Zeeland Taxi's te laat door tekort aan chauffeurs 'Plattelandsnorm brandweer onzin' I™. Stiekem fietsen op de dijk SCHOUWEN-DUiVELAND 29 Vervoerder Connexxion in zes procent van de gevallen niet op tijd. Dronken kapitein krijgt vaarverbod Opkomsttijden zijn al goed geregeld, vindt vakvereniging. m Baard Spoorviaduct Sloelijn wordt van naam voorzien Dinsdag 16 september 2008 |2, Amerikaans folktrio Bowerbirds doet even Middelburg aan Tip? redzzee@pzc.nl door Harmen van der Werf GOES - Te veel regiotaxi's komen te laat op afspraken in de Oosterschel- deregio. Oorzaak is een tekort aan taxichauffeurs bij vervoerder Con nexxion. In het contract dat de ge meenten hebben afgesloten voor de regiotaxi is vastgelegd dat maxi maal vijf procent van de ritten 'te laat' mag zijn. Het aantal 'te late rit ten' lag de laatste twee maanden op zes procent. Samenwerkingsverbond Welzijns zorg Oosterschelderegio (SWVO) in Goes voert het vervoerscontract uit voor de gemeenten Schou- wen-Duiveland, Borsele, Goes, Ka- pelle, Noord-Beveland, Reimers- waal en Tholen. Namens Schou- wen-Duiveland heeft wethouder Gilles Houtekamer zitting in het bestuur van het samenwerkings verband. Peter Verburg van SWVO onder kent dat er sprake is van een pro bleem. Connexxion is erop aange sproken. De maatschappij is actief bezig taxichauffeurs te werven. In het contract met Connexxion is een boeteclausule opgenomen, als het bedrijf de verplichtingen niet nakomt. Die boeteclausule is nog niet in werking gesteld. „Het be drijf is volop bezig het probleem op te lossen", geeft Verburg aan. „Wat voor zin heeft het dan een boete op te leggen?" In ruim zes procent van de geval len komt de regiotaxi de laatste maanden in de Oosterscheldere gio te laat. Connexxion is bezig nieuwe chauffeurs te werven. Het personeelstekort wordt, aldus regiotaxichauffeur Ron Kortekaas uit Goes, vooral veroorzaakt door langdurige ziektegevallen. Volgens Kortekaas spelen grote tijdsdruk en stress een aantal chauffeurs par ten. Dat is naar zijn oordeel onder te wijten aan de planning van taxi ritten. „De taxicentralist die onze ritten plant, zit in Schiedam. Die heeft geen idee hoe de wegenstruc tuur er hier uitziet. Probeer maar eens op drukke tijden in Goes over het spoor te komen, dat kost veel meer tijd dan een centralist in Schiedam weet." De regiotaxi heeft in de Ooster schelderegio achtduizend klanten; ouderen en mindervaliden. De stel regel is dat een regiotaxi een kwar tier voor of een kwartier na het af gesproken tijdstip moet komen. Bij zes procent van de ritten zijn die tijden in de Oosterschelderegio de laatste twee maanden dus niet gehaald. Mevrouw J. Dootjes (87) uit Goes is één van de regiotaxigebruikers die dit aan den lijve heeft onder vonden. „Zaterdag nog bij Albert Heijn in Goes. Ik zat op tijd klaar, maar er kwam na een halfuur nog geen taxi. 'De taxi is over vijf minu ten bij u', werd eerst gezegd. Later zeiden ze 'er zijn nu geen taxi's be schikbaar'. Mijn buurvrouw is toen gekomen." Dootjes heeft al diverse keren bij Connexxion geklaagd. „Dan krijg je zo'n standaardbriefje." Dat laatste gaat waarschijnlijk ver anderen, laat Verburg weten. Hij stelt dat mensen straks na een klacht telefonisch zullen worden benaderd. Klachten kunnen trou wens ook worden gemeld via inter net: www.regiotaxi-oosterschel- de.nl. ZIERIKZEE - Nu het werk aan de dijk bij de Schelphoek zijn einde nadert, negeren veel fietsers de borden en hekken om toch van het mooie nazomerweer te genie ten. Het werk duurt echter nog tot half oktober. „Tot die tijd is het fietspad verboden toegang", zegt Joris Per- quin van Projectbureau Zeeweringen. „Puur vanwege de veiligheid. Het is werkgebied en er kan elk moment een vrachtwagen of kraan verschijnen." Langs de Ooster- schelde wordt tot 2015 gewerkt aan het versterken van in totaal 175 kilometer dijk. foto Marijke Foltersma TERNEUZEN - De waterpolitie van het Korps landelijke politiedien sten (KLPD) in Terneuzen heeft af gelopen zondagmiddag op de Wes- terschelde de 50-jarige kapitein van een zeeschip uit Letland aange houden omdat deze in beschon ken toestand zijn vaartuig bestuur de. De Russische kapitein kreeg een boete van 1000 euro en een vaar verbod van zeven uur. Hij had een alcoholpromillage van 1,7 in zijn bloed. Het schip trok de aandacht van het Schelde Coördinatie Centrum 1 in Vlissingen omdat het aan de ver- l keerde kant van de Wielingen voer en ook niet reageerde op be- richten via het verplichte mari- door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Een pleidooi voor an dere opkomsttijden voor de brand weer op het platteland is zinloos. Daf is namelijk allang geregeld. Dat zegt landelijk voorzitter Kees van Beek van de Vakvereniging Brandweer Vrijwilligers. In de PZC van gisteren zei burgemeester Jack Asselbergs dat hij wacht op een maatregel van de minister. Daarin moet worden geregeld dat de brandweer op het platteland af mag wijken van de norm van acht minuten. Zou de brandweer op Schouwen-Duiveland zich aan die norm moeten houden, dan zijn drie nieuwe brandweerposten no dig. „Door gebrek aan kennis is een Babylonische spraakverwar ring ontstaan over die norm," zegt Van Beek. „Asselbergs bedoelt het goed, maar hij weet niet beter. De rekenmethodiek kent elf categorie ën. Dat houdt in dat voor de bin nenring van Amsterdam, met zijn vele portiekwoningen, de norm op zes minuten ligt. In een Amers- foortse nieuwbouwwijk geldt acht minuten en de brandweer van Schouwen-Duiveland mag er vijf tien a zestien minuten over doen. Daar is geen enkel misverstand |TJ Vakvereniging Brandweer Vrijwil- liggers verwijt burgemeester As selbergs gebrek aan kennis. Aan gepaste aanrijtijden voor het plat teland zouden niet nodig zijn. over." De minister moet onder po litieke druk geen uitzonderingen maken, vind de vakvereniging. Het wetsontwerp is er juist voor bedoeld elke burger dezelfde brandweerzorg te garanderen. Het maatwerk dat plattelandsgemeen ten en Vereniging van Nederland se Gemeenten willen, kan volgens Van Beek leiden tot nog meer slui tingen van kazernes, tot posten in weilanden en lagere voertuigbezet tingen: „Zo help je kwaliteit om zeep en maak je het met adviesbu- reau's en projectontwikkelaars ook nog twee keer zo duur. Je moet ka zernes bouwen waar het brandt. De dorpskern dus. Prettige bijkom stigheid is dat daar ook de vrijwilli gers wonen." www.brandweervrijwilligers.nl Tip? redactie@pzc.nl Op dat Goese kantoor is sprake van een nieuwe trend: de veerti ger scheert zich niet meer. Steeds meer mannen van middelbare leeftijd verschuilen zich achter een baard. Logisch toch, zeggen ze tegen el kaar. Want stel je voor, iemand komt erachter wat je in de jaren tachtig hebt gedaan, Wie toen belletje trok, loopt nu een groot risico tot vijand van de staat te worden verklaard. OverdrevenWis en waarachtig niet, verzekerde een van de colle ga's die een blauwe maandag lid was van de Vogelwacht. „Nog even, en dan word ik als mi lieu-terrorist van m'n bed ge haald."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55