Zcclsnd met Renesser Theater aan Zee Scharendijke wil meepraten over festival Dorpsraad ontevreden over uitblijven van afspraak voor overleg. I ™J| nfjj H Bloemist deed niet mee aan actie Maarstraat Borstkankervereniging houdt bijeenkomst Cees den Heyer in gesprek met lotgenoot Met de strandjutter op pad in Oostkapelle Vijftigplussers spelen bingo in Zierikzee Schilderclubs beginnen aan nieuw seizoen S PZC Dinsdag 16 September 2008 23 door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - Het wil maar niet lukken tussen de gemeente Schou- wen-Duiveland en de dorpsraad Scharendijke waar het gaat om (overleg over) muziekfestival Con cert at Sea. Nadat de dorpsraadsle den eerder vonden dat er niet naar hen werd geluisterd bij de voorbe reiding op het evenement op de Brouwersdam, blijken ze nu ook (nog) niet uitgenodigd voor de eva luatie ervan. Voorzitter Herman Bomer en secretaris John Ver boom stuurden daarover een brief aan zowel burgemeester en wet houders als de gemeenteraad. Eind mei waren de raden van Elle- meet en Scharendijke wel bij de ge meente om geïnformeerd te wor den over met name de verkeers maatregelen. „Maar de voorberei dingen waren op dat moment al zo ver gevorderd, dat suggesties van onze kant niét'oLfttuT' meegenomen konden worden. Dat was jammer, want we hadden tijdig te kennen gegeven dat we na de teleurstellende ervaring in 2007 graag wilden meedenken", stelt de dorpsraad. Ze wijst erop dat de middenstand een hele middag on bereikbaar was. Volgens het duo, dat aangeeft dat de dorpsraad op zich 'zeer posi tief tegenover het evenement staat, is beide raden tijdens dat ge sprek toegezegd dat ze zouden worden uitgenodigd voor de eva luatie ervan. „Ik neem aan dat die inmiddels heeft plaatsgevonden", geven ze aan. „Wij mochten hier voor geen uitnodiging ontvan gen." Verder betreuren ze het dat de gemeente niet is ingegaan op het aanbod om een stukje uitleg te geven in de dorpskrant van juli. Het college en de raad moeten zich nog buigen over de brief De dorpsraad Scharendijke heeft een brief gestuurd aan de ge meente, waarin ze aangeeft voor af en naderhand mee te willen praten ovériCön'cert'bt Sei'.*'J3 attracties tot een bijzondere tentoonstelling, een onbekend hofje, een trendy café of opmerkelijke architectuur. Kom genieten met ons speciale Love City Life introductie-arrangementen ontvang ook nog eens ro% korting. Alle tips staan ook in de exclusieve Eden CityGuide die je bij het inchecken krijgt. Kijk op www.edencityhotels.com voor de hotels, prijzen en voorwaarden. -sWrtt&ÖT l -tbfead i&Urfobiow ja »s8§§ Llf ÉS JbTD*j!7r7f 2" ZIERIKZEE - De drie schilderclubs van Creatief Centrum Perspectief beginnen deze week aan hun nieu we seizoen. Schilderclub Perspec tief begint vandaag in Zierikzee, Palet start donderdag in Burgh- Haamstede en Primair begint vrij dag in Middelharnis. Cursisten gaan onder leiding van Kees van de Wetering aan de slag met aquarelverf en acrylverf. Meer informatie over de cursussen is te vinden op www.schilderles.nl. ZIERIKZEE - Het ophangen van graf stukken aan de schutting in de Zie- rikzeese Maarstraat is het initiatief van kunstenares Erna Jurg. In de PZC van gisteren werd de indruk gewekt dat bloemist Henk Padmos deze rouwbloemen had opgehan gen. Hij heeft ze alleen gemaakt in opdracht en voor rekening van Jurg. De kunstenares strijdt voor herbouw van de in 2006' gesloopte pakhutèjteS.'1 61 i:.i 1 c GOES - BorstkankerVereniging Ne derland houdt morgen een bijeen komst over borstreconstructie. Plastisch chirurg Dr. Van Not is aanwezig en een ervaringsdeskun dige doet haar verhaal. De bijeen komst is in de vergaderzaal van Het Oosterscheldeziekenhuis in Goes, en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden bij mevrouw Boo- gert, tel. 0655141504. ZIERIKZEE - Professor Cees den Heyer houdt vanavond een lezing over atheïsme in de Gasthuiskerk in Zierikzee. Daarna gaat hij in ge sprek met dominee Klaas Hendrik- se. Beiden kwamen in het nieuws vanwege 'afwijkende' opvattingen over (de rol van) de kerk. Daar door vinden sommigen dat zij niet meer tot de kerk behoren. De lezing begint om 20 uur. Toe gang kost vijf euro. OOSTKAPELLE - Terra Maris, het museum voor natuur en land schap in Oostkapelle, houdt zon dag 21 september een strand jut-middag. Jong en oud mag van 11.30 tot 13.30 uur met de jutter mee. Hij zal uitleg geven over aan gespoelde dingen. Deelname kost drie euro. Vooraf aanmelden is noodzakelijk en kan bij Terra Maris op: 0118-582620. ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (Anbo) houdt vanmiddag een bingo. Die vindt plaats in het Hervormd Kerkcen trum aan het Havenplein in Zierik zee. De ingang is te bereiken via het poortje naast de Xenos. De bingo begint om 14 uur. Iedereen van vijftig jaar of ouder mag mee doen. Renesse zijn. „Van kleinkunst tot eredivisie", verwijst De Neef naar respectievelijk Paulien Cornelisse (13 december) die hoge ogen scoor de bij het Leids Cabaretfestival 2007 en cabaretgroep Femmage - die Renesse (20 september) heeft uitverkoren om te try-outen. Er is voor een breed publiek toeganke lijk toneel (Alarm in mijnen dar men van het Echt Antwaarps Tea- ter, 17 februari) en er zijn kinder voorstellingen (Theater Kwark met Krekel en Mier op 17 december en Hakim met de Dromendief op 14 februari). Muziek zit onder meer in Zeeuwse Vrouwen van Theater productiehuis Zeelandia (17 maart), de Ierse band Téada (25 no vember), Ellen Evers met mu ziektheaterprogramma Ellen (4 april) en Margriet Eshuis (15 no vember). Verder komt Peter Faber met de comedy Caveman (18 okto ber) en Wilko Terwijn met een stand-up comedyprogramma (10 maart) naar Renesse toe. De meiden van de amateurtheater school De Ambitie die vorig jaar de voorstelling Dutchies speelden, bedienen het theaterpubliek. Bij de opening van het nieuwe thea terseizoen, en tevens de aftrap van Theater aan Zee in Renesse, gaat dat op feestelijke wijze met een hapje en een drankje gepaard. Van links naar rechts: Lianda van Balen en Peter de Neef van TEZ en Rinus Pankow op het podium van Theater aan Zee foto Marijke Folkertsma sanidröme arpas www.arpas.samdrome.nl iereboulevard 7. Middelburg, COl 13) 55 10 80 Van Maastricht tot Groningen en van Rotterdam tot Emmen, in het centrum van vele leuke steden staan onze eigentijdse Eden City Hotels. Met onze nieuwe visie fLove City Life' willen we graag onze liefde voor het stadsleven met iedereen delen. Van toeristische

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47