dLiisiSidi iu Wat heeft Snowbase WCT-informatie als reünie Vrije val M/ïc -Aft# m PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Weinig nieuwe gezichtspunten over containerterminal. 2 I Dinsdag 16 september 2008 PZC Jöv MARLEEN BLOMMAERT Opeens zijn de bladeren gevallen. Aangezien ik noodge dwongen de afgelopen dagen aan het huis gekluisterd was lijkt het alsof er weken verstreken zijn. De nach ten en ochtenden zijn kil en de kachel doet alweer dienst. En niet alleen de bladeren vallen, maar de banken in Amerika ook. De bladeren liggen onder de bomen, maar waar die banken of tewel al dat geld blijft is mij een raadsel. Het is natuurlijk geen echt geld, maar het is lening op lening op derivaat. Eigenlijk zijn het vooral ideeën, afspraken, papier en vertrou wen. Een normaal mens is allang de weg kwijt in dit sprookje. Een sprookje werkt alleen als ie dereen erin gelooft. Zo gauw ie mand de sluier van fantasie weg trekt en de werkelijkheid zicht baar wordt kan je diezelfde wer kelijkheid niet meer bedekken. Hoe jammer dat ook is. Ie kan niet opnieuw in Sinterklaas gaan geloven. Het zou mooi zijn maar het kan niet. Steeds horen we de bankbazen en regeringsleiders beweren dat dit een fase is, dat het wel overgaat. Of dat zo is, is de vraag. Maar als ze ons zouden meenemen in hun angsten zou de paniek daar zijn. En daarom beginnen we noodgedwongen aan een nieuw sprookje. Maar wij zijn dan ook een soort van verhalen. Het zijn de ver halen die de werkelijkheid vormen. Als tegengif voor al deze crisissen en de verhalen van die Bushmannen en Bosmannen stel ik voor dat u af en toe eens gaat wandelen en naar de bo men kijkt. Of naar uw kat. De wereld verandert er niet van maar u wel. Een sprookje werkt alleen als iedereen erin gelooft COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV, Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling pet accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (P5) (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuurde bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. -Rekeningnummer Handtekening nrf/i i De PZQgaat zorgvuldig om met persoonsgegevens i In het colofon treft u nadere informatie Het Openbaar Ministerie heeft beslag laten leggen op skihal Snowbase in Terneuzen. Die actie roept vragen op. De PZC zet er tien op een rijtje en geeft antwoorden. door Marcel Modde en Conny van Cremberghe In juli 2004 meldt de Bel gische projectontwikkelaar Olivier Beherman van Euro pean Leisure Development, bouwer van banken en het Sta tionsgebied in Sint-Niklaas, zich bij het bestuur van Terneuzen met een prachtplan. Van wie is Snowbase? Beherman wilde Terneuzen verrij ken met een skihal- annex vrije tijdscentrum. Compleet met disco theek, skatebaan, bowling, bio scoop en biljartcentrum. Het plan werd met veel enthousiasme ont vangen, maar bleef helaas in het papieren stadium steken. Beher man paste zijn plan - onder druk van de markt - zo aan dat uiteinde lijk de skihal met horeca en diver se winkels overbleef Begin 2007 werd begonnen met de bouw op een stuk grond aan de Koegors- straat dat de initiator verworven had van verschillende eigenaren. Eén daarvan had volgens Justitie directe banden met Checkpoint-ei- genaar Maddy Willemsen, die ooit het plan koesterde ter plekke een discotheek te bouwen. Deze zo mer ging Snowbase open. Het complex - waarop een hypotheek rust van 30 miljoen euro - werd voor de verdere ontwikkeling over gedragen aan Leis ure Develop ment Zeeland (LDZ), die er in slaagde de winkelruimten te slijten aan ING. Wat betekent het beslag op de ski hal? Feitelijk weinig. Beslagleggingen zijn volgens Ron Lensen, bestuur der bij vennootschap LDZ (die de hal in eigendom heeft) en bij Snowbase (die de hal exploiteert), aan de orde van de dag. Zowel in het civiel- als in het strafrecht. „Particulieren laten vaak beslag leg gen om schulden vereffend te krij gen, maar daar lees of hoor je zel den iets over. Als justitie het laat doen, is het klaarblijkelijk een an der verhaal. Bekijk je het echter za kelijk, dan is er niets aan de hand. Het enige wat nu niet kan, is zon der toestemming van justitie het eigendom vervreemden, verkopen dus. Ook daar valt overigens een mouw aan te passen, omdat je na verkoop de opbrengst van het ge heel tijdelijk in depot zou wegzet ten. Mogelijk zijn we daartoe ge noodzaakt, omdat er vrij veel be langstelling voor de aankoop van de skihal door derden bestaat." „Zodra iemand verdacht wordt van een strafbaar feit en winst uit criminele activiteiten, komt het Openbaar Ministerie met een ont nemingsvordering in het kader van de Plukze-wetgeving", legt woordvoerster Elke Kool uit. „Wordt het feit bewezen, dan kun nen we langs die weg geld terug vorderen ten bate van de Staat. De laatste jaren krijgt Justitie steeds meer mogelijkheden achter crimi neel geld aan te gaan. Er is zelfs een speciaal parket opge richt dat in deze procedure is gespecialiseerd: het Bureau Ontnemingswetgeving Openbaar Ministerie." Dit BOOM legt beslag op alles wat van enige waarde is, legt voorlichter Dickey Gardenier uit. „Diamanten, hui zen, boten, auto's, bedrijfspanden, bankrekeningen, in principe alles wat waardevol is. Er moet gewoon geld komen om aan crimineel ver mogen in te leveren." Hoe hard is het bewijs dat Willem sen heeft verdiend aan criminele acti viteiten? „Dat weten we nog niet. Dat is juist volop in onderzoek", vertelt Kool. „Dat de verdachte door de rechtbank in afwachting van de uitkomst op vrije voeten is gesteld, heeft er niet zoveel mee te maken. De rechter heeft onder schorsende voorwaarden bepaald dat het van groter belang was dat hij de moge lijkheid krijgt zijn zaakjes te rege len voor de medewerkers van het bedrijf en zijn gezin, dan dat hij achter slot en grendel bleef Dat zegt niets over hoe sterk de straf zaak tegen hem is. Gaandeweg de procedure is BOOM ingeschakeld. Daarbij gaat het om zijn aandeel in de skihal. Komen de activiteiten van Snowbase in gevaar door de actie van justitie? Nee. Wie dat wil kan gewoon op de lange latten. Het horecagedeelte is ook gewoon open. Het afgelo pen weekeind was het zelfs vrij druk, met tijdens de middaguren constant meer dan honderd win tersportliefhebbers op de piste. door Ben Jansen NIEUWDORP - De titel van de pre sentatie op de informatieavond over de Westerschelde Container Terminal doet ietwat vreemd aan. „Waarom de WCT er niet moet ko men", staat provocerend op een scherm. Tjieu van Mierlo van de Zeeuwse Milieu Federatie heeft er bekijks mee. De deelname van de ZMF aan de informatieavond in het kader van de inspraakprocedure voor de voorbereiding van een nieuw mi- lieueffectrapport voor de WCT is tekenend. Het gaat er in Nieuw- dorp gemoedelijk aan toe. De bij eenkomst heeft iets van een reü nie voor voor- en tegenstanders van de WCT. Een mooie gelegen heid om eindelijk weer eens bij te praten. Sommige opponenten heb ben zelfs netjes laten weten dat ze niet van de partij konden zijn. Een tikkeltje routineus geven verte genwoordigers van Zeeland Sea ports en beoogd WCT-exploitant PSA/Hesse Noord-natie informa tie over het nieuwe WCT-plan. Welwillend, maar zonder veel overtuigingskracht. Hier vallen De informatieavond over de voor bereiding van een nieuw milieu rapport voor de WCT gaf voor- en tegenstanders gelegenheid eens bij te praten. vanavond geen zieltjes te winnen. Dat geldt ook voor de ZMF. Het standpunt van de milieuorganisa tie over de containerisatie van de Vlissingse haven is bekend. De stands van de Kamer van Koop handel, de provincie Zeeland, de werkgeversorganisatie BZW en schippersvereniging Schuttevaer zorgen naast die van het WCT-pro- ject, PSA/Hesse Noord-natie en de ZMF toch voor een levendige infor matiemarkt. De startnotitie waarin staat aange geven wat in het nieuwe milieuef fectrapport wordt onderzocht, ligt nog tot 2 oktober ter inzage. Het is de bedoeling dat het onderzoek naar de gevolgen van de WCT op natuur en milieu omstreeks de jaarwisseling gereed is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2