Vaart achter jongerenraad Wet strop voor Truckrollers Jaarmarkt in Koewacht weer op de kaart Hulst richt zich met promotiecampagne op internetsites als hyves. Moge wie het beeld ziet, gesterkt ziin weg vervolgen Z PZC Maandag 15 september 2008 13 door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster wethouder Frank Van Driessche (Jeugd) wil dat de jongerenraad van de ge meente Hulst nog voor het eind van het jaar is geïnstalleerd. Een groep van vijftien enthousias te jongeren wil in oktober een pro motiecampagne starten om leef tijdsgenoten enthousiast te maken voor deelname aan de jongeren raad. De groep vormt al een tijdje een denktank en denkt mee met de gemeente over de manier waar op de gemeente Hulst jongerenpar- ticipatie vorm moet geven. De denktank zal de promotiecam pagne grotendeels via het internet en vriendennetwerken zoals Hy ves voeren. Op deze manier krij gen jongeren uitleg over het doel van een jongerenraad en worden ze aangespoord te solliciteren naar een zetel binnen het orgaan. Binnen de Hulster jongerenraad is plaats voor elf jongeren tussen 13 en 23 jaar, die uit hun midden een voorzitter, secretaris en penning meester kiezen. De leden worden op persoonlijke titel gekozen voor een periode van vier jaar. Volgens Van Driessche zal het best zo zijn dat leden van de denktank zelf een sollicitatiebrief sturen, maar hij hoopt nadrukkelijk ook op nieuw bloed. De leden van de jongerenraad gaan meedenken over het jeugdbe leid van de gemeente Hulst. Zij zul len gevraagd en ongevraagd advies uitbrengen aan de gemeenteraad over onderwerpen die jongeren in de gemeente aangaan. De denk tank bracht een bezoek aan Borse- le waar een goed functionerende jongerenraad operationeel is. Ook hebben ze een werkbezoek ge bracht aan het Belgische Harelbeke om daar een kijkje te nemen in een jongerencentrum. Een Hulster jongerenhonk zal namelijk het hoogst op de agenda staan van de jongerenraad. Van Driessche: „Ze hebben naar aanleiding van Harelbeke een in ventarisatie gemaakt van wat ze in Hulst ook graag in hun jongeren centrum willen hebben, wat de kosten zijn en waar het centrum moet komen. We bespreken dat binnenkort." Nog voor het eind van het jaar heeft Hulst een jongerenraad, is het doel. Binnenkort start een promotiecampagne om poten tiële leden te enthousiasmeren. ZUIDDORPE - Toepasselijker kon het bijna niet; op de feestdag van de Kruisverheffing zegende pastor Ad van Loveren het wegkruis bij Bontekoe in. De speciale mini mis op de driesprong werd gisterochtend door zo'n der tig belangstellenden bezocht. Vandalen vernielden twee jaar geleden het Christusbeeld en zo kwam aan het licht dat het houten kruis zijn beste tijd had gehad. Nu is er een geheel nieuw kruis en een nieuwe corpus gemaakt van epoxyhars en polyester. Het wegkruis bij Bontekoe is geplaatst uit dankbaarheid dat het dorp de Tweede Wereldoorlog ongeschonden is doorgekomen. foto Wim kooyman SAS VAN GENT - Verdeeld over vier colonnes bezorgden de 280 vracht rijders zaterdag ruim driehonderd verstandelijk gehandicapten weer een onvergetelijke dag. Voor de 21e keer vertrok vanaf de Vlaanderen- hal de Delta-Truckroll voor een rit door het Zeeuws-Vlaamse land. De tocht voerde déze'keér tlixvr West-Zeeuws-Vlaanderen. Uitgela ten en oprecht blij genoten zowel de bijrijders als chauffeurs van dit jaarlijkse evenement. „Dit is voor de chauffeurs geen werk, maar pure liefdadigheid", al dus de Hulster wethouder Frans de Vries, die de vrachtwagens kwam uitzwaaien. Hif'Vëfééëèï daarmee naar het mogelijke pro bleem van de de rij- en rusttijden- wet waaraan de vrachtrijders ge bonden zijn. De Truckroll dreigt door deze 45-uurs regeling in het gedrang te komen. Het zou beteke nen, dat vrachtrijders niet langer aan evenementen als Truckroll ktfiïrtétt Méévéetkén. KOEWACHT - De internationale jaar markt in Koewacht is als pu bliekstrekker weer terug op de kaart. „De switch van de eerste woens dag in april naar de zaterdag voor de tweede zondag in september heeft tijd nodig gehad", zegt secre taris Pol van de Vijver van het jaar marktcomité. „De aanvoer van paarden en pony's, de hoofdmoot van de jaarmarkt, was niet zozeer het probleem. Een goede invulling van omlijstingsactiviteiten brengt pas echt volk op de been. We heb ben dit langzaam opgebouwd en zijn nu na een paar jaar weer uitge groeid tot een dorpsfeest voor jong en oud." Door de samenwerking met een Belgische marktkramersvereniging kreeg de jaarmarkt een internatio naal tintje. Er stonden op Belgisch en Nederlands grondgebied zo'n vijftig kramen opgesteld voor hob byisten, beoefenaars van oude am bachten en marktkramers. Op het drukke, sfeervolle pleintje aan de grens bekeken vijf keur meesters niet alleen de gang van de honderd ingeschreven paarden en pony's. Ook het toiletteren van het geheel werd in de beoordeling meegenomen. De viervoeters zelf hadden dan ook een flinke op- smukbeurt gekregen. De meeste dieren kwamen niet meer, zoals in het verleden, van broodfokkers, maar van hobbyis ten. Uitslag: best getoiletteerde pony: Peter Pielaat (Philippine); best ge toiletteerde paard: Ayinda Sponse- lee (Ko'éWafenf)^ Vlietstraat 15Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis'"De Honte" iim:i it inn\'/ Een colonne vrachtwagens van de Truckroll rijdt door Hoek. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65