op opzet bezinnen Net iets te veel te doen voor een zaterdagje Gastgezinnen in Goes gezocht Open Monumentendag blijft trekpleister ondanks concurrentie. Kapellenaar (31) moet bromfiets inleveren Hardleerse bestuurder twee keer bekeurd Kleding gestolen bij inbraak Sint-Annaland B PZC Maandag 15 september 2008 1 3 Scheepsbouwer Michiel Verras aan de slag in de Goese Oosterscheldewerf. Jong vermaak in fort Ellewoutsdijk. door Harmen van der Werf GOES - De concurrentie was zater dag 'moordend' voor Open Monu mentendag. Vooral in Wemeldin- ge was dat te merken. De Wemel- dingendag trok massa's mensen, maar molen Aeolus lieten ze links liggen. „Ik heb vier bezoekers ge had", vertelde vrijwillig molenaar Peter Bak rond één uur 's middags. Hij gaf er niet om. „Ik draai toch el ke zaterdag." Iets verderop, in Biezelinge, had de hervormde gemeente haar best gedaan om van Open Monumen tendag een feest te maken. De Mo- zeskerk bestaat een eeuw. Dat mag iedereen weten. Er was een markt, live-muziek en er is een fotoboek over de kerk verschenen van oud koster Adri van de Velde. Kerkrent- meester Auke van Harten had op 'Ik had voor iedere bezoeker een oude klinknagel en die zijn bijna allemaal op' meer toeloop gehoopt, maar 'van daag is ook zoveel te doen'. „Het loopt rustig door bij ons." Zo was het eigenlijk overal, op een enkele 'topattractie' na. Bij de vrij dag heropende molen in Kloetinge was het druk. De Kruiningse Jo- hanneskerk profiteerde van de bra derie. Ook vrijwilligers in Fort Elle woutsdijk waren tevreden, al was een oud leger niet gekomen. Voor het eerst reed in Borsele het hele weekeinde een monumentenbus. Scheepsbouwer Michiel Verras die in Goes aan de Zeeuwse schouw Nieuwe Zorg werkt, was blij met ruim honderd gasten. Iedere be zoeker kreeg een klinknagel. „Ze zijn bijna op." Bukken voor uitgang 't Hof Monster bij Borssele. Orgelspel in honderdjarige Mozeskerk in Biezelinge.foto's Ronald den Dekker Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl NIEUWDORP - De EuropawegNoord in haven- en industriegebied Vlis- singen-Oost is vandaag tussen 9.30 en 15.00 uur afgesloten voor werk zaamheden aan de bovenleiding voor de nieuwe Sloelijn. Verkeers regelaars zijn aanwezig om het ver keer te begeleiden. De officiële ope ning van de nieuwe Sloelijn is Minister Eur- lings (CDA, Verkeer en Water staat) komt ervoor naar Zeeland. RILLAND - Een 42-jarige automobi list uit de gemeente Borsele is za terdagochtend rond half zeven op de A58 bij Rilland twee keer ach ter elkaar bekeurd voor te hard rij den. De eerste keer reed de man meer dan dertig kilometer per uur te hard reed. Hij kreeg een bekeu ring, waarop hij heel hard zijn weg vervolgde, met ruim 145 kilometer per uur. Het leverde hem een twee de bekeuring op. GOES - De uitwisselingsorganisatie INTO zoekt voor vijf tot tien maanden gastgezinnen in Goes en omgeving voor studenten uit het buitenland. Zij komen naar Neder land om middelbaar onderwijs te volgen en kennis te maken met de Nederlandse cultuur. Informatie is te verkrijgen via 073-75.11,708, con tactpersoon Marion van der Heij den. Mailen kan via highschool@ intostudy.nl. Zeildoek beschilderen zaterdag bij Beelden aan Water aan de Goese stads- haven. Het werk wordt later geveild voor Kika. foto Ronald den Dekker Kunstenares Jenini van Geest uit succes. Het doek zal later via inter- Goes die zaterdag op de kunst- net worden geveild voor Kika, Kin- markt staat, mérkte dat het niet te deren Kankervrij. Beelden aan Wa- hoog gegrepen moet zijn. „Hier ter wil door, in 2009 zelfs een komt geen kunst-, maar braderie- week, dat vraagt om bezinning op publiek." Het schilderen van eén wat wel en wat'niëf vöor'hërha- zeil door kinderen is weer wel een ling vatbaar is. GOES - De politie had hem vrij dagnacht nog gewaarschuwd op de Grote Markt in Goes. 'Ga niet rijden, want je hebt teveel op'. De 31-jarige Kapellenaar beloofde met zijn brommer aan de hand te lo pen. In de Frans van Hollander laan kwam hij alweer rijdend voor bij. De politie nam de brommer in beslag én de'Kapéllëriaar kon zon der brommer lopend naar huis. SINT-ANNALAND - Uit een bedrijfs pand aan de Havenweg in Sint-An- naland is in de nacht van vrijdag op zaterdag kleding gestolen. De inbraak is gepleegd tussen vrijdag 18.15 uur en zaterdag 4.15 uur. Een deur was geforceerd: Bij de politie was gisteren nog niet bekend hoe veel kledingstukken zijn gestolen en hoe groot het totale schadebe drag is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55