met Checkpoint te maken? Dodelijk ongeluk Goes beico Hoera fax) Greenpeace geeft Delta een standje voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALbER 6ERRY WEBER r PZC Dinsdag 16 September 2008 3 foto Wim Kooyman GOES - Bij een aanrijding in Goes is zondagavond een 8i-jarige Goe- senaar omgekomen. Twee mannen uit Bergen op Zoom, van 19 en 22 jaar oud, zijn aangehouden. Eén van hen, de 22-jarige, zit nog vast in gevangenis Torentijd in Middel burg. De 81-jarige man fietste zondag avond rond 22.25 uur op de Van de Spiegelstraat in Goes. Hij stak de weg over ter hoogte van de spoor wegovergang bij restaurant Ocken- burg, en werd geschept door een zwarte Volkswagen Golf die uit de richting van Kloetinge kwam. De man overleed ter plekke aan zijn verwondingen. De auto reed enke le honderden meters door en is toen teruggegaan naar de plaats van het ongeval. De politie is op zoek naar getuigen. Zij kunnen zich melden op het politiebureau in Goes, of bellen met 0900-8844. COMMENTAAR Na de troonrede klinkt vandaag weer 'Leve de koningin' door de Ridderzaal. De aanwezigen antwoorden geheel volgens de traditie met een driewerf'hoera'. Daarmee tonen zij hun waardering voor de rol van koningin Beatrix in onze constitutionele monarchie. Zo was het, en zo zal het waarschijnlijk nog wel even blijven. Een andere traditie is de verontwaardiging over het uitlekken van nieuws uit de Miljoenennota. Daarbij heeft zo ongeveer iedereen boter op het hoofd. Ministers lichten eens een tipje van de sluier op, er wordt hier en daar eens wat gelekt omdat het politiek goed uitkomt, journalisten zijn het niet eens over embargo's. Ook dit jaar lag het cijferwerk van minister Wouter Bos voortijdig op straat. Omdat de troonrede doorgaans behalve de Staat van het Land slechts zeer globale beleidslijnen schetst, zullen de hoeden van de dames vandaag wel weer de enige echte verrassing zijn. Is dat erg? Neen. Kamervoorzitter Gerdi Verbeet erkent dat geheimhouding rond het koffertje van Bos niet meer van deze tijd is. Zij komt met een nuttige suggestie. Verbeet wil dat alle ministeries hun begroting zo snel mogelijk publiceren. De voordelen zijn duidelijk. Het maakt een eind aan het weinig verheffende jaarlijkse gedoe en het geeft Kamerleden maximaal de tijd om alle stukken te bestuderen zodat zij in de Algemene Beschouwingen beslagen ten ijs komen. En Prinsjesdag dan? Dat is dan slechts een mooie ceremoniële opening van het parlementaire jaar. Net als vandaag. MIDDELBURG - De Zeeuwse energie leverancier Delta is in een onder zoek van milieubeweging Green peace in de middenmoot beland. De organisatie heeft alle Neder landse energiebedrijven onder zocht op 'hun bijdrage aan het op lossen of verergeren van het kli maatprobleem'. Delta scoort 378 van de 1000 punten. 'Winnaar' En- eco heeft 670, verliezer E.ON 297. Dat Delta op de middelste plaats van de lijst eindigt verbaast woord voerder Peter Couwenberg niet. „Een middelste plaats is natuurlijk geen schande." Het beeld veran dert volgens hem sterk als je kijkt naar de C02-uitstoot per kilowat tuur. „Dan zijn wij de schoonste van het land." Aangezien Green peace vanwege het afval kernener gie als 'vuil' beschouwt, krijgt Del ta een gemiddelde score. Couwen berg verwacht dat Delta over een aantal jaren beter scoort. Nu heeft Greenpeace alleen de investerin gen voor de biomassa en de nieu we gascentrale meegeteld. Delta heeft plannen om meer getijden en zonne-energie op te wekken: IHet Bureau Ontnemingswetgeving Openbaar Ministerie, BOOM, in Leeuwarden zorgt dat criminele winsten worden afgenomen. Het geld vloeit na een veroordeling van een verdachte naar de Staatskas. In 2007 werd zo voor ruim 22,5 miljoen euro aan opgelegde ontnemingsmaatregelen geïn casseerd. Boom heeft momenteel zaken met een totale waarde van 450 miljoen euro in onderzoek. Snowbase blijft ook na een even tuele verkoop van de hal door LDZ de zaak exploiteren. Ook voor de rest van het gebouwen complex (de winkels) gaan de ont wikkelingen gewoon door. De ge meente Terneuzen werkt aan een artikel 19-procedure om de vesti ging van grootschalige detailhan del in het winkelruimte geregeld te krijgen. Deze week volgt nog overleg met de provincie over de broodnodige verklaring van geen bezwaar. Kwantum, Karwei, BCC en ook Perry Sport staan klaar om hun zaken in de Koegorspolder in te richten. De gemeente Terneuzen gaat onver stoord verder met de procedure om winkels in het complex te krijgen. Kan dit zomaar? Volgens burgemeester Jan Lonink van Terneuzen is het strafrechte lijk verhaal - de actie van justitie - geen enkel beletsel om het planolo gisch traject te vervolgen. „Het een heeft niets met het ander te ma ken. We hebben toen de beslagleg ging bekend werd, gesproken met de eigenaren van het complex. Die hebben ons tekst en uitleg gege ven. Vervolgens hebben wij op on ze beurt de raad geïnformeerd. De beslaglegging heeft plaatsgevonden in het kader van een on derzoek ge richt te- BOOM gen de Checkpoint-eigenaar en het betreft niet het gedeelte van het gebouw waar de detailhandel in is voorzien. Wij gaan dus ook gewoon door met onze procedures en hebben nog deze week overleg met het provinciebestuur, omdat we willen dat er snel een verkla ring van geen bezwaar wordt afge geven. Zodat de ontwikkeling van het gebied echt kan worden opge pakt." Bestaat er een relatie tussen Snowba se en Checkpoint? Geen enkele, zeggen zowel Lonink als Lensen. Snowbase is een be drijf, waar inmiddels honderd mensen werken, dat de skihal en het horecagedeelte exploiteert. Het bedrijf heeft de hal noch de grond in eigendom. Het kavel waarop het totale complex staat, is door het Kadaster in drie delen opge knipt. Slechts één gedeelte was van een relatie van Willemsen. Re den ook voor Lensen om de beslaglegging door justi tie 'onrechtmatig' te nomen. Gar denier BOOM kon gisteren op die pran gende vraag geen antwoord geven. Levert de actie van justitie Terneu zen en Snowbase imagoschade op? Lensen vindt van wel. Lonink sluit het niet uit. De laatste: „Hoe je het ook draait of keert, door de beslag legging lijkt het voor veel mensen nu toch zo te zijn dat er een relatie tussen die twee bestaat; dat Snow base iets met drugs van doen heeft, terwijl het absoluut niet zo is. Ik vind dat bijzonder jammer voor de mooie voorziening die we daar in de polder hebben staan. Als gemeente proberen we ons voorzieningenniveau op te krik ken. We hebben nu een complex waar we trots op mogen zijn. Door dit akkefie tje loopt de voor ziening en de ge van meente toch imagoschade op en dat betreur ik. Temeer, omdat ik van gebruikers van de hal tot op heden geen enkele wanklank heb gehoord. De hal ziet er goed uit, biedt kwaliteit en dan krijg je dit; nogmaals, voor de voorziening vind ik 't verschrikkelijk." Gaat dit zaakje nog een staartje krij gen? Zeker. Lensen heeft namens LDZ en Snowbase de Raadkamer van de rechtbank in Middelburg een klaagschrift gestuurd waarin de rechter verzocht wordt om de be slaglegging door justitie onver wijld ongedaan te laten maken. „Door de actie van justitie is er een geest uit de fles gelaten. Die moet er snel terug in. Er worden verbanden gelegd - ook in de me dia - tussen de skihal en een cof feeshopeigenaar, terwijl die werke lijk niet bestaan. De redenen voor de beslaglegging zijn volledig on gegrond", aldus Lensen. Wan neer het geding dient, is nog niet bekend. lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3