Voetbalsters Terneuzen winnen tweede duel met ruime cijfers Korfballers van Luctor zijn na fors verlies al snel een illusie armer Prima opening voor vrouwen SAR'72 De la Ruelle troeft in de laatste meters Rabout af BKC scoort opvallend veel maar verliest toch van Volharding: 13-17. Ruime zeges voor Axel, Vogelwaarde, IJzendijke en Zaamslag. John Scott imponeert in eerste wedstrijd voor Delta/TTC Middelburg. f Dwars door Zwingeul geldt als voorbereiding op de Kustmarathon. Goossen loopt in Axel eenzaam 1 naar overwinning Z PZC Maandag 15 September 2008 33 Een aanvaller van BKC (links) zoekt naar een opening in het duel met Vol harding. foto Camile Schelstraete door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Van de twee Zeeuws- Vlaamse korfbalploegen die in ac tie kwamen, stelde vooral Luctor teleur. In de eerste thuiswedstrijd ging het fors onderuit tegen Vol treffers (2-11). Hoewel met een an der gevoel, onderging BKC in Bres- kens hetzelfde lot. Volharding won met 13-17. Luctor-Voltreffers 2-11: In de eer ste thuisbeurt kreeg de Terneuzen- se titelpretendent een flinke dom per te verwerken. Vooral de mach teloze manier waarop zijn ploeg werd afgetroefd door de tegenstan der uit Oosterhout ontstemde coach Peter Durink. „De slimheid om de eindeloze balroulatie van Voltreffers te ontregelen ontbrak bij ons." Omdat ook de vaste doel puntenmakers het lieten afweten liep Luctor van begin tot eind ach ter de feiten aan. „Het was nooit een wedstrijd", verwoordde Du- rink de desillusie. Scores Luctor: Adri de Jonge 2. BKC-Volharding 13-17: Coach Mark Kolijn was blij verrast met het initiatief en het scorend vermo gen van zijn ploeg. Lang gaf een blik op het scorebord (van 9-8 bij rust tot 12-11 op driekwart van de wedstrijd) hoop op een goed resul taat, maar het laatste kwartier ken terde de partij volledig in het voor deel van de opponent uit Yerseke. De analyse van Kolijn: „Door een conditionele achterstand maakten we individuele fouten die door Volharding vakkundig werden af gestraft." Volharding kwam daardoor langs zij en ging er met de volle buit van door. BKC blijft vooralsnog punt loos, toch leverde het de Breskense coach „een goed gevoel op voor de wedstrijd tegen Luctor volgende week." Scores BKC: Mireille Gerritsen 5, Marti de Vilder, Jan-Willem de Groote en Mi chael Vergouwen allen 2, Sandra de Reu en Jolanda Dees beiden 1. W* Titelkandidaat Luctor gaat op ei- gen veld zwaar onderuit. Het Ter- neuzense korfbalteam verloor met 2-11. Ook BKC moet een ne derlaag slikken (13-17). door Peter Snelders TERNEUZEN - De voetbalsters van Terneuzen kunnen tevreden terug kijken op hun competitiestart in de derde klasse zondag. Nadat het vorige week al met 5-3 te sterk was voor Kaaise Boys, won de Zeeuws-Vlaamse ploeg gisteren met 8-2 van Sarto. Steen verloor van OW'67 (2-1) en één niveau lager verloor Hulster- loo. ZONDAGVOETBAL Derde klasse. Terneuzen-Sarto 8-2 (2-2): In de eerste helft speelde Terneuzen in een te laag tempo en kon Sarto het nog aardig bijbenen. Na de pauze werd het snel 4-2. Ter neuzen walste daarna over een aangeslagen Sarto heen. Doelpunten Terneuzen: Renée van den Berg (3x), Annelien van Hecke (3x), Mandy Kloonen en Liza Katse- man. OW'67-Steen 2-1 (2-0): Steen kon slechts elf speelsters op de been brengen en speelde de laatste twin tig minuten zelfs met tien vrou- GOES - De vrouwen van SAR ken den een goede start in de eerste di visie. Tegen eredivisiedegradant Swift Deventer werd een gelijkspel uit het vuur gesleept. Audrey Koole speelde een fantas tische wedstrijd en won driemaal. Lacey Koole en het dubbelspel zorgden voor de overige punten. Chantal Remorie moest duidelijk wennen aan het hogere niveau en kon niet tot winst komen. Het tweede vrouwenteam van SAR verloor met 6-4 in en tegen Panningen. Lindsey Boerdam won wen. Toch bleef het op karakter goed overeind en kreeg via uitval len enkele kansen. Scoreverloop: Nathalie van Seters 1-0 (strafschop), Sabine Damen 2-0, Saskia Blommaert 2-1. Vierde klasse. Divo-Hulsterloo 3-1 (1-1): Al snel nam Hulsterloo de leiding. Uit de rebound van een schot van Debbie Robbrecht scoor de de pas veertienjarige C-juniore Jolien de Waal. Divo was wel vrijwel de gehele wedstrijd beter en won uiteinde lijk met 3-1. Scoreverloop: Jolien de Waal 0-1, Jo- IJzendijke komt verrassend met 1-0 achter maar walst daarna over Dauwendaele. rien Verbaten 1-1, Fanny Mensha 2-1 (strafschop), Diana Bosman 3-1. Vij'fde klasse. Axel-Vivoo 2 7-2 (4-2): Axel was veel sterker en kreeg veel kansen. Het had pech dat een schot van Nikie van de Broeke net geen doel trof. Scoreverloop: Evy Marteijn 1-0, 2-0 en 6-2, Linda van Meurs 3-1, 4-1, 5-2 en 7-2. twee wedstrijden. Liselotte Fassae- rt en Sandra van Alphen fleurden hun tweede-divisiedebuut op met één overwinning. In het openingsduel in de derde di visie moest het team van SAR'72 genoegen nemen met een neder laag. Tegen het tweede team van Heerlen werd met 6-4 verloren. Si- mone de Klerk wist twee winstpar tijen te boeken en Johan 't Hooft won één keer. Samen waren ze goed voor winst in het dubbel. De mannen van Delta/TTC Mid delburg speelden in de eerste divi sie met 5-5 gelijk tegen DTK 2. John Scott was in Klazienaveen de grote uitblinker met drie winstpar tijen. Wouter van de Mark wist na een 2-0-achterstand verdediger Ar- NVS-Vogelwaarde 3-5 (2-3): Vogel waarde ging wel met een voor sprong de rust in, maar speelde in die periode niet goed. In de twee de helft was het sterker dan de thuisploeg. Scoreverloop: Manon de Rooy 0-1, Marjolein d'Hondt 2-2 en 2-3, Manon de Rooy 3-4, Daisy Bracké 3-5. ZATERDAGVOETBAL Vierde klasse. IJzendijke-FC Dau wendaele 15-1 (8-1): Na de verras sende achterstand schroefde d^„ thuisploeg het tempo op. IJzendij ke walste vervolgens over Dauwen daele heen. Scoreverloop: llya Ebert 0-1, Kelly van Leeuwen 1-1,4-1 en 6-1, Rosanne Lam- mers 2-1, 7-1,9-1, 10-1, 11-1 (straf schop), 13-1 en 14-1, Sophia Aerssens 3-1, Maud Kuijpers 5-1, 8-1 en 12-1, Kylie van de Velde 15-1. Vijfde klasse. Nieuwdorp 2-Koewacht 0-3 (0-1). Scoreverloop: Silke Costers 0-1,0-2 en 0-3. Zaamslag-Bruse Boys 12-0 (4-0). Doelpunten Zaamslag: Karin Schelle- kens (3x), Fleur Rademakers (4x), Silvia Meeusen (2x), Linda Stouthamer, Mi- lou Hamelink en Randy Dees (straf- schop). Oostburg-ZSC'62 2-0 (1-0). Scorever loop: Wendy Ghijsels 1-0 en 2-0. noud Meijer nog makkelijk te klop pen, maar moest zijn meerdere er kennen in ex-eredivisiespeler Henkjan Wils en jeugdinternatio- nal Pepijn Leppers. Lennard Ro denburg wist Wils makkelijk opzij te zetten. Tegen Leppers had hij grote kansen, maar hij wist een matchpoint niet te benutten. In de derde divisie snoepte het tweede mannenteam van TTC Middelburg drie punten af van ti telkandidaat Belcrum. In Breda was Jelle Rhee het best op dreef met overwinningen op Rijn Voge laar en Peter Koremans. SAR'72 2 leed een grote nederlaag in de hoofdklasse B. Tegen promo vendus Taverbo werd het 9-1. Bart Magnus redde de eer. De kopgroep sleurt door het water. Vanaf links Theo Rabout, de Belg Mare Demylle (nr 135) en winnaar Edwin de la Ruelle. foto Camile Schelstraete een andere wedstrijd gelopen. De Aardenburger vond ook de af stand kort. „In voorgaande jaren liep ik steeds in België een wed strijd over dertig kilometer, al dan niet over het strand. Maar om wed strijdkilometers in de benen te krij gen vond ik deze wedstrijd belang rijk", zei Rabout, nadat hij versla gen was door De la Ruelle. „Ik weet dat Edwin snel is, maar toen ik aan wilde zetten werd ik gehin derd door de derde man die bij ons was. Daardoor moest ik een beetje uitwijken en op dat mo ment zette Edwin aan. Dat was juist het verschil dat ik uiteindelijk te kort kwam.". Alhoewel Rabout nog akelig dicht bij kwam, bleef De la Ruelle voor uit en won. Ook voor de atleet uit Koewacht nadert de Kustmara thon snel. Het wordt voor hem de allereerste wedstrijd over de ruim 42 kilorriou+'lnnlje afstdnd'die éfefï marathon telt. „En zoals ik er nu tegenaan kijk wordt het ook met een de laatste keer. Die afstand is voor mij veel te lang, maar ik wil een keer de uitdaging aan gaan. Toch denk ik nu wel eens: had ik me maar niet ingeschreven. Maar ik heb A gezegd en dan moet je ook B zeggen. Daarbij komt dat ik de: wedstrijd niet zo maar uit wil lopen maar óbk' högéêrigdédf? tijd wil neerzetten." Hij weet overi gens al enigszins wat hem te wach ten staat. De la Ruelle heeft de laat ste dertig kilometer al verkend. „Dat is volgens velen bovendien het zwaarste deel en die heb ik ge lopen in 2.15. Ik weet niet wat dat waard is, omdat ik het eerste deel van het parkoers niet ken." Bij-de vrouwen won gisteren Tfciè-. se varf Lèreuif Sliffs;'f '™!?a t-t AXEL - Erik Goossen is bezig aan de laatste voorbereidingen op de Kustmarathon van volgende maand. De atleet uit Terneuzen hoopt daar een goede prestatie neer te zetten. Bij de Bevrijdingsloop, zaterdag in Axel, liep hij bijna de gehele wed strijd aan de leiding. Na afloop kon hij dan ook tevreden terugblik», ken op de Bevrijdingsloop, waar overigens een tegenvallende be langstelling voor bestond. Amper zestig lopers en loopsters kwamen aan het vertrek. Van hen kwamen Sepp Vermeulen uit Koe wacht en Ronni van Acker uit Nieuw-Namen, overigens op res pectabele achterstand, als tweede en derde over de meet in het Axel- se Bos. De korte afstand werd gewonnen door Ivo de Bruijn uit Heikant en Rafaël Hoogenberg uit/Axel was eet'stéaip dé kot te-afstarid door Wim de Vos CADZAND-BAD - Voor verschillende deelnemers was Dwars door de Zwingeul gistermorgen min of meer een test in de aanloop naar de Kustmarathon van begin vol gende maand. Vooral de omstan digheden waarin gelopen moest worden toonden veel overeenkom sten met het parkoers van de Kust marathon. Over het strand, soms door het water; alleen de afstand (7500 meter) kwam niet overeen. Desondanks vonden Theo Rabout en Edwin de la Ruelle het een goe de test. Zij maakten in een venijni ge spurt uit wie Dwars door de Zwingeul won. De la Ruelle was uiteindelijk de snelste, Overigens bail Thoo Rab'oui liéver

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69