Winnende treffer van I Rapide trekt opwaartse lijn Mountainbikevereniging X-Treme sluit seizoen af met drie wedstrijden Remeeus voelt geen druk en verovert Zeeuwse titel Troostprijs voor winnaars Bart Maas en Anja Geldof. Golfster Van den Dool verrast zichzelf met hoofdprijs in Domburg. Fans van Liverpool zijn verre van tevreden over Amerikaanse bazen. Hockeysters Vlissingen openen met zege op Udenhout. 30 Maandag 15 september 2008 pzc door Koen de Vries burch haamstede - De twee sterk ste renners op de districtskam pioenschap mountainbiken, afgelo pen zaterdag op het parkoers in de bossen van Westenschouwen, stonden na afloop van de wedstrij den niet op het desbetreffende po dium. Bart Maas en Jacco Wagenaar wo nen weliswaar beiden in Zeeland (respectievelijk in Hansweert en Yerseke), ze hebben een licentie van PRC Delta uit Spijkenisse, en die plaats ligt buiten het district Zuid-West. De titel ging nu naar de nummer drie, Sebastiaan Zweedijk uit Kapelle, die op eerbie dige afstand van nummer één Maas en nummer twee Wagenaar eindigde. Bij de vrouwen ging de titel naar Christel Janse uit Meliskerke. Ook zij won de wedstrijd niet. Ze moest de Belgische Anja Geldof (Ertvelde) voor laten gaan. Maas en Geldof (zij rijdt regelmatig wed strijden in zeeland) gingen zater dag toch met een titel naar huis, al was die misschien iets minder eer vol. Beiden mogen zich voor een jaar Open Zeeuws kampioen mountainbike noemen. De wedstrijden van zaterdag, zoals altijd georganiseerd door de Zeeuwse vereniging X-Treme, wa ren ook de afsluiting van de strijd om de Zomercup. Dit jaar was de elfde editie, waarvoor vijf wedstrij den gereden werden: in Kruinin- gen, Wolphaartsdijk, Heinkens- zand, Vlissingen en dus Burgh-Haamstede. De winnaars zijn Joppe de Vries uit Wilhelminadorp (jeugd 6 tm 10 jaar), Niels van den Boomgaard uit Kattendijke (11 tm 14 jaar), Mat- thijs Eversdijk uit Wilhelmina dorp (jeugd 15 en 16 jaar). Christel Jansen uit Meliskerke (vrouwen 17+), Jan Minnaard uit Wemeldin- ge (mannen 40+) en Robbert Vleu gel uit Wemeldinge (mannen 17+). door Michiel Bouwman DOMBURC - Voor Domburgse be grippen stond er een 'vriendelijke oostenwind' op de golfbaan. Willi am Remeeus (Grevelingenhout) en Liesbeth van den Dool (Goes) werden er gisteren Zeeuws kam pioen golf Al na afloop van de eerste ronde gingen beide golfers de finaledag in met een ruime voorsprong. Re- meeuws lag zeven slagen voor, van den Dool zelfs negen. Daarmee stonden de winnaars, net als vorig jaar, al na de eerste dag bovenaan. Toen zegevierden Kevin van den Bossche (nu afwezig door persoon lijke omstandigheden) en Lia Frig- ge. Frigge kwam nu niet verder dan de vierde plaats. William Remeeus is de eerste man van Grevelingenhout die zich Zeeuws kampioen mag noemen. Van tevoren had hij zich al wel bij de eerste vijf geschaard: „Ik weet dat ik daarbij kan spelen. Maar of je dan kunt winnen is afhankelijk van de vorm van de dag en om standigheden. Ik ging er in ieder geval niet voor om niet te winnen. Toen mijn concurrenten dichterbij kwamen, voelde ik geen druk. Ik was gewoon bezig met mijn eigen ronde, en als de stofwolken dan zijn opgetrokken, zie je het wel." Voor de Goese Liesbeth van den Dool kwam de winst als een abso lute verassing. „Dit is echt gaaf! Domburg is een lastig baantje. Heel anders dan Goes, waar ik speel. Duinen, veel wind en onre gelmatige greens. In de stand werd het nooit echt heel spannend, maar in mijn hoofd wel, hoor. Dat meisje (Annemiek van Kooten, red.) kwam nog dichtbij, maar ge lukkig bleef ik voor." De fans op Anfield Road houden de adem in bij het schot van Ryan Babel. De aanvaller raakt de bal goed en schiet Liver door Wilber Hack den HAAG/liverpool - Ryan Babel bezorgde Liverpool zaterdagmid dag als invaller een historische 2-1-zege op Manchester United. Dat gebeurde op de dag dat een flink aantal supporters zich met een protestmars tegen de Ameri kaanse eigenaren van de club keer de. Op Anfield Road stonden de expo nenten van het 'oude geld' tegen over elkaar. Bij Liverpool zijn de fans verre van tevreden met de be moeienissen van Tom Hicks en Ge orge Gillett, 'de rijken die onze voetbalclub ruïneren'. De Amerikanen zijn de vertragen de factor voor de plannen van de bouw van een nieuw stadion voor Liverpool. De club heeft dat brood nodig om de aansluiting met de Engelse top niet te verliezen. Tot twee keer toe lieten Hicks en Gil lett al een nieuw stadion ontwer pen. Maar er ligt nog steeds geen plan waar ze hun goedkeuring aan hebben gegeven. Bovendien zijn de Amerikanen niet meer zo royaal als het om het aantrekken van nieuwe spelers gaat. In de zomer slaagden ze er niet in om international Gareth Barry bij Aston Villa los te weken. De fans zijn ook de voortdurende kritiek op coach Rafael Benitez beu, die zich herhaaldelijk voor zijn aankoopbeleid moest verant woorden. Voor de ogen van Hicks, die voor het eerst sinds negen maanden weer eens een wedstrijd bezocht, boekte de Spanjaard zijn eerste triomf op Manchester United. De bezoekers namen nog wel de leiding. Berbatov, de grote aan koop van Sir Alex Ferguson, legde de bal op gevoel vanaf de achter lijn terug op Tevez. Die schoot Ryan Babel valt in bij Liverpool- Manchester United. Vijf minuten later schiet hij de winnende tref fer binnen en bezorgt zijn club daarmee een historische zege. Zeeuws golfkampioenen Remeeuws (I) en Van den Dool. foto Ruben Oreel door Peter Snelders goes - De Zeeuwse vrouwenhock eyteams zijn voortvarend gestart in de derde en vierde klasse. Rapi de opende met een 3-0-zege op Ra pid. Vlissingen versloeg Udenhout en Olympia won van Gilze-Rijen. De mannen verging het minder goed. Vrouwen. Derde klasse. Rapide- Rapid 3-0: Rapide trok de op waartse lijn van de vorige competi tie door. Het team uit Hulst had een groot overwicht, zonder echt goed te spelen. Tien minuten voor de rust opende Tatsjana van den Eynde de score. Zij zorgde na de doelwisseling ook voor 2-0. Daar na werd het niveau minder en liet Rapide kansen onbenut. Vijf minu ten voor het einde bepaalde Van den Eynde de eindstand op 3-0. Vlissingen-Udenhout 4-1: Nadat keepster Marilot Batenburg van de thuisploeg fraai een strafcorner had gestopt kwam Vlissingen in de 20e minuut op 1-0. Uit een strafcorner scoorde Eva Zelders. Zeven minuten later liet zij 2-0 aantekenen. In de beginfase van de tweede helft zag Vlissingen Udenhout de aansluitingstreffer scoren. Vijf minuten daarna was de weerstand bij de bezoeksters ge broken. Brechtje de Schipper zorg de voor 3-1. In de slotfase legde Eli- ne Reinders de 4-1-eindcijfers vast. Vierde klasse. Olympia-Gilze- Rijen 2-1: Olympia begon sterk en nam door een fraaie tip in van Stephanie Verhelst de leiding. Een drukkend Gilze-Rijen scoorde nog voor de rust de gelijkmaker. In de tweede helft tekende Laura Lex- mond uit de rebound van een strafcorner voor 2-1. Daarna bleef de thuisploeg met kunst- en vlieg werk op de been. Keepster Nienke Oggel ranselde alles wat op haar af kwam uit het doel. Mannen. Derde klasse. Rosma- len-Rapide 5-3: Rapide liet met name in de eerste helft te veel kan sen onbenut. Daardoor bleef de thuisploeg in een gunstig resultaat geloven. Rapide stond na twintig minuten met 2-0 achter maar kwam voor de rust nog terug tot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32