ze in Alkmaar al niet meer Drie leiders in topscorerslijst Aanmeldingen Ocean Race stromen binnen Excelsior blijft winnen in de Jupiler League Dertien doden bij duel na hekserij Pijpers ontslagen als bondscoach Kazackstan Armstrong wint zware wedstrijd met team Hasselbaink vindt geen nieuwe club en stopt Di Luca sneuvelt ten faveure van Bettini Baas, Van Gorsel en Burnet hebben zes punten na twee duels. PZC Dinsdag 16 September 2008 35 ROTTERDAM - Excelsior boekte gis teravond de zesde zege op rij in de Jupiler League. De Rotterdam mers, winnaar van de eerste-perio- detitel, versloegen op eigen veld Go Ahead Eagles met 3-0. De naaste belagers VW en FC Zwolle wonnen ook. WV ver sloeg TOP Oss met 3-t, FC Zwolle pakte uit tegen Emmen: 4-0. RKC en Haarlem speelden gelijk (1-1). BUTEMBO - Bij een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd in Congo zijn zondag dertien mensen om het leven gekomen en 54 gewond geraakt. Tijdens de wedstrijd tussen de teams van Nyuki en Socozaki brak paniek uit onder de bezoekers na dat de doelman van een van de ploegen het verloop van de wed strijd met hekserij had geprobeerd te beïnvloeden. ALMATY - Voor Arno Pijpers zit zijn tijd als bondscoach van Ka- zachstan erop. De 49-jarige Neder lander, sinds 2006 in dienst, is gis teren ontslagen. Het bestuur van de nationale voetbalbond rekent hem de negatieve resultaten in het WK-kwalificatietoernooi zwaar aan. Na een 3-0-zege op Andorra volgden nederlagen tegen Kroatië en Oekraïne (0-3 en 1-3). SNOWHILL - Lance Armstrong heeft een week nadat hij bekend maakte terug te willen keren in het wielerpeloton, zijn eerste wed strijd alweer gewonnen. De Ameri kaan was met zijn team Livestrong het sterkst in de 24 uur van Snow- mass, een zware mountainbike wedstrijd voor teams in Colorado. Armstrong maakt vermoedelijk in januari zijn comeback op de weg in de Tour Down Under. LONDEN - Jerrel Hasselbaink (36) is na een loopbaan van achttien jaar gestopt als profvoetballer. De 23-voudige international heeft voor het nieuwe seizoen geen club kunnen vinden. Hasselbaink speel de voor onder meer Leeds United, Atletico Madrid, Chelsea, Middles brough en Cardiff City. Hij scoor de negen keer voor Oranje en nam deel aan het WK van 1998. MILAAN - De Italiaanse wieler- bondscoach Franco Ballerini heeft Danilo Di Luca buiten de selectie voor het WK in Varese gehouden. Ballerini kiest voor titelverdediger Paolo Bettini. „Ik begrijp Danilo's teleurstelling, maar Paolo steekt in uitstekende vorm en is beter dan vorig jaar in Stuttgart", zei Balleri ni. Di Luca is niet de enige renner van naam die afviel. Ook Filippo Pozzato blijft thuis. AMSTERDAM - De belangstelling in de Nederlandse zeilwereld voor een enerverende reis om de we reld is groot. Amper vijf dagen na de presentatie van Team Delta Lloyd in Amsterdam staan er op het kandidatenlijstje van keuze heer Maurice Paardenkooper al ruim veertig namen. Hij heeft nog drie weken om drie of vier Nederlanders op de boot van de Ierse schipper Ger O'Rour- ke te stationeren. Diens huidige team bestaat uit veertien man, allen buitenlanders. Uiteindelijk mogen er tien zeilers mee op avon tuur. Zaterdag 4 oktober start de tiende editie van de Volvo Ocean Race in Alicante met acht jachten. „Ik heb zelf wat mensen gebeld, maar de meeste zeilers hebben zich zelf aangemeld", liet Paarden kooper weten. „Het is een bont ge zelschap van jonge, ervaren en olympische zeilers. Delta Lloyd wil graag Nederlanders in het team opnemen, maar ik wil eerst weten wat de huidige ploeg goecf en minder goed kan. Daarna kan ik de Nederlanders invullen." Paardenkooper benadrukte dat het team in het begin van de race nog een open karakter zal hebben. „We moeten eerst zorgen dat de boot netjes en goed in Kaapstad aankomt. Daarna kunnen we kij* ken of en welke veranderingen we in het team moeten aanbrengen om de boot competitief te maken^ Want we willen tijdens de Volvo Ocean Race natuurlijk niet in ons hemd komen te staan." Geldschieter en voorzitter Dirk Scheringa (links) steekt zijn trainer Louis van Gaal een hart onder de riem. foto Koen van Weel/ANP door Rudy Boogert GOES - Drie spelers voeren het PZC-topscorersklassement aan na twee speelrondes in het amateur voetbal. Marinus Baas, de nieuwe spits van Kloetinge, en het Dau- wendaele-duo Peter van Gorsel en Sigrel Burnet hebben alledrie zes punten verzameld met hun doel punten. Dit seizoen wordt opnieuw een vermenigvuldigingsfactor losgela ten op de Zeeuwse doelpunten. Spelers die scoren in de hoofdklas se of eerste klasse zien hun doel punten vermenigvuldigd worden met de factor 2. In de tweede en derde klasse worden doelpunten met de factor 1,5 vermenigvuldigd, in de vierde en vijfde klasse met de fattor 1. Marinus Baas heeft in zijn twee duels voor eersteklasser Kloetinge drie keer gescoord, waar door zijn puntentotaal op zes staat. Peter van Gorsel en Sigrel Burnet van derdeklasser Dauwen- Laatste tien winnaars daele hebben allebei vier keer ge scoord, wat vermenigvuldigd met 1,5 ook zes punten oplevert. Baas streed vorig seizoen als spits van Arnemuiden ook in de boven ste regionen mee. Met zeventien doelpunten werd hij toen elfde. Niek van Sprundel (Aardenburg) maakte vorig seizoen de meeste goals van alle Zeeuwse voetballers. Met zijn 36 in de vierde klasse werd hij gedeeld tweede in het klassement. Een klasse hoger heeft hij er nu ook al drie in liggen en staat gedeeld negende. Titelverdediger Dennie le Comte van Duiveland ging vorige week verder waar hij vorig seizoen was gebleven. Hij scoorde op de ope ningsdag twee keer tegen Seolto; afgelopen zaterdag kwam hij ech ter niet tot scoren. Hij staat ge deeld twintigste. De winnaar van het PZC-topsco- rersklassement krijgt aan het eind van het seizoen een trofee. Daar naast stelt de PZC mooie prijzen beschikbaar voor de nummers één, twee en drie van het klasse» ment. De prijzen worden na de competitie uitgereikt. 2008 Derinie le Comte (Duiveland) - 28 doelpunten 2007 Robin de Pagter (GPC Vlissingen) - 25 doelpunten 2006 Jari Vyaene (HW'24) - 24 doelpunten 2005 Regilio Pinas (GPC Vlissingen) - 29 doelpunten 2004 Chiel Maranus (Domburg) - 29 doelpunten 2003 Adri van Hanegem (IJzendijke) - 29 doelpunten 2002 Werner Bisschop (Steen) - 35 doelpunten 2001 Patrick Ketting (WHS) - 29 doelpunten 2000 Erik de Groene (Luctor'88) - 30 doelpunten 1999 Raymond Mohr (Heinkenszand) - 31 doelpunten PZC! WA Marinus Baas (Kloetinge) Sigrel Burnet (Dauwendaele) Peter van Gorsel (Dauwendaele) Sebastian la Grand (Hoedekenskerke) Mark Minderhoud (Noormannen) Johnny Lensen (Koewacht) Edwin Capello (Patrijzen) Adrievan Hanegem (IJzendpff Wesley Goud (SKNWK) Niels van de Moezel (ZSC'62) Niek van Sprundel (Aardenburg)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37