'Soms is de lucht online nog mooier' 'Claim is lakoniek ontvangen' Gemeente sluit brandgang af Scheldemond bestaat 100 jaar QV0 city. irfë Thuis in.. Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Zeegat.nl breidt aantal webcams op boulevard Vlissingen uit naar drie. De Visser: plan voor noordrand Goese Schans ethisch onjuist. f L v |H~ (X) sanidröme 11: CC/' J Introductie Arrangement w PZC Dinsdag 16 September 2008 23 Peter en Karin van Druenen, bedenkers van de Zeegat.nl, precies in de kijkrichting van hun webcam. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 -615151 www.donrisicobeheer.nl foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Na Boulevard Ban- kert, Evertsen en De Ruyter zou er eigenlijk nog eentje op de Nolle- dijk moeten komen. Het Roeiers- hoofd, natuurlijk. En de Oranjemo len, niet te vergeten. Oh en als we dan toch bezig zijn, graag ook een tje op de Timmerfabriek. Zeegat.nl laat bedenker Peter van Druenen grenzeloos dromen. Zes jaar geleden kwamen hij en zijn vrouw Karin na een bovenri- viers avontuur terug in Vlissingen. Op de boulevard. En dan kun je je familie en vrienden wel uitleggen VLISSINGEN - Het Scheldemond College in Vlissingen bestaat hon derd jaar. Dat jubileum wordt deze week gevierd. De festiviteiten be ginnen vandaag met een besloten symposium in de Sint Jacobskerk. Er wordt gediscussieerd over het thema 'Wat kan het onderwijs le ren van sport'. Op donderdag 18 september wordt op school een theaterstuk opge voerd door leerlingen, oud-leerlin gen en docenten. Liefdesverhalen dat je vanuit je huiskamer zó het zeegat inkijkt, Peter hing liever een webcam op. Zo kon iedereen meegenieten. Maar ja, zo'n camera trekt al gauw aandacht van de bu ren. Langzaam vloeide Zeegat.nl ook Vlissingen uit, naar overzeese familieleden. De januaristorm van twee jaar geleden bleek een digita le orkaan: een linkje op Geenstijl.nl bezorgde op één dag 280.000 unie ke bezoekers. „En dat terwijl Cri- sis.nl van het Rijk er maar 200.000 had", gniffelt Peter. „Die was na melijk al gecrashed." Dat zal bij Zeegat.nl niet zo snel ge beuren. De website verzendt maar twee beelden per seconde naar de server. „Zo is de site ook op oude gammele computers te ontvangen. Tijdens die storm kon je weliswaar uit de middelbare school-tijd staan daarin centraal. Voor de huidige leerlingen wordt vrijdagavond 19 september een dis co gehouden. De jubileumweek wordt zaterdag 20 september afgesloten met een grote reünie voor oud-leerlingen en oud-medewerkers. Er zijn oude foto's en films te zien en mensen kunnen met een pendelbusje naar de oude HBS aan de Brouwenaar- straat. een eitje bakken op de server en de site werd traag, maar bleef wél draaien. Het hoge bezoekersaantal was eenmalig, maar is hoog geble ven. Elke dag krijgen we zes- tot zevenduizend bezoekers." Dat zijn er dankzij de studenten van Karin steeds meer uit China. 'Tijdens de storm kon je een eitje bakken op de server, maar de site bleef draaien' En de achterbuurman, die heeft er zelfs speciaal een beamer voor in huis gehaald, zodat ook hij einde lijk zeezicht heeft. Voorbijgangers die voor hun balkon met het mo bieltje in de hand staan te zwaaien naar het thuisfront, zijn al geen bij zonderheid meer. Zeegat.nl is een hit op het internet. „Er zijn men sen die 'm de hele dag open heb ben staan, op het bureaublad van hun computer", vertelt Peter. „En omdat de webcam per uur 10.000 foto's naar de server in Amster dam stuurt, ging het mij geld kos ten. Daarom ben ik toch maar met advertenties begonnen." Nu staat de site weer kiet. Ook na het installeren van de nieuwe web cams: de ene Huize De Ruyter op Boulevard De Ruyter, de ander bij kunstgalerie De Blauwe Horizon op Boulevard Evertsen. Zo kun nen bezoekers een schip helemaal volgen. En Peter en Karin? Die kij ken mee. „Soms is de lucht online dan mooier dan in het echt." GOES - Het Goese college van bur gemeester en wethouders stapt iets te gemakkelijk over een drei gende miljoenenclaim van Ont wikkelingsmaatschappij Het Goe se Meer bv heen. Dat vindt Piet de Visser, de man achter de ontwikke ling van Het Goese Meer en de ge lijknamige bv. „Wij roepen niet zo maar iets." De Visser dreigt met een claim van 25 miljoen euro omdat Goes, als onderdeel van project Goese Schans, woningbouw wil plegen in een deel van het recreatiegebied tussen het Goese Meer en het ha venindustriegebied. Dat is De Vis ser begin jaren negentig onmoge lijk gemaakt. „Terwijl wij toen ook wel tweehonderd woningen meer hadden willen bouwen." De ont wikkelingsmaatschappij heeft het natuurgebied destijds symbolisch overgedragen, waarbij volgens De Visser is overeengekomen dat het intact zou blijven. „Niemand had toen kunnen bedenken dat er nog eens een 24 meter hoog gebouw zou komen te staan." Wethouder Sophie van 't Westein de zei vorige week niet ongerust te zijn over de claim, omdat de juridi sche onderbouwing ontbreekt. De gemeenteraad besluit donder dag over het bestemmingsplan Goese Schans. VLISSINGEN - De brandgang tussen het Groenewoud en de Branderij straat in de binnenstad van Vlissin gen wordt afgesloten. Dat zal de ge meente zelf doen. De bewoners, die zich beklaagden over overlast van jongeren in het smalle gangetje hoeven de kosten- voor het intrekken van hun bouw- aanvraag ook niet meer te betalen. De gemeente ziet zelf ook in dat dat belachelijk zou zijn. Toch wer den bewoners daar in eerste in stantie toe gedwongen, aangezien de welstandscommissie en andere ambtenaren een stokje staken voor het plaatsen van een poortje. Zij kijken nu alleen nog naar het materiaal en de kleur, en of hulp diensten er nog door kunnen. En de gemeente, die betaalt. arpas de betere badkamer www.arpas.sanidrome.nl Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 LOVE CITY LIFE v a €49,- Van Maastricht tot Groningen en van Rotterdam tot Emmen, in het centrum van vele leuke steden staan onze eigentijdse Eden City Hotels. Met onze nieuwe visie fLove City Life' willen we graag onze liefde voor het stadsleven met iedereen delen. Van toeristische attracties tot een bijzondere tentoonstelling, een onbekend hofje, een trendy café of opmerkelijke architectuur. Kom genieten met ons speciale Love City Life introductie-arrangementen ontvang ook nog eens io% korting. Alle tips staan ook in de exclusieve Eden CityGuide die je bij het inchecken krijgt. Kijk op www.edencityhotels.com voor de hotels, prijzen en voorwaarden. ■[■■■li. CITY HOTELS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25