Hockeysters HSD breken pas na rust Delta Sport herstelt zich in tweede helft In slotfase worstelt Tjoba zich naar zege Zierikzees mannenteam hebben winnende start bij Zwart Wit: 1-4. Sebastiaan van der Veer doet het goed tussen de palen tegen Oliveo. Swift verrast met winst op IJsselvogels; Fortis kansloos bij Kinderdijk. Verlies De Wild S PZC Maandag 15 September 2008 33 Dennis Voshart wacht totdat zijn teamgenoten, onder wie zus Desiree (rechts), in positie staan in het gewonnen duel met TOP. foto Ruben Oreel door Peter Sneiders ZIERIKZEE - Het mannenteam van HSD won in de reserve vierde klas se van de hockeycompetitie met 4-1 bij Zwart Wit 11. De uitslag was nog maar een matige afspiege ling van het werkelijke krachtsver schil. Een incompleet vrouwen team van de ploeg uit Zierikzee verloor in de vierde klasse voor standaardteams met 7-0 van het Brabantse Oudenbosch. VROUWEN Oudenbosch-HSD 7-0: Ouden bosch was een maatje te groot voor HSD. De Schouwse ploeg kon met aanvulling uit de meisjes B precies elf speelsters op de been brengen. Na tién minuten viel tot overmaat van ramp Mirenne Koks uit met een blessure. Toch hield HSD tot aan de rust met tien speel sters de schade beperkt tot 2-0. In de tweede helft begin de ver moeidheid een rol te spelen en kon HSD het niet meer bijbenen. In die periode nam de thuisploeg ruim afstand. MANNEN Zwart Wit 11-HSD 1-4: In de eer ste helft was HSD al vele beter dan de thuisploeg. Toch slaagde Zwart Wit er in om uit één van de spaar zame kansen 1-0 te maken. Nog voor de doelwisseling liet Björn Verseput 1-1 noteren. In de tweede helft was HSD con stant op de helft van de thuisploeg te vinden. In die periode liep het uit naar 4-1 door treffers van ach tereenvolgens Niels Ritzen, Ba rend Wingelaar en Eric van Hou ten. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Op de bank is het mo menteel genieten bij Meco/Delta Sport. Aanvallend draaien de blauwhemden namelijk al de hele voorbereiding als een speer. Dat ondervond Oliveo gisteren aan den lijve. Bij rust leidde Oliveo nog met 13-16; aan het eind van de rit was het 27-26 in het voordeel van Delta Sport. Eigenlijk had de Zierikzeese ploeg vrijaf Op het laatste moment vond de technische leiding in de equipe uit Pijnacker toch nog een sparring partner. Ondanks de afwe zigheid Kenneth Mellaart (hand blessure) en Bob van Lint (vakan tie) was trainer Rob de Vos maar wat blij met de 'extra piarrij.'(Het- 'is tenslotte voorbereiding en dan wil je de ploeg zoveel mogelijk aan het werk zien. Aanvallend heeft Delta Sport zijn zaakjes op orde, defensief is er nog niet de klik die de oefenmeester uit Middelburg zo graag wil zien. „In principe staat alles nog open", aldus De Vos. „Ik ben nog aan het puzzelen, want het staat en loopt niet zoals Jacco en ik willen." Posi tief was de aanwezigheid van Se bastiaan van der Veer tussen de pa len, een jeugdtalent van zeventien jaar. Oliveo legde gisteren voor de pau ze de zwakke plekken bloot bij Delta Sport. Achterin rammelde het aan alle kanten. Na de pauze werd er terecht orde op zaken ge steld. Vooral het tandem Guido de Graaf/Guust Sluijs staan hoog op het voorkeurslijstje van het tech nisch duo. In de spannende slotfa se boog Oliveo alsnog-: 27-26. I door jaapjan Ritsema GOES - De korfballers van Tjoba zijn na twee speeldagen nog zon- der puntverlies in de eerste klasse G. Zaterdag werd ODO ternauwer nood verslagen (10-11). Fortis ver loor stevig bij Kinderdijk, terwijl Swift won bij IJsselvogels. Beide ploegen hebben nu, net als All Rea dy, één duel gewonnen en één ver loren. ODO-Tjoba 10-11: Tot een kwar tier voor tijd hield de thuisploeg Tjoba aanvallend uit de wedstrijd. ODO gaf verdedigend veel druk waardoor de ploeg van coach Chris van Put veel onnodig balver lies leed. Pas in de slotfase ont worstelde Tjoba zich hieraan en trok alsnog aan het langste eind. „Het was meer spannend dan hoogstaand in Maasland", conclu deerde Van Put dan ook, maar stel de wel tevreden vast dat met min der spel een overwinning was bin nen gesleept. Scores Tjoba: Youri van de Broeke en Cerben van Boven beiden 3, Robert van Schaik 2, Petra Rijn, Melissa de Jon ge, Johanneke Vleugel allen 1. Kinderdijk-Fortis 17-9: Na Swift bleek ook Fortis een forse maat te klein voor Kinderdijk. In Alblasser- dam moesten de Souburgers nog voor rust afhaken toen Kinderdijk van 5-4 demarreerde naar 9-4. Het scorend vermogen van de bezoe kers liet te wensen over en tot overmaat van ramp viel ook Chala- na Janisse nog geblesseerd uit, waardoor Kinderdijk snel weg liep. Coach Aarnout Crucq berus tend: „Tegen deze tegenstand zijn we gewoon nog niet bestand." Scores Fortis: Chaïm Koole 3, Niels Be- belaar 2, Jessica de Boer, Remco Crucq, Remi van de Broeke en Marieke de Rij ke allen 1. IJsselvogels-Swift 6-9: Veel strijd, solide verdedigingen en dus wei nig doelpunten in Moordrecht. Toch een (Middelburgse) winnaar omdat de ploeg van coach Ralf Gil lissen een rendementvoller veldspel had. Kort na rust bracht de 2-4 het besef dat winst op het hoog ingeschatte IJsselvogels moge lijk was. „Vooraf gezien onver wacht, maar vooral de tweede helft kenden we meer balans dan de tegenstander", vond Gillissen. Scores Swift: Paul van den Berg 3, Mat- hijs Pagé, Anita Hoekstra beiden 2, Ivo de Hond en Richard Celdof beiden 1. 'S-GRAVENPOLDER - JOS de Wild heeft in de tweede speelronde van het Zeeuws damkampioenschap in de promotieklasse verloren. In 's-Gravenpolder was Wim Koppe- jan te sterk. De Wild heeft na, twee ronden één punt, samen met vier andere spelers. Favoriet Jaap Veerhoek leidt met het volle pond uit twee partijen. In de hoofdklas se leidden Arjo Kousemaker, Mar tij n Rentmeester en ]an van de Weteringh met drie punten. iigii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51