200m2 Politievakbond wil AIVD-rapport inzien Nieuwe tegen burn-out van de burger 'Ik word er vaak niet vrolijk van' Verbrugge neemt transportbedrijf in Eerbeek over Dieven stelen koper van boot Twee gewonden 's-Gravenpolder VAN IWAARDEN SPUITCABINE Aanleiding is weigering verklaring voor politieagent Limburg. Globe gee PZC Maandag 15 September 2008 3 SCHILDERSBEDRIJF voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 Vroeger konden kinderen, wier ouders 's avonds en 's nachts moesten wer ken, nog logeren bij kinderopvang Baloe in Vlissingen. Die mogelijkheid is er nu niet meer. „Je moet minimaal zes kinderen hebben om voor nachtop- vang uit de kosten te komen," zegt medewerker Marjolein van Liere van stichting Prokono Zeeland, kinderopvang Juultje (foto) en het schippersin- ternaat. „Maar is die vraag er, dan springen we daar op in." Uitgebreider dan van 6.30 tot 19.00 uur bieden zij en andere kinderopvangadressen in Zeeland geen diensten aan. Wel kunnen kinderen in Terneuzen in het week einde terecht, van 7.00 tot 19.00 uur. Enkel in de even weken, voor ouders die bijvoorbeeld in de zorg- of horecasector werken. foto Wim Kooyman door Claudia Sondervan Dagelijks provinciebestuur der Harry van Waveren geeft woensdag in de Ab dij in Middelburg het startsein voor de Zeeuwse inventarisatie van de 7-tot-7 samenleving. Als één van de weinige Zeeuwen is hij toegerust met een secretariaat, een dienstauto (weliswaar niet voor boodschappen) en een ondersteu nend ambtelijk apparaat, maar hoe combineert hij de lange be stuurlijke dagen aan het thuisle- ven met Ellemijn (gemeenteraads lid, vrijwilligster op school, in de kerk en bij een adoptieorganisatie) en hun twee zoons in Goes? „Ik word er vaak niet vrolijk van. Ik probeer 's ochtends wel de jon gens naar school en de opvang te brengen voor ik naar Middelburg ga. Maar wat je merkt is dat je alle activiteiten in steeds kortere tijd gaat duwen en dat kan niet einde loos. Waar ik tegen aan loop is dat je vaak specifiek moet aansturen op een afspraak die jou uitkomt. AMERSFOORT - De politievakbond ACP wil op korte termijn met mi nister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken overleggen over de 'verklaringen van geen be zwaar' van de Algemene Inlichtin gen- en Veiligheidsdienst (AIVD) voor politiemensen. Dat zei ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp zaterdag. Directe aanleiding is een politie man in Limburg die onlangs van de AIVD geen vereiste 'verklaring van geen bezwaaf'. kreeg. Bijvoorbeeld met een monteur die langs moet komen. Niet evenveel dienstverleners hebben daar de be reidheid toe.Vaak moet je daar een beetje kracht voor zetten." Wel heel prettig dat de schilder, die het huis van de Van Waverens momenteel een onderhoudsbeurt geeft, de werkbespreking 's avonds wil houden. „Die man is zelfstan dig ondernemer en kan beslissen of hij dat wil. Hoe die man dat zelf thuis regelt? Tja, dat weet ik ook niet. Moet ik daar naar vragen?" Zeeland van 7 tot 7 De inventarisatie van wat er al kan en wat er nog nodig is om Zeeland tot een 7-tot-7 samen leving om te bouwen, wordt in geleid met een campagne via Omroep Zeeland Televisie. De raadplegingen van bedrij ven en burgers zijn te zijner tijd te vinden via de website van onderzoeksbureau Déhora: www.dehora.nl Ideeën, suggesties en tips voor de 'zeven-tot-zeven-samenle- ving' zijn welkom bij mvermeer@scoopzld.nl Volgens Van de Kamp moet de procedure worden herzien. „Er mag wel eens wat meer inzicht worden gegeven in die rapporten van de AIVD." Volgende week doet de ACP een brief de deur uit naar Ter Horst met de vraag om de huidige proce dure eens tegen het licht te hou den en een onderzoek te doen naar de adviezen van de AIVD. Onlangs leidde de weigering om een 'verklaring van geen bezwaar' af te geven voor korpschef Fup Goudswaard van de politie Zee land tot ophef. De korpschef zou volgens de AIVD chantabel zijn door buiten echtelijke verhoudingen. ga naar s^JSK0"1' 220 winkels 0900-8482 www.'globéf'eisburo.nl gaat nét even verder GOES - Verbrugge Internationale Wegtransporten bv uit Terneuzen heeft met Schotpoort Transport Groep bv uit Eerbeek overeenstem ming bereikt over het overnemen van Schotpoort Transport. Hier mee verstevigt het Zeeuwse be drijf zijn positie als logistiek dienst verlener. De overname gaat in op 1 oktober. Verbrugge neemt alle 75 perso neelsleden, het wagenpark, de wa rehouses en alle activiteiten, zowel nationaal als internationaal, en de j in-, op- en overslag in Eerbeek over. Volgens de directeur is de aankoop gebaseerd op de strategie van het bedrijf de activiteiten juist in het oosten van Nederland uit te breiden, gezien de groei en de toe komstige ontwikkelingen van Ver brugge. Schotpoort Transport Groep bv is blij met de overname, omdat de j werkgelegenheid niet in gevaar komt en de samenvoeging nieuwe mogelijkheden biedt voor uitbrei ding van bestaande diensten. De vakorganisaties hebben positief ge reageerd. De leden spreken zich 20 september nog uit over de formele vaststelling van de afspraken. SLUISKIL - Koperdieven hebben tus-1 sen donderdagavond en zaterdag middag hun slag geslagen op een j boot die lag afgemeerd aan het Ka- j naalzicht in Sluiskil. Ze gingen er vandoor met de hele koperen rai- j ling, bestaande uit twee delen van ongeveer zeventig meter lang. Ook i werden twee koperen putdeksels en twee infrarood camera's van i het dek gestolen. De waarde van 1 het gestolen goed is onbekend. 's-GRAVENPOLDER - Bij een ongeval op de Nieuwe Hoondertsedijk bij 's-Gravenpolder zijn zaterdag rond 1 16.15 uur twee Polen gewond ge- raakt. Zij zaten in de auto van een 23-jarige landgenoot die in een bocht de macht over het stuur ver loor en tegen een boom botste. De chauffeur bleef ongedeerd. De pas sagiers (20 en 23 jaar) zijn naar het ziekenhuis gebracht. De 20-jarige bleek zijn arm te hebben gebroken en de 23-jarige zijn bovenbeen. De auto.was.tetal loss.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3