Fortis niet opgewassen tegen Kinderdijk, Stormvogels herstelt zich De la Ruelle troeft in de laatste meters Rabout af Winst voor dammer Kousemaker Korfballers TOP missen vertrouwen en laten kansen op winst liggen w Dwars door Zwingeul geldt als voorbereiding op de Kustmarathon. Tjoba is als enige Zeeuwse eersteklasser nog ongeslagen. Favoriet Veerhoek boekt zege in promotieklasse ZK dammen. All Ready scoort acht van de negen punten in de eerste helft. WWMW PZC Maandag 15 September 2008 I 33 door Wim de Vos CADZAND-BAD - Voor verschillende deelnemers was Dwars door de Zwingeul gistermorgen een test in de aanloop naar de Kustmarathon van begin volgende maand. Vooral de omstandigheden waarin gelopen moest worden toonden veel overeenkomsten met het par koers van de Kustmarathon. Over het strand, soms door het water; al leen de afstand (7500 meter) kwam niet overeen. Desondanks vonden Theo Rabout en Edwin de la Ruelle het een goede test. Zij maakten in een venijnige spurt uit wie Dwars door de Zwingeul won. De la Ruelle was uiteindelijk de snelste. Overigens had Theo Rabout liever een andere wedstrijd gelopen. De Aardenburger vond ook de af stand kort. „In voorgaande jaren liep ik steeds in België een wed strijd over dertig kilometer, al dan niet over het strand. Maar om wed strijdkilometers in de benen te krij gen vond ik deze wedstrijd belang rijk", zei Rabout, nadat hij versla gen was door De la Ruelle. „Ik weet dat Edwin snel is, maar toen ik aan wilde zetten werd ik gehin derd door de derde man die bij ons was. Daardoor moest ik een beetje uitwijken en op dat mo ment zette Edwin aan." Alhoewel Rabout nog akelig dicht bij kwam, bleef De la Ruelle voor uit en won. Ook voor de atleet uit Koewacht nadert de Kustmara thon snel. Het wordt voor hem de allereerste wedstrijd over de ruim 42 kilometer lange afstand die een marathon telt. „En zoals ik er nu tegenaan kijk wordt het ook met een de laatste keer. Die afstand is voor mij veel te lang, maar ik wil een keer de uitdaging aangaan." Hij weet al enigszins wat hem te wachten staat. De la Ruelle heeft de laatste dertig kilometer al ver kend. „Dat is volgens velen bovendien het zwaarste deel en die heb ik ge lopen in 2.15. Ik weet niet wat dat waard is, omdat ik het eerste deel van het parkoers niet ken." Bij de vrouwen won Terèse van La- re uit Sluis. 1^ Theo Rabout vindt Dwars door de Zwingeul eigenlijk te kort. Hij loopt hem om wedstrijdkilome ters voor de Kustmarathon in de benen te krijgen. De kopgroep tijdens de Dwars door de Zwingeul met links Theo Rabout en rechts Edwin de la Ruelle. foto Camille Schelstraete door JaapJan Ritsema GOES - Van het Zeeuwse korf balkwintet in de eerste klasse is al leen Tjoba nog ongeslagen. Swift verraste zichzelf met winst op IJs- selvogels, Fortis ging kopje onder bij topfavoriet Kinderdijk. Derde klasser Stormvogels herstelde zich. ODO-Tjoba 10-11: Tot een kwar tier voor tijd hield de thuisploeg Tjoba aanvallend uit de wedstrijd. ODO gaf verdedigend veel druk waardoor de ploeg van coach Chris van Put onnodig balverlies leed. Pas in de slotfase ontwors telde Tjoba zich hieraan. Scores Tjoba: Youri van de Broeke en Gerben van Boven beiden 3, Robert van Schaik 2, Petra Rijn, Melissa de Jon ge en Johanneke Vleugel allen 1. Kinderdijk-Fortis 17-9: Na Swift bleek ook Fortis een maat te klein voor Kinderdijk. In Alblasserdam haakten de Souburgers nog voor rust af toen Kinderdijk van 5-4 de marreerde naar 9-4. Het scorend vermogen van de be zoekers liet te wensen over en tot overmaat van ramp viel Chalana Janisse geblesseerd uit. Coach Aar- nout Crucq: „Tegen deze tegen stand zijn we gewoon nog niet be stand." Scores Fortis: Chaïm Koole 3, Niels Be- belaar 2, Jessica de Boer, Remco Crucq, Remi van de Broeke en Marieke de Rij ke allen 1. IJsselvogels-Swift 6-9: Veel strijd, solide verdedigingen en weinig doelpunten. Toch had Swift een rendementvoller veldspel. Kort na rust bracht de 2-4 het besef dat winst op het hoog ingeschatte IJs- selvogels mogelijk was. „Vooral de tweede helft kenden we meer ba lans dan de tegenstander", was coach Ralf Gillissens verklaring voor de winst. Scores Swift: Paul van den Berg 3, Mat hijs Pagé en Anita Hoekstra beiden 2, Ivo de Hond en Richard Geldof 1. Togo-Ondo 6-11: Tot rust (3-5) kon Togo het nog bijhouden, daar na was het kwaliteitsverschil in het voordeel van Ondo evident, vond de Goese coach Robert Jonge- jan. Ondo-coach Christian Hoef- kens: „Wij hadden driekwart van de speeltijd balbezit, kregen vier kansen per aanval maar waren niet bij machte om een superieure uitslag neer te zetten." Scores Togo: Corné van Rooijen en André Goossens beiden 3. Scores Ondo: Martijn Walraven 5, Joris Hoogwerf 3, Wim Allaart 2 en Renee Groenleer 1. KVK-Nikantes 8-9: Coach Wim Voorneveld zag een ongeduldig KVK aan het werk tegen de Rotter damse opponent. „Onze heren wa ren niet bij de les en de dames van Nikantes vormden een sterk kwar tet", verklaarde hij teleurgesteld het verlies. Scores KVK: Sander Slabbekoorn 2, Jeroen Quist, Martijn Verdonk, Jeanine Eversdijk en Annemieke Remeeus 1. Scheldevogels-Seolto 8-11: Seol- to-coach Richard Ollefers was con tent: „De eerste helft speelden we iets te gehaast, na rust hadden we meer controle." Bij 5-8 gooiden de Vlissingers de wedstrijd in het slot door de marge steeds op drie of vier te houden. Scores Seolto: Mariëlle Francke 4, Maurice Brul 3, Dennis Goedegebuur 2, Chris Mol en Lieven Middelhoek bei den 1. SKV-Stormvogels 7-15: In Sleeu- wijk pakte Stormvogels een dik verdiende overwinning. Na 20 mi nuten was de toon gezet: 1-7. Na rust (3-7) was het beste er af maar kon de ploeg uit Westkapelle jle voorsprong eenvoudig uitbouwen tot een veilige marge. Scores Stormvogels: Linda de Witte, Arjen Schoe en Frank Peene allen 3, Niek Peene 2, Christian Gabriëlse, Ma- rit Kleinepier, Arja Groenleer en Franc- ky Koole allen 1. 's-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws damkampioenschap proefde titel houder Arjo Kousemaker voor het eerst het zoet van de overwinning. De dammer uit Heinkenszand won zaterdag met een mooie, aan vallende stijl van Hans van Akke ren. Samen met Martijn Rentmees ter en Jan van de Weteringh deelt Kousemaker na twee ronden de eerste plaats. Rentmeester had zijn handen vol aan zijn oudere zus Rianka. Pas in de overgang naar het eindspel kreeg de jongste deelnemer in de hoofdklasse winstkansen die hij feilloos benutte. Jan van de Wete ringh kreeg de punten min of meer cadeau van Martin van Dijk, die in de eerste ronde nog verraste met winst op Daaf Kasse. Bij een gelijkwaardige middenspelstand ging Van Dijk in de fout. Johnny de Leeuw, die donderdag zijn inhaalpartij tegen Leopold Se- kongo speelt, kwam in zijn eerste partij niet tot winst. De Goesenaar kreeg geen vat op het aanvallende spel van Piet Allaart. Na veertig zetten moest hij een gelijkspel ac cepteren. Ook Sekongo kwam bij zijn rentree in het Zeeuws kam pioenschap niet tot winst. Kees Rijk wist goed raad met het oppor tunistische spel van de man uit Roosendaal en pakte verdiend een punt. Daaf Kasse wacht nog op zijn eerste zege. Tegen Jaap de Jon ge kwam hij in tijdnood. In de promotieklasse maakte favo riet Jaap Veerhoek geen fouten. Hij won in de opening een schijf tegen Ludwig Wilson en verzilver de dat voordeel. René Dusebout, Wim Koppejan en Jan de Jonge volgen op een punt achterstand. door Sven Bakker ARNEMUIDEN - Derby's liggen All Ready wel. Dat bewezen de Zierik- zeese korfballers zaterdag in Arne- muiden. Ze wonnen met 8-9 van TOP, dat vooral in de tweede helft onzorgvuldig was en daardoor veel kansen liet liggen. TOP begon zaterdag niet top. De concentratie was niet 100 procent. All Ready liep direct uit naar een 3-0-voorsprong. Pas na twaalf mi nuten liet de thuisploeg de eerste score noteren. Dat was nog niets vergeleken met vorige week in de verloren uitwedstrijd tegen Fortis. „Toen maakten we pas na 28 minu ten bij 0-6 het eerste punt", zei TQP-trainer -Edwin Coppoolse. Toen kwam TOP-térugtot 8-8.1 Ook tegen All Ready kwam TOP pas laat op dreef. Bij rust stond het 5-8 voor All Ready. De acht tegen doelpunten in de eerste helft redu ceerde TOP door goed verdedigen tot slechts één tegendoelpunt in de tweede helft. Daarin stuwde het enthousiaste publiek de thuis ploeg op naar goed spel, resulte rend in legio kansen. Toch leverde het grote aanbod aan kansen slechts drie punten op. Het ene schot volgde het andere op, maar de bal leek niet in de korf te willen. Vooral in de laatste tien minuten was het TOP dat de boventoon voerde. „Had de wed strijd twintig minuten langer ge duurd, dan hadden we met ruim verschil gewonnen. We kwamen veel te laat op gang en dat kostte ons de kop", zei Coppoolse zicht baar teleurgesteld. Speler/coach Dennis Voshart van All Ready vond dat zijn team de- wedstrijd goed controleerde. „We hadden bijna de hele wedstrijd in onze handen, verdedigend stond het erg goed en ook aanvallend liep het lekker. De basis voor de ze ge legden wij vooral in het eerste gedeelte, toen we direct 0-3 voor kwamen", liet Voshart na afloop met een biertje in z'n hand weten. „In de laatste tien minuten verlo ren we de controle. In de aanval werden bepaalde afspraken niet na gekomen en verdedigend gaven we kansen weg." All Ready hield niettemin stand. Het team ging ondanks een hecti sche slotfase met de punten naar huis. „Het belangrijkste is dat we de volle punten uit de wedstrijd hebben gehaald. Want het had ook zomaar gelijkspel en dus een puntendeling kunnen zijn", aldus Voshart. Het verlies van TOP was extra kost baar omdat All Ready een directe- TOP heeft moeite om een aanval van All Ready-spelers Dennis en Desiree Voshart af te wenden. foto Ruben Oreel concurrent is voor lijfsbehoud in de eerste klasse. De spelers van TOP rest nu een aantal extra trai ningsuren besteden aan het afma ken van de kansen. „En we moe ten ervoor zorgen dat het vertrou wen bij ons tertfgkotnt'V zei'Cop poolse hoopvol, dm; Ad'ml, rid «->0 TOP-All Ready 8-9 (5-8). Scores TOP: Petra de Ridder 3, Jeanine Marijs 2, Jantine Meulmeester 1, Leon van Belzen 1 en Corné Bezemer 1 Scores All Ready: Dennis Voshart 3, Remy Quist 2, Jan-Willem van Nieuwen- huijze .1, Marcel Joziasse 1, Yvonne Jo- ziasse 1-értAnóukvanTiggelhoven V. j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35