Joan van Belzen redt punt voor Hoek Sport FC Dauwendaele overklast Kapelle La Grand scoort viermaal De goedkoopste autoverzekering BenZeker.nl van Nederland BenZek vergelijkt en helpt u op weg! Hoedekenskerke wint met 5-0 van Apollo'69 in vierde klasse A. Voetbalsters Smerdiek falen in de afwerking Zeeuwen komen goed weg in slecht duel met Bennekom: o-o. Colijnsplaatse Boys krijgt overwinning in de schoot geworpen. Oostkapelle komt in slotfase naast CSW Kijk snel op www.pzc.nl/formule1manager 26 l Maandag 15 september 2008 PZC door Marco Puik GOES - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal scoorde Sebas tian La Grand viermaal voor Hoe dekenskerke. Hij had daarmee een belangrijk aandeel in de 5-0-zege van zijn team op Apollo'69. Spui was op eigen veld met 4-0 te sterk voor Bevelanders. Wemeldin- ge gaf een 1-2-voorsprong uit han den in de uitwedstrijd tegen Nieuwland: 2-2. De Noormannen heeft de leiding in de vierde klasse. De ploeg uit Westkapelle won met 3-0 van 's Heer Arendskerke. Nieuwland-Wemeldinge 2-2: In een sportief duel tekende Carsten Feleus na 27 minuten voor 1-0. Na rust maakte Wilco Zuijddijk gelijk waarna Pieter Bolle de Bevelandse ploeg op voorsprong bracht. In de slotfase tekende Jozias van Belzen voor de gelijkmaker. Cadzand-Borssele 0-2: Borssele boekte een verdiende overwin ning op Cadzand. In de tweede helft zorgde Marc van Haneghem uit een strafschop voor 0-1. Nadat een aanval van Cadzand vanwege buitenspel werd afgefloten besliste Borssele uit de tegenaanval de wed strijd. De treffer kwam op naam van Arjan Verburg. Spui-Bevelanders 4-0: Onder lei ding van de prima fluitende scheidsrechter Wilbrink opende Spui in de zevende minuut de sco re via Jelmer de Pooter. Diezelfde speler zorgde ook voor 2-0. Kort na rust nam Arjan Kalisvaart de 3-0 voor zijn rekening. In de slot minuut bepaalde Rowen Ulveling vanaf elf meter de eindstand op 4-0. De Noormannen-'s Heer Arendskerke 3-0: In de eerste helft was De Noormannen de bete re ploeg en door treffers van Sebas- tiaan van der Welle (tiende mi nuut) en Mark Minderhoud (34e minuut) leidde de thuisclub bij rust met 2-0. Na de pauze werd het voetbal er niet beter op. In de slotminuut tekende Adrie van Bel zen voor de 3-0-eindstand. Apollo'69-Hoedekenskerke 0-5: Hoedekenskerke boekte een dik verdiende, maar wel ietwat geflat teerde zege op Apollo'69. Grote man bij de bezoekers was Sebasti an La Grand, die de eerste vier tref fers (waarvan twee in de eerste helft) voor zijn rekening nam. Niels Otte legde de 0-5-eindstand vast. MZVC-SVD 5-0: Door een treffer van Martijn de Vries leidde MZVC bij rust met 1-0. Na de pauze na men de Middelburgers verder af stand. Martijn de Vries scoorde nog eenmaal, de overige treffers kwamen op naam van Wouter de Vries, René Kerkhof en Yoram Rijkse. B HOORNAAR - „Dit is dramatisch", zei Smerdiek-trainer Wim Scher- penisse na afloop van de uitwed strijd tegen Stedoco. De Thoolse voetbalsters versche nen liefst tien keer alleen voor het doel, maar niet één keer leverde het een treffer op. Vooral spits Suus Hopstaken had haar vizier niet op scherp staan. Eersteklasser Stedoco sloeg in de slotfase tweemaal toe: 2-0. door Frits Bakker BENNEKOM - Op een bijveld achter de kleedkamers kreeg Hoek na de barslechte 0-0 tegen Bennekom een kwartier lang bijles. De ont goochelde trainer sprak zijn elftal toe als een meester voor de school klas en doceerde waar het allemaal mis was gegaan. Joan van Belzen, veruit de beste van de klas en op het veld, kwam als laatste binnen. De kritiek was aan hem niet besteed. De formida bele keeper redde tenminste nog een punt voor zijn club. Waar waren de solo's van Ferry Alfons gebleven, wat was er met de pass van Stijn Mahieu en kon Alan Grozdanic ineens geen man meer voorbij? Maar nog meer was het de vraag of Michael Koné wel echt de voetballer is die Hoek als versterking uit België heeft wegge haald. De nieuwe noodaankoop, die al- GOES - Voor trainer Eddie Kiesen- berg verliep het weerzien met zijn oude vereniging Colijnsplaatse Boys niet zoals gewenst. 'Zijn' Ril landia ging in Colijnsplaat met 2-1 onderuit. Colijnsplaatse Boys-Rillandia 2-1: In de dertiende minuut open de Bertus Zoeteweij uit een straf schop de score. Daarna waren er veel kansen voor de thuisploeg, maar was Rillandia via Tom van Elsakker trefzeker. Vijf minuten voor tijd kreeg de thuisploeg de overwinning in de schoot gewor pen, toen Houssein Dogan een voorzet van Michiel van de Weele in eigen goal kopte. Kapelle-FC Dauwendaele 1-5: Dauwendaele overklaste Kapelle en leidde bij rust door goals van Peter van Gorsel (2x, 0-1 en 0-3), Gert-Jan van Leiden en Sigrel Bur net al met 0-4. Kapelle startte na rust wat feller en dat leidde nog OOSTKAPELLE - Eersteklasser Oost kapelle pakte op de valreep een puntje in de thuiswedstrijd tegen CSW. Hoewel de Walcherse voet balsters het betere van het spel hadden keek de ploeg bij rust te gen een 0-2-achterstand aan. Via Wendy Barentsen kwam Oostka pelle terug tot t-2. De gelijkmaker van Annemiek Roovers kwam te laat om nog aanspraak op de ver diende winst te kunnen maken. leen na rust mocht spelen, be woog zich over het veld als een tam en bang konijn dat de weken voor de kerst voelt aankomen. „Ik weet niet wat hem mankeerde, maar hij heeft bijna niets goeds ge daan en toch heeft hij zeven keer op zijn adem getrapt", gaf trainer Gaby Demanet aan hoe droevig het gesteld was met de invalbeurt van Koné. De Zeeuwen waren na de veelbelo vende start in hun tweede wed strijd niet scherp, aanvallend on machtig, hadden geen vleugels, haalden de achterlijn niet en kwa men bijna nooit voor de goal. De manet gaf het na afloop allemaal ruiterlijk toe en legde in zijn analy se de vinger op zere plekken. Behalve Koné spaarde hij ook de andere spelers op de flanken niet. Tim Mechelink, die overigens nog wel de enige kans van Hoek (43e minuut) tegen de onderkant van de lat schoot, raakte de bal te vaak kwijt, net als Bert den Hamer op de andere flank. Ferry Alfons liep zonder steun voorin verloren rond, Stijn Ma- wel tot de 1-4 van Tim Jacobusse. Joey Teske hielp Dauwendaele daarna aan een vijfde doelpunt. Heinkenszand-Wolfaartsdijk 1-1: Heinkenszand kwam na na bijna een uur op 1-0 door Leon Bek. De thuisploeg kon vervolgens slechts hieu vond geen aanspeelpunten in zijn omgeving, Gideon Imagbudu kon niet anders dan puin ruimen en Alan Grozdanic raakte vaak ver dwaald tussen de linies. De thuisclub, die in geldnood wat spelers heeft zien vertrekken, was heer en meester en schiep zich minstens een handvol goede kan sen. Joan van Belzen verijdelde de beste twee, met snelle reacties op schoten van Clint van der Wal en Lennart van de Peppel. „We stonden tactisch goed, in een symmetrische speelstijl die de te genstander ook hanteerde", opper de Demanet. Hoe kon het dan toch dat er zo veel onbalans was in het elftal? De trainer: „We waren te weinig explosief op het middenveld, er was te veel twijfel in de opbouw, zodat we het spel niet open kon den gooien. In kwaliteit hadden Hoek speelt een bar slechte wedstrijd en komt goed weg tegen Bennekom (0-0). Keeper joan van Belzen is de grote uitblinker. drie minuten genieten van de voorsprong, want toen schoot Ar nold van Gemerden een bal in de kruising. ZSC'62-De Meeuwen 3-2. Eddie Mat- thijsse 0-1, Niels van de Moezel 1-1, Niels van de Moezel 2-1, Niels van de we minstens zo veel op het veld als de tegenstander, maar we wer den op scherpte afgetroefd." Zoals Bram Braam, zijn collega van Bennekom na afloop orakelde, was ook weer overdreven. „Wij speelden héél goed voetbal en heb ben Hoek afgemat", zei hij. Maar zo indrukwekkend was het niet wat de thuisclub liet zien. Het voetbal was wel beter verzorgd, maar voorin is na het vertrek van de alom gevreesde Dennis van Meegdenburg geen schutter van al lure meer te vinden. Toch, in alle treurnis, was er niet alleen wanhoop bij Hoek. „Waar praten we over, we hebben vier punten uit twee wedstrijden", sprak Demanet zijn club weer moed in. En zo is het maar net. Zaterdag thuis winnen van het grote Spa kenburg en die ene slechte wed strijd is gelijk vergeten. Bennekom-Hoek 0-0. Scheidsrechter: W. Jansen (Zwolle). Gele kaart: Tom Verhaar, Mamoudou Kaba (beide Ben nekom). Aantal toeschouwers: 500. Moezel 3-1, Michael Tempelman 3-2. Veere-SKNWK 1-1. Joey van Zalen 1-0, Wesley Goud 1-1. DFS-AZVV 4-1. Anco van de Linde 1-0, Lennart Padmos 2-0, Vincent Bak ker 3-0, Rene van de Linde 4-0 (penal ty), 90+2. Martijn Bottinga 4-1 (penal ty)- Internos-WHS 0-1: De beslissing viel in de 48e minuut. Na een overtre ding op Pieter Lindhout schoot Patrick Ketting vanuit een strafschop de 0-1 binnen. DSE-Noad'67 1-3: Na 25 minuten zorgde Corné de Frel voor 0-1. Via Wil jan Lisseveld liep Noad uit naar 0-2. Na rust deed Michiel Mannes iets terug voor DSE, maar het slotakkoord kwam op naam van Koen van Dijke. Tholense Boys-Kogelvangers 4-0: Na 25 minuten was het 3-0 door goals van Carlo Heijboer en Laurens Boven berg (tweemaal). Ronnie de Graaf (straf schop) bepaalde de eindstand op 4-0. Kapelle heeft het moeilijk in de derde klasse van het zaterdag voetbal. De ploeg verliest op ei gen veld met 5-1 van FC Dauwen daele. Aan inzet ontbrak het niet bij Colijnsplaatse Boys tegen Rillandia (blauw shirt). foto Ronald den Dekker II mill II III IIWI HIWIPIHI—IMM—■BBIIIM IIII llllii l|l HMIII MIIWP'RilMH— ll'IIW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58