Buitenland Grote reddingsactie na Ike Rondreis ANDALUSIE Turkmeens geweld in hoofdstad Asjgabat Orkaan veroorzaakt miljardenschade in Amerikaanse Texas. Drugsbende zou door de autoriteiten zijn uitgeschakeld. Met o.a. Granada, Seviila, Gibraltar en de Costa del Sol Inclusief entree Aihambra! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm 0 PZC Maandag 15 september 2008 7 Crystal Beach in Texas na het passeren van orkaan Ike. foto Smiley N. Pool/AP GALVESTON - Hulpverleners heb ben na het passeren van de orkaan Ike over Texas meer dan 940 men sen gered die vastzaten in onder meer huizen en auto's. De meeste mensen werden uit benarde posi ties gered op het eiland Galveston, voor de kust van Texas, en in de stad Orange en omgeving, aldus Amerikaanse media gisteren. De autoriteiten zetten 57 helikop ters en 1500 mensen in bij de 'grootste reddingsactie ooit', aldus gouverneur Rick Perry van Texas. Van twee mensen staat vast dat zij door de orkaan zijn omgekomen. Verzekeraars schatten de schade veroorzaakt door Ike op 8 tot 18 miljard dollar. Duizenden huizen en gebouwen staan onder water en ruim 4,5 miljoen mensen zit ten zonder stroom. Het kan nog weken duren voordat dat verhol pen is. Houston heeft een nachte lijk uitgaansverbod ingesteld om plunderingen en ongelukken te voorkomen. In Galveston zitten veel mensen ook zonder gas en water, die kort voor Ikes aankomst werden afge sloten. „We begrijpen dat ze voor zorgsmaatregelen moesten nemen, maar ik heb dringend behoefte aan een kop koffie en de toilet heeft spoelwater nodig", aldus Ivy Gonzales. Haar huis is onbescha digd. Ike kwam zaterdag aan land bij Galveston met windsnelheden van 175 kilometer per uur en golven van zes meter hoog. Ondanks dat Ike groter was dan de orkaan Katri- na, die in 2005 grote delen van New Orleans onder water zette, was Ike minder verwoestend. Voorafgaand aan de storm waren meer dan een miljoen Texanen vanuit de kustgebieden naar veili ger oorden vertrokken. Tiendui- Orkaan Ike trok zaterdag over Texas. Er vielen weinig slachtof fers, maar de schade is enorm. Ruim 940 mensen moesten uit benarde posities worden gered. zenden inwoners van Houston en omgeving besloten de orkaan ech ter thuis af te wachten. De Amerikaanse president George Bush heeft de getroffen gebieden tot rampgebied verklaard. Per dag gaan er 1,5 miljoen liter drinkwa ter en een miljoen maaltijden naar de geëvacueerden. Ook is de im port van brandstof vergemakke lijkt om een stijging van de benzi neprijzen op te vangen. Ike heeft meer dan een vijfde van de Ameri kaanse olieproductie lamgelegd. De orkaan Ike, die iets kleiner was dan de staat Texas, zwakte boven land ten slotte af tot een tropische depressie. Ike trok gisteren over het westen van Arkansas waar hij zorgde voor fikse regenbuien. ASJGABAT - In de Turkmeense hoofdstad Asjgabat hebben de au toriteiten een bende drugssmokke laars 'geneutraliseerd'. Dat meldde de BBC gisteren. Eerder berichtten buitenlandse media dat politie en islamitische militanten in felle gevechten wa ren verwikkeld. Sommige media repten over twintig doden aan de kant van de politie. Turkmenistan is een zeer gesloten land en berichten over onrust wor den nooit openbaar gemaakt. In een zeldzame verklaring laat het ministerie van Buitenlandse Za ken weten dat 'een criminele groep betrokken bij de illegale drugshandel is geneutraliseerd'. Over slachtoffers of arrestaties wordt geen melding gedaan. Ook over islamitische militanten rept de verklaring van het ministerie niet. Turkmenistan grenst aan Af ghanistan, de grootste producent van opium (de grondstof voor he roïne). Via Turkmenistan wordt veel heroïne gesmokkeld. Bijna twee jaar geleden overleed de toen malige president Niazov plotse ling. Van zijn opvolger, Berdimu- hammedov, werd gehoopt dat hij hervormingen zou doorvoeren, maar daar is tot op heden weinig van te merken. |9N| In Turkmenistan hebben gisteren gevechten plaatsgevonden. Het zou eerst gaan om islamitische extremisten, later werden dat drugssmokkelaars. Aihambra 1 Seviila Met KRAS.NL naar de olijfboomgaarden, karak teristieke witte dorpjes, historierijke steden én zonnige stranden van de Costa del Sol! In het mooie binnenland van Andalusië maken we kennis met koningssteden zoals Granada en Seviila, maar ook met minder bekende renaissancesteden Baeza en Ubeda. Ontmoet de enige wilde apen in Europa op de rots van Gibraltar en geniet in Jerez de la Frontera van de gelijknamige sherry. Kortom, alle hoogtepunten van Andalusië in één zeer complete reis! En dat vanaf slechts 899! UW 15-DAAGSE REISPROGRAMMA Het eerste deel van deze reis maakt u kennis met de schitterende steden die Andalusië u te bieden heeft. Zo bezoeken we het wereldberoemde Aihambra met het Alcazaba en het Alcazar in Granada (entree inclusief), de oude Moorse stad Córdoba, het prachtige Seviila, de Britse enclave Gibraltar en sherrystad Jerez de la Frontera. De laatste dagen verblijft u in één van de 4-sterren hotels Gran Hotel Costa del Sol (reisnummer 28000) of Hotel TRH Mijas (reisnummer 28001) om te genieten van zon, zee en strand. waarom zou je verder zoeken INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Malaga v.v. met transavia.com, luchthaven-envliegbelastingen, rondreis per comfortabele touringcar, Nederlandssprekende reisleiding, tijdens de rondreis verblijf in toeristenklasse hotels, 5 nachten in het 4-sterren Gran Hotel Costa del Sol (reisnummer 28000) of het 4-sterren TRH Hotel Mijas (reisnummer 28001), 14 x ontbijt, 12 x diner, het beschreven excur sieprogramma, entree Aihambra. Vertrekdata: donderdag van 9/10 t/m 26/3 Oktober 9 939 Oktober 16-23-30 €899 November 6 899 Februari 12-26 949 Maart 12 €949 Maart 26 969 Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen (Gran Hotel Costa del Sol, reisnummer 28000). Zie www.kras.nl/28000 (Gran Hotel Costa del Sol) of www.kras.nl/28001 (Hotel TRH Mijas) of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van D-reizen of \s Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7