Zeeland Het vermaken van de kinders is mannenzaak Schrik op het dak 'Koningin' inspecteert kerktoren tijdens kunstfestival in Groede SlaapkennEr Belg breekt sleutelbeen Wie was het? Jeugdraad Zuiddorpe pakt groots uit met veertigjarig jubileum. Platteland Wij hebben voor iedere slaaphouding het ideale bed. www.slaapkennerrademakers.nl 1 2 Maandag 15 september 2008 PZCZ door Sheila van Doorsselaer ZUIDDORPE - Knutselen, een mid dagje zwemmen, toneelspelen, de jeugd van Zuiddorpe en Overslag hoeft zich geen zondag te verve len. Dankzij de fanatieke jeugd raad, een club vaders die al vier de cennia activiteiten voor de kinde ren bedenkt. Dat jubileum werd zaterdag in Zuiddorpe gevierd. Het vermaken van de kinders in Zuiddorpe en Overslag is een man- nenaangelegenheid. Dat was veer tig jaar geleden al zo en dat is het nu nog. In 1968 begonnen enkele vaders in Zuiddorpe met het orga niseren van activiteiten voor de ei gen jeugd en die uit Overslag, en de Jeugdraad Zuiddorpe was gebo ren. Een van de roergangers van toen was Harry de Mul, voormalig wethouder van Axel en fanatiek sportmens. Nu, veertig jaar later, zit Harry's zoon in de jeugdraad en organiseert leuke dingen voor zijn kinderen. Mogelijk herhaalt ie geschiedenis zich de volgende generatie weer. Tegenwoordig bestaat de jeugd raad uit elf hippe papa's, met Frits 'Toegegeven; zonder hulp van de mama's waren we natuurlijk nergens' Pieterse als voorzitter van de club. „Veertig jaar geleden begon het met af en toe een activiteit in dorpshuis 't Kaaike. Tegenwoordig hebben we een compleet jaarpro gramma en is er elke zondag wat te doen", zegt Aschwin van den Abeele, een van de vaders in de raad. „Naast een feest met Sinter klaas, carnaval en Pasen, zorgen we ervoor dat er elke week iets te doen is, met jaarlijks een grotere activitteit." De jeugdraad richt zich hoofdzake lijk op de in totaal zo'n honderd basisschoolleerlingen in Zuiddor pe en Overslag, maar zet af en toe ook wat op voor de wat oudere jeugd. Voor kleine gemeenschap pen als Zuiddorpe en Overslag is de jeugdraad iets unieks. Niet voor niets werd de Jeugdraad Zuiddor pe vorig jaar uitgeroepen tot Vere niging van het Jaar en ontving ze een aardig bedrag van de Rabo bank. Voor het opzetten van al die activi teiten is de jeugdraad, behalve van gemeentelijke subsidie, afhankelijk van sponsors en van giften van de bewoners van Zuiddorpe en Over slag. Het grote jubileumfeest op het sportveld achter basisschool Cani- sius in Zuiddorpe was zaterdag- drukbezocht. De papa's hadden dan ook flink uitgepakt met spring kussens, een enorme trampoline en theaterlessen van De Theater bus. Om al die activiteiten in de steigers te zetten, komen de papa's van de jeugdraad een keer per maand bij elkaar om te vergade ren. Aangezien het een grote vrien dengroep is, duurt de nazit langer dan de vergadering zelf. Van den Abeele moet wel iets be kennen: „Zonder de hulp van de mama's, waren we natuurlijik nér gens!" door Wilma Valk CROEDE - De 'koningin' overtuigde zich zaterdag van de toestand van de toren van de Nederlands Her vormde kerk van Groede. Samen met een hofdame werd zij ontvan gen met een gouden kooi waarin ze veilig rond de kerk kon lopen, zonder geraakt te worden door val lende stenen. T\vee dagen stond Groede in het te ken van kunst, muziek, cultuur en theater. Kinderen konden een puz- zeltocht maken door het dorp en er was veel poppenkast. Optre dens waren er in de Twee Duiven en in het openluchttheater naast de kerk. Dit 'amfitheater' was ver sierd met grote witte strikken, la kens van de inpakbeurt van de to ren. Er was veel muziek, het trio Lienen an Locht trad diverse keren op, het koor Zeekoraal en topper was fadozangeres Maria de Fatima. Beide dagen waren in het Slijk- straatje exposities en oude ambach ten. Allemaal met het doel de kerk toren te redden. Apotheose hier van zal voorlopig het tvprogram- ma Restauratie op donderdag 9 ok tober zijn, al krijgt het festival vol gend jaar een vervolg. De 'koningin' beloofde de inspec teurs van monumentenzorg een lintje, mits ze de kerk van Groede redden met een financiële injectie. ZEEUWSE mm Het al wat oudere echtpaar uit Rotterdam vestigde zich een tijdje geleden in één van die kleine dorp jes in West-Zeeuws-Vlaanderen. Ze kwamen voor hun rust en geno ten met volle teugen. Op den duur werden ze zowaar op de koffie ge vraagd bij de buurtjes en dat mondde meestentijds uit in een waar drankgelag. Want ze namen Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7 - 13 4531 GATerneuzen 0115 - 613 130 Tip? redactie@pzc.nl uit dankbaarheid voor de uitnodi ging graag een flesje mee. Laatst werd weer zo'n visite afgelegd. Er werd gepraat over hoe het vroeger was op het platteland en in de gro te stad. Het was reuzegezellig in die gemoderniseerde arbeiderswo ning, tot... de Rotterdamse plots uitriep: „Eén ding heb ik tegen op het platteland: al die boeren!" COES - De politie heeft gisteren twee Goesenaren, van 22 en 23 jaar oud aangehouden nadat zij in de Poldermanstraat over het platte dak van een woning hadden gelo pen. De bewoonster had rond half vijf 's morgens gestommel gehoord op het platte dak van haar woning. Nadat zij de deur die toegang gaf tot het platte dak had geopend, schrok ze hevig toen zij daar de twee mannen aantrof De mannen schrokken ook van haar en vluchtten weg. Agenten stelden ter plaatse een on derzoek in. Op het dak waren schoenafdrukken zichtbaar en werd een mobiele telefoon gevon den. Toen de agenten voor de woning stonden, kwamen twee personen aanlopen. Omdat zij voldeden aan het signalement en de schoenaf drukken op het dak overeenkwa men met de schoenen van één van hen, werden beide mannen aangehouden. Ook het mobieltje was van een van de mannen. De twee Goesenaren werden over gebracht naar het politiebureau voor verhoor. ZAAMSLAC - Een 32-jarige Bel gische motorrijder is gisteren ge wond geraakt bij een ongeval in Zaamslag. Tijdens een toertocht was hij betrokken bij een botsing op het kruispunt Rondweg/Pol derstraat. De 32-jarige man, uit Waas Mun ster, stuurde op de kruising naar rechts. Een 36-jarige man uit Rumst reed op dat moment te dicht achter hem en kwam met zijn voorwiel tegen het achterwiel van zijn voorganger aan. De beide mannen kwamen ten val. De 32-ja- rige werd met een gebroken sleu telbeen naar het ziekenhuis ge bracht. De oudere motorrijder liep geen letsel op. HULST - Twee inzittenden van een auto die zaterdagavond rond elf uur op de Australiëweg in Hulst in de sloot belandde, verklaarden alle bei te hebben gereden. Uit een blaastest bleek dat de 21-jarige vrouw en haar 20-jarige vriend, beiden uit Terneuzen, te veel had den gedronken. Ze werden aange houden en naar het politiebureau gebracht. Daar bleek dat de vrouw ^cliter l)et stuur had gezeten. Kinderen konden tijdens het jubileumfeest van de Jeugdraad Zuiddorpe onder meer elastiekspringen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64