Binnenland oud nieuws voorlezen morgen Zalm hekelt industrie over JSF Rita Verdonk verliest vier zetels in peiling Schennispleger aan boom geketend Bussen mijden deel van Goudse wijk Man vermoedelijk gedood door stier Vrouw meegesleurd door tasjesdief D'Or voor Hans Kesting en Chris Nietvelt Jongetje (5) komt om onder tractor Brazilianen uitgezet na bezoek aan de paus Veel boetes na controle door politie in treinen O AutoTrack.nl Ex-minister vindt weigeren afdracht aan overheid 'absurd'. PZC Maandag 15 september 2008 5 HOORN - Hulpdiensten bergen het lichaam van Het lichaam van het andere slachtoffer zat gister- water van het Hoornsche Hop, 900 meter uit de een van de twee slachtoffers, die gisteren om het avond nog beklemd in het vliegtuig, waardoor de kust. Het was in Middenmeer opgestegen. De leven zijn gekomen bij een ongeval met een ultra- berging werd bemoeilijkt. oorzaak van het ongeluk is nog onbekend, light-vliegtuigje bij Hoorn. Het vliegtuigje stortte om 13.00 uur neer in het foto Patrick Harderwijk/ANP Prinsjesdag de stukken in handen kregen. Een jaar eerder werd de be groting helemaal niet vooraf ver strekt. Pers en parlement moesten wachten tot de koningin was uitge sproken en toenmalig minister Gerrit Zalm van Financiën zijn be roemde koffertje aan de Kamer had aangeboden. Onder druk van de Eerste en TWee- de Kamer werd de oude embargo regeling dit jaar in ere hersteld. Yvonne Timmerman-Buck, voor zitter van de Eerste Kamer, be treurt dat de rijksbegroting al voor Prinsjesdag op straat ligt. „Ik heb hem nog niet gesproken maar ik denk niet dat Balkenende hier blij mee is." Volgens Timmer- man-Buck is het belang van een UTRECHT - De politie heeft zater dag in Utrecht een schennispleger met boeien vastgezet aan een boom. De man uit Zeist had met ontbloot onderlijf door park Lepe lenburg rondgelopen. Omdat getui gen direct aangifte wilden doen be sloten politieagenten de man tijde lijk met één arm vast te ketenen aan een boom. Daarna is hij over gebracht naar het politiebureau. GOUDA - Bussen van Connexxion rijden voorlopig niet door een deel van de Goudse wijk Ooster wei. Chauffeurs zijn de bedreigin gen van jongeren beu. Zij worden bespuugd, bedreigd en beroofd. Sinds zaterdag rijden de chauf feurs met een boog om delen van de wijk heen. De aanleiding was woensdag de beroving van een chauffeur die onder bedreiging van een mes gpld moest afgeven. goed debat in de Kamer enigszins geschaad door de publicatie. Over verandering van de embargorege ling, wil zij zich niet uitlaten. Oud-minister Zalm vindt dat het kabinet de publicatie in het NRC Handelsblad over zichzelf heeft af geroepen, zo zei hij gisteren in het televisieprogramma Buitenhof. „Als je de stukken zo breed laat cir culeren, kun je er donder op zeg gen dat er iets uitlekt." Ook vindt hij dat premier Balkenende en mi nister Wouter Bos van Financiën voor hun beurt hebben gesproken door al voor Prinsjesdag bekend te maken dat de geplande btw-verho- ging niet doorgaat. Intussen hebben andere media het nakijken, want die hebben nu een BEST - De politie heeft zaterdag in Best het lichaam van een 76-jarige man aangetroffen. De man is vermoedelijk door een stier aangevallen en daardoor om het leven gekomen, liet de politie gisteren weten. Waarschijnlijk was het slachtoffer, dat alleen woonde, al enkele dagen dood. Een kennis vond de dode man en alarmeerde de politie. UTRECHT - Een 44-jarige vrouw is zaterdagavond in Utrecht 200 me ter meegesleurd door een tasjes dief. De vrouw liep met haar fiets aan de hand door de Vogelen- buurt, toen zij werd ingehaald door twee jongens op scooters. Een van hen pakte haar tas. Om dat zij niet losliet werd ze een paar honderd meter meegesleurd tot de dief de tas losliet. De vrouw liep een hoofdwond en nekletsel op. maal afgesproken dat zij niet publi ceren, ook niet als een ander me dium dat al wel heeft gedaan. Hoofdredacteur Birgit Donker van het NRC Handelsblad vindt dat het kabinet informatie over de be groting zelf naar buiten moet 'Informatie die voor de burger van belang is, hoort zo snel mogelijk in de krant' brengen op het moment dat de beslissingen genomen zijn en daarmee niet moet wachten tot Prinsjesdag. „Informatie over besluiten die voor de burger van belang zijn, hoort zo snel moge AMSTERDAM - Hans Kesting heeft gisteren de Louis d'Or gewonnen, de belangrijkste toneelprijs voor een hoofdrol vertolkt door een man. Hij werd onderscheiden voor de rol van Roy Cohn in An gels in America. De Theo d'Or voor de indrukwekkendste vrouwelijke hoofdrol werd toegekend aan Chris Nietvelt voor de rol van Cle opatra in Romeinse Tragedies. KLARENBEEK - In Klarenbeek bij Apeldoorn is zaterdag een 5-jarig jongetje omgekomen, nadat hij met zijn fietsje onder een tractor was gekomen. Het jongetje fietste vanaf een talud de openbare weg op. Een reconstructie maakte zater dagavond duidelijk dat de 44-jari- ge tractorbestuurder uit Klaren beek het jongetje niet kon zien aankomen en dat het ventje ook geen goed zicht had op de weg. lijk in de krant." Zij wijst er op dat bewindslieden niet te flauw zijn om zelf wél informatie uit de Mil joenennota naar buiten te breng en, als dat zo uitkomt. Donker kondigt aan dat haar krant zich volgend jaar wederom niet aan de regels van de Rijksvoorlich tingsdienst zal conformeren wan neer de embargoregeling niet wordt gewijzigd. Thomas Bruning, secretaris van de Nederlandse Vereniging van Journalisten, vindt het 'irreëel' dat media nu tot morgenmiddag moeten wachten met bericht geving over de Miljoenennota. „Dat is in strijd met de logica van de vrije nieuwsgaring", vindt hij. HAZELDONK - De marechaussee heeft zaterdag bij grensovergang Hazeldonk 32 van de 45 inzitten den van een Nederlandse touring car aangehouden. De passagiers kwamen uit Parijs waar zij paus Benedictus XVI hadden bezocht. De aangehouden inzittenden, allen Brazilianen, bleken vaak al ja ren illegaal in Nederland te verblij ven. Zij zullen worden uitgezet. DEN HAAG - De Spoorwegpolitie heeft tijdens drie extra nachtelijke controles in de treinen tussen Rot terdam en Den Haag 170 bekeuringen uitgeschreven. Boven dien werden dertien mensen aan gehouden. Dat heeft de politie gis teren gemeld. Het doel van de ac tie was de overlast in de trein te verminderen. Twaalf agenten in burger en een hond kwamen in ac tie in de treinen en op perrons. k Een gloednieuwe auto? Met korting? En direct wegrijden? Ga snel naar DEN HAAG - Oud-minister Gerrit Zalm van Financiën noemt het 'ab surd' dat de Nederlandse defen sie-industrie weigert een deel van de JSF-omzet af te dragen aan de overheid. Zalm zei dat gisteren in het tv-programma Buitenhof. In 2002 besloot de overheid mee te doen aan de ontwikkeling en bouw van het Amerikaanse ge vechtsvliegtuig Joint Strike Fighter (JSF), de beoogde opvolger van de F16. Dat moest de Nederlandse in dustrie orders opleveren. Om de belastingbetaler niet te la ten opdraaien voor de kosten, werd afgesproken dat de industrie een nader te bepalen percentage zou moeten afdragen aan de schat kist. Aanvankelijk werd gedacht aan 3,5 procent, maar minister Maria van der Hoeven van Economische Za ken heeft de afdracht onlangs in verband met de gedaalde dollar koers bijgesteld naar 10,3 procent. De defensie-industrie wil nu ech ter helemaal niets meer betalen, omdat de JSF-overeenkomst de overheid toch al genoeg zou ople veren. DEN HAAG - Trots op Nederland van Rita Verdonk is in de wekelijk se opiniepeiling van Maurice de Hond gedaald van achttien naar veertien zetels. Volgens hem hangt het verlies samen met de harde uit spraken van Verdonks ex-adviseur Ed Sinke. Die noemde haar afgelo pen week in Nova 'gewetenloos' en haar partij 'een facade'. De vier zetels die Verdonk verliest, komen terecht bij CDA, PvdA, WD en SP. Het CDA zou volgens de peiling 34 zetels halen, zeven minder dan bij de laatste verkiezin gen. De PvdA, die vorige week bij De Hond haar laagste score ooit be reikte met vijftien zetels, zou er zestien krijgen. Bij de laatste ver kiezingen verwierf de PvdA 33 ze tels. De SP komt uit op twintig ze tels, een verlies van vijf vergeleken bij de vorige verkiezingen. De VVD krijgtachttien zetels, vier minder cjaii bij de verkiezingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5