Sport foor Edith van Dijk gaat Trickett gaat door van gezin genieten tot en met 2012 Bruggink springt naar nieuwe auto Basketballers Iran trekken zich terug PZC Maandag 15 september 2008 31 Het kost me geen enkele moeite. Er zijn rijke mensen die graag hun rijkdom tonen, terwijl andere rijken juist sober leven. Iets dergelijks geldt voor arme mensen: de een wil graag pronken, de ander juist niet." Ajacied Oleguer Presas zegt met beide benen op de grond te kunnen blijven staan. In NRC Handelsblad. „Mijn grootste prestatie is dat ik werd genoemd in 'The Simpsons'. Dat is wat een hoop van mijn vrienden die niet van voetbal hou den, vinden. Ik kijk er eigenlijk nooit naar, maar zij zijn daar alle maal meer onder de indruk van dan van de tien titels die ik heb gewonnen." Manchester United-speler Ryan Giggs in FourFourTwo. „Ik zeg nog gekscherend tegen Van 't Schip: Kijk nou eens John, heb ik toch nog één fan. Dat dacht ik tenminste. Want weet je wat er in die brief zatEen paar kogels..." John van Loen, assistent-trainer van FC Utrecht, was in zijn tijd als speler van Ajax niet populair. In VI. „Ik ken de angst om mijn baan te verliezen, heb dat in de acht jaar dat ik nu in de Formule 1 rij al twee keer eerder meegemaakt. Dat zijn moeilijke tijden." Formule i-coureur Nick Heidfeld over zijn ongewisse toe komst bij BMW. In AD. „Ik ken zo veel toptalenten die in de jeugd bij Ajax de afslag heb ben gemist. Ze misten het besef dat het niet alleen om talent gaat, maar ook om mentaliteit, om strijdlust. En dan komen ze vier, vijf jaar later met de verzuchting: had ik maar geluisterd." International Nigel de Jong in De Volkskrant. Edith van Dijk sloot giste ren haar imposante loop baan definitief af met een vijf de plaats op de 25 kilometer open water bij de Europese ti telstrijd in Dubrovnik. „Het is nu echt mooi geweest", zei de zesvoudig wereldkampioene na haar laatste race. „Ik ga ein delijk weer echt tijd besteden aan mijn man en dochter." Van Dijk eindigde net buiten de medailles maar kreeg als beste allroundster tijdens de EK na afloop toch een prijs: een mooi horloge van Omega als aandenken aan haar laat ste toernooi. Cert-Jan Bruggink heeft za terdag met Primeval Wings het Kampioenschap van Paderborn op zijn naam gebracht. De Twentse springruiter bleef in de barra ge Markus Renzel met Conal- ly bijna anderhalve seconde voor. Hij kreeg voor die ver richting een auto van de spon sor. Zijn Duitse concurrent moest zich tevreden stellen met een cheque van 8100 eu ro. Jeroen Dubbeldam haalde de extra omloop ook maar vergde daarin geen toptijd van zijn nieuwe paard BMC Ronaldo. Hij kreeg 1200 euro voor de negende plaats. Lisbeth Trickett gaat door met zwemmen tot en met de Olympische Spelen van 2012. Na de Spelen in Peking heeft de rivale van Marleen Veldhuis over haar toekomst nagedacht. „Ik moest beslis sen of ik wel of niet doorwil- de. Ik ben tot de conclusie ge komen dat ik de sport nog steeds veel te bieden heb en dat ik nog veel kan bereiken. Ik wil een van de zwemmers worden die drie keer aan de Spelen meedoet." Trickett won in China goud op de 100 meter vlinderslag en 4x100 meter wisselslag. Iran heeft zich teruggetrok ken uit de kwartfinales van het rolstoelbasketbaltoernooi op de Paralympische Spelen. De Iraanse delegatie is onte vreden over het speelschema. Wat wellicht meespeelt, is dat Iran verder in het toernooi aartsvijand Israël kan tegenko men. Iran tekende per brief protest aan tegen de gewijzig de aanvangstijd van het duel met de Verenigde Staten. Toen er geen reactie kwam, trok het team zich terug. De Verenigde Staten kreeg een re glementaire 20-0-zege toege schreven en speelt nu in de halve finales tegen Canada. 575 Schutter Dick Boschman is het seizoen begonnen met de nationale titel groot kaliber geweer drie houdingen. Met een score van 575 bleef hij John de Jongh 29 punten voor. Boschman, die de Olympische Spelen in Peking miste, haalde ook nog brons op het onderdeel liggend. Hij was blij met zijn titel. „Dit is mijn eerste titel op het onder deel drie houdingen met dit wapen ooit. Na het niet halen van Peking heb ik mij volledig voorbereid op het WK voor mi litairen in het Zweedse Boden. Sinds juni heb ik mijn olym pisch wapen in de kast gezet en met het militair geweerteam de trainingen opgepakt." Boschman gaat zich na dat WK weer richten op het onderdeel luchtgeweer om over vier jaar te kun nen deelnemen aan de Spelen van Londen. 2-2 door treffers van Jelle Inghels, waarvan de tweede uit een straf- bal. Een kwartier na de hervatting scoorde Jochem Beaart 2-3. Via een uitval werd het 3-3. In de slot fase kwam Rosmalen nog op 5-3. Vierde klasse. Olympia-Gilze- Rijen 2-6: Het jeugdige Olympia begon te slap aan de wedstrijd en werd door het geroutineerde Gil- ze-Rijen overspeeld. Doelman Se- bastiaan van Daalen beperkte de schade tot zes treffers. Na rust her stelde de thuisploeg zich. De twee treffers kwamen op naam van Ing- var Neve. Pelikaan-Vlissingen 5-0: Op basis van veldbezetting, samenspel en fysieke kracht was Pelikaan de meerdere. Vlissingen werkte hard, maar dat was niet voldoende. Een aanval van Vlissingen in het duel met Udenhout. foto Ruben Oreelr Manchester United al na een klei ne drie minuten op voorsprong. De winnende treffer van Liver pool was vrijwel identiek. Kuijt nam de bal in de buurt van de ach terlijn van Mascherano over. Waar Berbatov intuïtief handelde, keek de Katwijker even goed om zich heen. Babel, vijf minuten eerder ingevallen voor de sterk spelende Spanjaard Riera, stond er het beste voor. De international trapte de bal in het dak van het doel. Halverwege de eerste helft was Li- •verpool door een fout van de zeld zaam onzeker keepende Edwin van der Sar op gelijke hoogte geko men. De doelman tikte een voor zet via de benen van verdediger Brown in het eigen doel. Bij Liver- Manchester City-Chelsea pool ontbrak topschutter Fernan do Torres. Daar stond de absentie van Cristiano Ronaldo bij Man chester tegenover. Matchwinner Babel probeerde zich later net zo bescheiden op te stellen als Theo Walcott afgelopen woensdag na zijn hattrick voor En geland. „Ik heb geprofiteerd van het vele werk dat anderen hebben gedaan. Als je twintig minuten voor tijd in mag vallen heb je meer energie. Ik moest energie ge ven aan de wedstrijd en dat heb ik gedaan." Ook voor Dirk Kuijt was het zijn eerste zege op Manchester United in zijn derde seizoen in de Pre mier League. „Laat het een duidelij ke boodschap zijn voor iedereen", zei hij nogal raadselachtig. Hij be doelde ermee te zeggen dat de ge deelde koppositie geen toeval is. „We zijn van plan iets neer te zet ten in de competitie", aldus Kuijt. Mogelijk krijgt Liverpool bij de po ging om eindelijk weer eens kam pioen te worden steun van buiten af Arabieren houden nauwlettend in de gaten hoe de polemiek tus sen de Amerikaanse eigenaren - die ook onderling met elkaar over hoop liggen - en de club zich ver der ontwikkelt. De onderneming Dubai Internatio nal Capital kondigde aan een van de heren - en mogelijk allebei - uit te willen kopen. Het 'oude geld' is in de Premier League niets meer waard. >ool langs Manchester United. foto Paul Thomas/AP De wedstrijd tussen Manches ter City en Chelsea leidde in de Engelse tabloids tot mooie alliteraties als 'battle of billio naire' en 'dash of the cash'. Maar een echt gevecht was het maar even, want Chelsea maak te met een 1-3-zege duidelijk dat het over de best geoliede machine beschikt. De supporters van Manchester City waren met Arabische Kaf- fiyah's op hun hoofd naar het stadion gekomen. De dankbaar heid aan de Abu Dhabi United Croup was groot. De club kon zich in één klap als de 'nou veau riche' van het Engelse voetbal manifesteren, met pronkstukken als Robinho en Zabaleta op het veld. Aan het sprookje leek maar geen einde te komen. De Brazi liaan mocht na een minuut of dertien een vrije trap nemen. De bal suisde door het slecht opgestelde muurtje en plofte via de binnenkant van de paal in het net. Robinho zocht na zijn droomstart met even veel gevoel de camera op en kuste uitbundig het logo op zijn blau we shirt. Maar Chelsea is als ploeg veel verder dan Manchester City en schrok niet van de vroege ach terstand. Carvalho maakte een paar minuten later alweer ge lijk. Daarna controleerden de Londenaren de wedstrijd. Lam- pard en Anelka zorgden na de pauze voor de 1 -3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49