Sport Kloetinge zorgt voor idyllisch tafereel Terneuzense Boys en Zaamslag gaan onderuit Nieuwdorp schiet uit zijn slof tegen Oranje Wit Eersteklasser leeft zich uit op Wilhelmina'26 (1-7) en neemt leiding. GPC Vlissingen pakt een punt bij Achilles Veen: 1-1. Trainer Jos van Belzen van SSV'65 krijgt de rode kaart. B PZC Maandag 15 september 2008 2 7 door Rudy Boogert WIJK EN AALBURG - Met de grootste overwinning onder het inmiddels elf seizoenen durende bewind van Diederik Hiensch stelde Kloetinge zaterdag zijn kandidatuur voor een topklassering in de eerste klas se C van het zaterdagvoetbal. Wil helmina'26, dat de wedstrijd na twee rode kaarten afsloot met ne gen man, werd met 1-7 afgescho ten door de nieuwe koploper. Na twee wedstrijden over een kampioenschap spreken is rijkelijk vroeg. Maar met de aanvallende kracht van Kloetinge ligt een hoofdrol in het verschiet. De snel heid van Mervin Niemantsver- driet, de power van Marinus Baas en de fijnbesnaarde balbehande ling van Étienne Mallie zal elke ver dediging hoofdbrekens bezorgen. „Vorig jaar in de hoofdklasse lie pen wij achter de tegenstander aan", concludeerde Mallie, „nu lo pen ze achter ons aan." Met gepaste trots wees hij op het tussenrapport van Kloetinge. In de oefencampagne, de beker en de competitie heeft de club al zijn wedstrijden nog gewonnen: negen stuks met de indrukwekkende doelcijfers 42 voor en 5 tegen. „Maar ons positiespel kan nog be ter", zei Mallie. „Soms willen we met 180 kilometer per uur naar het doel. Dat moet rustiger. Ook bij mezelf" Mallie ondervindt dat het niveau verschil tussen de hoofdklasse en de eerste klasse levensgroot is. „We hebben een stap terug ge daan, maar het is wel een héél gro te stap." Ook qua entourage. Bij welke hoofdklasser worden bij voorbeeld de lijnen nog gekalkt als de spelers het veld al op lopen? En bij welke hoofdklasser grazen de koeien direct achter het doel en va ren de bootjes langs? Binnen de lijnen zorgde Kloetinge voor de idyllische taferelen. Met snel aanvalsspel draaide Kloetinge de thuisclub dol. Na een kwartier tje opende Mallie de score. Na een Marinus Baas haalt uit voor een schot. De bal zal op de lat belanden. De spits van Kloetinge scoorde twee keer. foto Ad van Hasselt fraaie steekpass van Teun Rent meester kapte hij zijn tegenstan der uit en scoorde in de korte hoek. Niemantsverdriet zorgde na een versnelling langs twee man met een schot van buiten de zes tien voor de tweede goal. Baas maakte 0-3 uit een snelle ingooi van Rentmeester, die zelf 0-4 maakte op aangeven van Baas. Er was toen een halfuur gespeeld. Toen Niemantsverdriet vervolgens voor de zoveelste keer tegen het NV Kloetinge scoort onder Diederik Hiensch voor het eerst zeven keer in een competitiewedstrijd. Bij Wilhelmina'26 wordt het 1-7. Kloetinge is nu koploper. gras werd gewerkt, kon Wilhelmi na'26 ook nog 's met tien man ver der. De manmeersituatie maakte het spel van Kloetinge echter min der vloeiend. Vroeg in de tweede helft toonde Baas nog 's zijn kracht. Hij werd ingespeeld in de zestien, draaide sterk weg en maak te 0-5. Christian Bauman maakte uit een vrije trap 1-5, waarna inval ler Wouter de Craene voor het slotakkoord zorgde. Hij was twee keer attent bij knullig (lees: niet) uitverdedigen van Wilhelmina'26. Het waren zijn eerste officiële goals in het eerste van Kloetinge. In blessuretijd scoorde Wilhelmi na'26 nog een rode kaart na de tweede gele voor Anton Versteeg. Wilhelmina'26-Kloetinge 1-7 (0-4). 14. Etienne Mallie 0-1, 17. Mervin Nie mantsverdriet 0-2, 25. Marinus Baas 0-3, 31. Teun Rentmeester 0-4, 51. Ma rinus Baas 0-5, 61. Christian Bauman 1-5, 69. Wouter de Craene 1-6, 88. Wouter de Craene 1-7. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheu vel). Rode kaart (2x geel): 35. Jan Arendse en 90+1Anton Versteeg (bei den Wilhelmina'26). Gele kaart: Peter van Helden en Christian Bauman (bei den Wilhelmina'26). Aantal toeschou wers: 100. Kloetinge maakte er eerder zeven tegen Wilhelmina'26 In 1992 scoorde Kloetinge ook zeven keer tegen Wilhelmina'26. Het werd toen 7-2 op het Wesselopark. Arjo den Dekker maakte er vier. De laatste keer dat Kloetinge zeven keer scoorde in de competitie was in maart 2005. WGZ werd met 0-7 verslagen. Dolf Roks was toen trainer. De recordzege van Kloetinge in veertig jaar KNVB-voetbal is de korfbalach tige 4-12 tegen RWH op de slotdag van het seizoen 1993/1994. Ook toen scoorde Arjo den Dekker vier keer. TERNEUZEN - Eersteklasser Terneu zense Boys werd in zijn eerste thuiswedstrijd door een doelpunt in de toegevoegde tijd geveld. Roy Leeuwenstein verzilverde voor Rijsoord een strafschop: 1-2. Terneuzense Boys kwam in de eer ste minuut door een treffer van Abubakar Kourouman op voor sprong: r-o. Roy Leeuwenstein kopte voor rust de bezoekers langs zij: 1-1. Na de hervatting was Rijsoord ge ruime tijd de betere ploeg. Toen ie dereen zich verzoend had met een gelijkspel, sloegen de Zuid-Hollan ders toe. Terneuzense Boys-Rijsoord 1-2. Abu bakar Kourouman 1-0, Roy Leeu wenstein 1-1, Roy Leeuwenstein (straf schop) 1-2. Nieuw-Lekkerland-Zaamslag 3-1. Het verhaal van de wedstrijd zat 'm voor Zaamslag in de eerste helft. In die periode werd een doel punt van Joris Rademaker afge keurd. Terwijl Zaamslag beweerde dat de bal de doellijn had gepas seerd, zag scheidsrechter Van de Rest dat anders. Toch kwam niet veel later de 0-1 er. Alfaro Pentury haalde doeltref fend uit. Raymond Slagboom zorg de nog voor de pauze voor r-i. Een discutabele treffer in de ogen van PfJ De Zeeuws-Vlaamse eersteklas- sers beleven een slecht weekein de in de eerste klasse van het za terdagvoetbal. Zowel Zaamslag als Terneuzense Boys verliest. Zaamslag. Er zou sprake zijn ge weest van buitenspel. Leider Erik Tissink protesteerde wat al te op zichtig en kreeg geel. „Tsja, en in de tweede helft was Nieuw- Lek- kerland beter dan wij", zei Pentu ry- Nieuw-Lekkerland-Zaamslag 3-1. Al faro Pentury 0-1, Raymond Slagboom 1-1, Jan-Dirk Verhey 2-1, Bas de Vos 3-1. GPC Vlissingen hield aan de uit wedstrijd bij Achilles Veen een punt over: 1-1. GPC verdiende het punt vooral op basis van de twee de helft. Toen wist de Vlissingse zaterdag-eersteklasser onder de druk van de thuisclub uit te ko men. Voor de pauze zat GPC aar dig in de tang bij Achilles Veen en liep het schade op. Achilles Veen-GPC Vlissingen 1-1. Ro bert Conradi 1 -0, Ralph Wiessner 1 -1 door Marco Puik GOES - Van de Zeeuwse ploegen in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal is Arnemuiden als eni ge ploeg nog zonder puntenver lies. De Walchenaren wonnen za terdag met 0-3 van SSV'65. Nieuw dorp won op eigen veld met duide lijke cijfers van Oranje Wit: 4-1. Nieuwdorp-Oranje Wit 4-1: Hal verwege de eerste helft opende Nieuwdorp de score via Niels Mul der. Via Eelco de Lange kwam de thuisclub in de 35e minuut langs zij. In de 50e minuut bracht Ralf Kole met een mooi kopdoelpunt Nieuwdorp aan de leiding. Yan- nick van As breidde de marge uit naar 3-1. Nadat Niels Mulder in het zestienmetergebied werd vast gehouden tekende Turan Dogan vanaf de stip voor de verdiende 4-1-eindstand. SSV'65-Arnemuiden 0-3: In het eerste half uur bood SSV'65 de Walcherse bezoekers prima partij, maar het duel kantelde toen Maar ten Brasser voor 0-1 zorgde. Nog voor rust tekende Patrick Siereveld voor de 0-2. In de tweede helft liep Arnemuiden verder uit toen Mitchell van Belzen de bal in ei gen doel schoot. SSV'65-trainer Jos van Belzen werd vanwege com mentaar op de leiding achter de omheining gestuurd. Duiveland-Oostkapelle 2-2. Arjen Pat- tenier 0-1, Ronald Zwager 1-1, Harold Vermeulen 1-2, Ronald Zwager 2-2. Dinteloord-VCK 3-2. Aries Nieuwkerk (strafschop) 1-0, Michel Meulmeester 1 -1Erik Goudt 1 -2, John Kats 2-2, Erik van der Giessen 3-2. Bruse Boys-Serooskerke 1-1. 7. Mar co Ketting 1 -0, 26. Frank Allaart 1 -1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59