fmimë Coffeeshop Sixty Two weer betrapt I Twee bonnen WALCHEREN 29 Middelburgse coffeeshop hangt sluiting boven 't hoofd. Baard Slopers banen weg naar nieuwbouw Nehalennia Als kwaliteit een naam mag hebben! Italiaans design i Duitse degelijkheid Zeeuwse prijzël Talamlni Keukens f Herculesweg 42 Middelburg 0118-613275 KOM NAAR ONZE SHOWROOM VOOR EEN EERLIJKE OFFERTE Spoorviaduct Sloelijn wordt van naam voorzien Dinsdag 16 september 2008 Amerikaans folktrio Bowerbirds doet even Middelburg aan Tip? redwalch@pzc.nl BB.Tiiwitnw:riiKi M«*aob«n mmmmmmmmmmmmmammamsts mvw&t door Emile Calon MIDDELBURG - Coffeeshop Sixty Two in Middelburg hangt sluiting boven het hoofd. Afgelopen vrij dag constateerde de politie dat een personeelslid van die shop aan de Sint Janstraat softdrugs had ver kocht aan zowel een vijftienjarige als een zestienjarige Duitse toerist. Verkoop aan minderjarigen is een overtreding van de gedoogregels. Op grond van die regels moet een coffeeshop ook definitief gesloten worden als binnen enkele jaren er viermaal een overtreding wordt ge constateerd. Omdat het definitieve verslag van de politie over die drugsverkoop aan de beide minderjarigen giste ren nog niet op het Middelburgse stadskantoor was gearriveerd, kon juridisch beleidsambtenaar Johan Groenenberg nog geen antwoord geven op de vraag of de gemeente de shop zal sluiten. Hij liet wel doorschemeren dat sluiting in de lijn der verwachtingen ligt als uit het verslag onomstotelijk blijkt dat het om verkoop van softdrugs aan minderjarigen ging. „Het gaat dan immers om de vierde overtre ding." Als de gemeente beslist dat de shop definitief moet sluiten, kan eigenaar Giel de Kinkelder nog wel in beroep gaan tegen dat besluit. Pas eind dit jaar is dan defi nitief duidelijk of Sixty 1\vo, net als Roxy in de Zandstraat, voor goed gesloten wordt. De Kinkelder stelt dat de twee Volgens eigenaar coffeeshop lie- ten minderjarige Duitse klanten paspoorten zien van gelijkende oudere vrienden. „Wij zijn door hen bedonderd en genaaid." Duitsers zich legitimeerden met paspoorten van vrienden, waar door het leek of ze al de volwassen leeftijd hadden. „Ze hadden be wust paspoorten van oudere vrien den bij zich gestoken om hier hun inkopen te kunnen doen." Volgens de eigenaar van de coffees hop was het voor zijn medewer kers niet te zien dat de paspoorten van anderen waren. Hij hoopt dan ook dat de gemeente deze overtre ding met enige coulance gaat be handelen. „Wij hebben gedaan wat we moesten doen. Wij kon den toch niet weten dat ze allebei een paspoort van een vriend op zak hadden." Als de gemeente ook Sixty Two sluit, kent Middelburg geen ge doogde coffeeshops meer. Inwo ners die behoefte hebben aan soft drugs moeten dan uitwijken naar de coffeeshops in Goes en Vlissin- gen of op de zwarte markt hun in kopen doen. In het najaar van 2007 waren de beide Middelburgse coffeeshops ook enige tijd gesloten. Hoewel er toen wel wat werd gehandeld op straat en vanuit woningen leverde dat volgens de politie en de ge meente geen noemenswaardige problemen op. P™ lllll - A. MIDDELBURG - De sloop en renovatie van het Ne- Na de verbouwing moet het gebouw plaats bie- derne ruimtes met ICT-leerpleinen en een aparte halennia-gebouw aan de Kruisweg begon twee den aan 600 tot 630 vmbo-leerlingen. De locatie verdieping voor de opleiding Zorg en Welzijn, weken geleden. De bestaande hoogbouw wordt zal voorzien zijn van een bakkerij, een restaurant, Verwacht wordt dat de bouw afgerond zal zijn vernieuwd, de lagere bijgebouwen worden wegge- een theater en een kunstatelier. Er komen een medio oktober 2009. haald en vervangen door een nieuwe aanbouw, 'science-plein' voor schei- en natuurkunde, mo- foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De politie heeft gister middag een 18-jarige Vlissinger tweemaal bekeurd. Hij maakte ter hoogte van de bushalte op de Pre sident Rooseveldtlaan in zijn woonplaats een 'wheely' (rijden op één wiel) en bleek bovendien geen rijbewijs te bezitten. Tip? redactie@pzc.nl Op dat Goese kantoor is sprake van een nieuwe trend: de veerti ger scheert zich niet meer. Steeds meer mannen van middelbare leeftijd verschuilen zich achter een baard. Logisch toch, zeggen ze tegen el kaar. Want stel je voor, iemand komt erachter wat je in de jaren tachtig hebt gedaan, Wie toen belletje trok, loopt nu een groot risico tot vijand van de staat te worden verklaard. Overdreven? Wis en waarachtig niet, verzekerde een van de colle ga's die een blauwe maandag lid was van de Vogelwacht. „Nog even, en dan word ik als mi lieu-terrorist van m'n bed ge haald." KAPELLE - De gemeente Kapelle roept mensen op de politie te in formeren als ze weten wie speel toestellen aan het Fluitekruid in Kapelle bekladde. Op één van de toestellen stonden zelfs hakenkrui zen. Ook waren er nare teksten op gekalkt. 'Maar al waren het leuke teksten', schrijft wethouder Jon Herselman in een bericht aan de buurtbewoners, 'dan nog is het schandalig dat jongeren zo om gaan met openbaar materiaal.' Het speeltuintje in de wijk Overtie- ringe stond er koud twee weken toen de toestellen werden beklad. Die zijn overigens weer schoonge maakt door zes buurtkinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23