voldoet prima als juttershut ^aSr8 Peea! dolgraag in huis houden Asselbergs sluit Stadhuismuseum wint wedstrijd i tl 1 J1 Schouwse jeugd hulpverlening Touwtrekken tussen provinciehoofdstad, Goes en Vlissingen. Politieke reuring over kosten is onnodig volgens burgemeester. S PZC Maandag 15 september 2008 I 13 door Theo Ciele MIDDELBURG - Hoofdkantoren van grote organisaties in Zeeland ho ren in de provinciehoofdstad, al dus de gemeente Middelburg. Wethouder Hannie Kool-Blokland noemt het prima dat energiebe drijf Delta met gemeenten als Vlis singen en Goes praat over vesti ging van het hoofdkantoor, maar wijst er ook op dat binnen de pro vincie is afgesproken dat Middel burg de rol is toebedeeld als vesti gingsplaats voor grote kantoren. Het Zeeuwse energiebedrijf wil het oude, deels nog vooroorlogse gebouw aan de Middelburgse Poe- lendaelesingel verruilen voor een nieuw gebouw. Dat moet goed be reikbaar zijn, ook met openbaar vervoer, en op een representatieve plaats staan. Een 'zichtlocatie' heet dat in vastgoedland. Aanvankelijk leek Delta per se in Middelburg te willen blijven. Afge lopen week werd echter bekend dat het energiebedrijf ook met twee andere Zeeuwse gemeenten in gesprek is. Zowel Goes als Vlis singen heeft één locatie aangebo den. De gemeente Middelburg heeft Delta drie mogelijke kavels aangereikt. In de juttershut ligt van alles. Van een wodkafles tot enorme markeringsboeien en van een krabbenkooi tot scheepstouw en een roeiriem foto Marijke Folkertsma Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl Naast Asselbergs Frits Wansink, de laatste bezoeker, foto Marijke Folkertsma door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „We doen nu fase één en twee. Dat duurt twee jaar. Fase drie en vier doen we op termijn. De gemeenteraad zal daar te zijner tijd een besluit over moeten ne men. Dat hebben we toch duide lijk gezegd." Burgemeester Jack Asselbergs rea geerde hiermee gistermiddag op de raadsvragen van WD en LSD over de renovatiekosten van het Stadhuismuseum. „In Schou- wen-Duiveland worden soms pro blemen gezien die er helemaal niet zijn. En dat komt omdat raads leden niet precies weten wat ze be sloten hebben", lichtte Asselbergs kort voor de officiële sluiting van het museum toe. Het gemeentelijk museum aan de Meelstraat gaat twee jaar dicht voor renovatie. Een deel van de collectie gaat tijdelijk naar het Ma ritiem Museum aan de Mol. De kosten van het totale plan bedra gen zes miljoen euro. Voor fase één en twee - depot, klimaatinstal latie, onderhoud- en schilderwerk - is geld gereserveerd. Voor fase drie en vier - lift, balie, koffiehoek en herinrichting - is wethouder Wijnand Renden nog op zoek naar 2,5 miljoen. Van een meerderheid in de ge meenteraad mag Renden die gok nemen, maar WD en LSD zijn bang dat de gemeente niet meer te rug kan als het werk eenmaal is be gonnen. De partijen vrezen boven dien uitstel en budgetoverschrij ding. „We sluiten nu," zei Asselbergs Burgemeester weerlegt kritiek WD en LSD over financiering re novatie Stadhuismuseum. Voor fase drie en vier moet nieuw be sluit worden genomen. gisteren, „omdat we op ingrijpen de wijze achterstallig onderhoud moeten aanpakken, zowel binnen als buiten. Er moet geschilderd, de voegen moeten vernieuwd en het dak moet gerepareerd. Verder wor den de oude archiefkluizen omge bouwd tot depot. In het voorjaar van 2010 gaat het weer open. Ho pelijk is er dan voldoende geld ver gaard en is de raad akkoord met fa se drie en vier." Zierikzeeënaar Frits Wansink was gisteren de laatste bezoeker. Hij kreeg bloemen en alvast een kaart je voor 201Ö. 1A r,;u SINT-MAARTENSDIJK - In de klasse 10 tot en met 12 jaar heeft het Ro de Kruisteam Schouwen-Duive- land zaterdag de eerste prijs be haald. Teamleidster Celine Sma ling was in deze categorie even eens de beste. Het tweede team van Schouwen-Duiveland werd derde. Beide teams deden voor de eerste keer mee. De landelijke eerste-hulpwedstrij- den werden zaterdag in en om sporthal Haestinge in Sint-Maar tensdijk gehouden en zijn georga niseerd door de afdeling Tholen/Sint-Philipsland van het Nederlandse Rode Kruis. Bij de volwassenen ging het Ro- de-Kruisteam Eindhoven met de eer strijken. Tweede en derde wer den Nijkerk en Kampen. Beste Zeeuwse team was Middelburg met een vijfde plaats. Bij de jeugd van 12 tot en met 15 won Zoeter- meer, bij de 15 en 16-jarigen was dat Hardinxveld-Giessendam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47