ijzersterk RCS Trainer Hendriksen lijdt tweede nederlaag Rugbyers Oemoemenoe winnen ook tweede wedstrijd in eerste klasse Souburgers walsen over sterke eersteklasser Unitas heen: 4-2. Rademakers wint jeugdschaaktoernooi Tovaal kan geen vuist maken tegen sterk Tilburg: 5-41. Coossen rent naar zege Bevrijdingsloop Mathijs Hage maakt eerste in hoofdklasse A-junioren EMM nemen honneurs knap waar Eén treffer van Niek van Sprundel genoeg voor zege Aardenburg. Tweede plaats Niels Koole in 25 kilometer Meerssen W PZC Maandag 15 September 2008 29 door Koen de Vries OOST-SOUBURG - Het Souburgse RCS kan sinds gisteren een stukje geschiedenis bijschrijven. De in 1929 opgerichte voetbalclub won voor het eerst in de historie een wedstrijd in de eerste klasse. Op ei gen veld werd het tegen Unitas 4-2 en dat gebeurde met swingend voetbal. Het leek er gisteren een half uur op dat RCS niet verder zou komen dan een krachteloze wedstrijd. Vier Marokkaanse spelers zitten in de ramadan en hadden stuk voor stuk een actieradius van niet meer dan een tiental meters. Plotseling begon het motortje echter te draaien, waarna de ene schitte rende aanval na de andere over de zonovergoten grasmat rolde. Voor al Hoessein Bouzambou en Den- nis de Nooijer onderscheidden zich daarbij. Later wierp ook rech terflankspeler Abdoe Abdenbi alle schroom van zich af „Aanvallend zijn we ijzersterk", wist ook trai ner Romeo van Aerde. „Als de ploeg in dienst van Hoessein, Den nis, Abdoe en misschien ook Al- win van Ham speelt, zijn we heel gevaarlijk." Verdedigend maakte RCS wat minder indruk. Gérard de Nooijer was een rots in de bran ding, maar het kostte Yoessef Af- kir, Menno de Nooijer en Yordi Nijland vaak moeite de juiste posi tie te kiezen. Dat was ook niet verwonderlijk. De Nooijer (39) speelt voorname lijk met tieners om zich heen. Menno de Nooijer, Nijland en Reguillo Vandepitte zijn 18 en Sa- lim Ben Sallam is 19. Bovendien had Unitas - in Zeeland vooral be kend omdat de ploeg vorig jaar in het bekerduel met Terneuzen met de ongerechtigde Braziliaan Preto RCS wint voor het eerst in de clubhistorie een wedstrijd in de eerste klasse. Vooral dankzij een ijzersterke aanval verslaan de Souburgers Unitas met 4-2. speelde - drie geslepen aanvallers. De 1-0 in de 35e minuut was een doelpunt uit het boekje. Toen Yor di Nijland een pass op Dennis de Nooijer verzond, sprintte Boezam- bou de diepte in. Het subtiele tikje van De Nooijer zette de Marok kaanse aanvaller vrij voor keeper De Haan: 1-0. In de tien daaropvol gende minuten golfde de ene na de andere aanval richting doel van de ploeg uit Gorinchem. Een tref fer bleef echter uit. Gérard de Nooijer had genoten van die ge weldige fase: „Misschien waren we in het begin iets te gespannen. Maar als we onbevangen spelen, zie je hoe goed RCS kan zijn." Het gebrek aan doeltreffendheid leek RCS na rust fataal te worden. Door twee momenten van onop lettendheid stond het in de 57e mi nuut opeens 1-2. Daarna gaf RCS echter weer gas, waarbij vooral Bouzambou met weergaloze acties de aandacht op zich vestigde. Twee keer voorkwamen reflexen van doelman De Haan een treffer. Bouzambou maakte desondanks de 2-2, nadat een schot van Den nis de Nooijer door een een Uni- tas-verdediger was gekeerd. Am per een minuut later was het 3-2, toen Abdoe Abdenbi op soortgelij ke wijze een van richting veran derd schot van Alwin van Ham binnenschoot. De 4-2 was van in valler Morad Bobouh, alweer via een binnentikker, nu na een afge weerd schot van Dennis de Nooijer. „Ik heb nu twee ploegen in de eerste klasse gezien. Best Vooruit is volgens mij een topper en ik verwacht ook dat Unitas dat is", aldus Romeo van Aerde. „Als je dan ook weet dat Unitas met een budget van 150.000 euro werkt, kun je alleen maar heel te vreden zijn." RCS-Unitas 4-2 (1-0): 35. Hoessein Bouzambou 1-0, 50. Jeroen Rigbers 1-1, 59. Mille Mendez 1-2, 67. Hoes sein Bouzambou 2-2, 67. Abdoe Abden bi 3-2, 92. Morad Bobouh 4-2. Aantal toeschouwers: 300. Scheidsrechter M.J.C Hermus (Etten-Leur). Gele kaart: John Roubos, André Zondag, Björn Ce- vat, Kersis Simon (allen Unitas), Reguil lo Vandepitte, Romeo van Aerde, Yous- sef Afkir, Abdoe Abdenbi (allen RCS). SAS VAN GENT - Het derde jeugd schaaktoernooi van Het Witte Paard is een prooi geworden voor Maarten Rademakers van de orga niserende vereniging. Hij bleef de Belgen Ward van Eetvelde en Phi lippe Peelman de baas. De voor Goes acterende Joey van de Braak wist de B-groep op zijn naam te schrijven. In de C-groep werd de dienst uitgemaakt door onze zuiderburen. door Hans Markusse GOES - De rugbyers van Oemoeme- noe wisten gisteren op sportpark de Voorborch in Middelburg ook het tweede competitieduel win nend af te sluiten. Na een blik- semstart kwam Sparta niet meer in de buurt van de Middelburgers: 24-20. Tovaal kreeg op sportpark Het Schenge in Goes bij de eerste wed strijd va n het seizoen direct een tegenstander van formaat. Tot vlak voor rust was Tovaal gelijkwaardig aan Tilburg, maar uiteindelijk won nen de Brabanders dikverdiend met 5-41. Oemoemenoe kende een prima start. Quinten van Dijk scoorde al in de eerste minuut en door een GOES - Niels Koole uit Zoutelande is zaterdag in de 25-kilometerwed- strijd van de Mergellandmarathon op de tweede plaats geëindigd. De atleet die eindelijk verlost is van een hardnekkig virus, finishte in het Limburgse Meerssen in 1.26.55. Hij moest alleen de Belg Koen Neven voor laten gaan, die ruim zes minuten sneller was. Middelburger Mare Riemens ein- AXEL - Erik Goossen heeft zaterdag in Axel de Bevrijdingsloop op zijn naam gechreven. De Terneuzense atleet legde de 13.000 meter af in 46 minuten en 58 seconden. Hij bleef veteraan Sepp Vermeu len uit Koewacht 12 seconden voor. Ronni van Acker uit Nieuw-Namen werd derde in 49.21. Bij de vrouwen was de wed strijd niet sterk bezet. Dominique de Meij uit België won in 1.13.14. try van Yedney America en twee conversions van Joey Luitwieler leidden de Middelburgers in de tiende minuut al comfortabel met 14-0. In de rest van het eerste be drijf waren beide teams gelijkwaar dig, maar na rust kwamen de gas ten op stoom. Binnen tien minuten werd de ach terstand teruggebracht tot 14-13. Sparta wilde meer, maar Yedney America verschafte de thuisploeg weer de nodige lucht. Hij bracht Oemoemenoe op een 19-13-voor- sprong en Joey Luitwieler bracht Sparta op nog grotere achterstand: 24-13. Met nog acht minuten te spelen bracht Sparta de spanning terug, De gepromoveerde rugbyers van Oemoemenoe kennen een sterke start in de eerste klasse. De Middelburgers winnen tegen Sparta ook de tweede wedstrijd. digde als elfde in 1.33.33. Wilko de Vos uit Kattendijke werd twaalfde in 1.34.00. Bij de vrouwen eindigde Niels Koole's echtgenote Chantal Koole-Maat werd als zesde op de 25 kilometer in 1.49.21. In de marathon eindigde drievou dig winnaar van de Zeeuwse Kust- marathon Jan van der Marei als tweede. De inwoner van Aarlan- BREDA - Mathijs Hage heeft giste ren zijn eerste doelpunt in de hoofdklasse gemaakt. Vlak voor rust maakte de Zierikzeeënaar de 2-0 voor Baronie tegen Deurne. De 3-0 kwam vlak na rust uit een corner van Hage. Hij kreeg boven dien geel en liep een lichte blessu re op. De hoop is dat hij op tijd wordt opgelapt voor de topper zondag tegen JVC Cuijk. De num mers één en twee tegen elkaar. maar Oemoemenoe hield de verde diging hermetisch gesloten waar door de tweede zwaarbevochten overwinning een feit was. Eind stand: 24-20. Tovaal-Tilburg 5-41: In de eerste helft had Tovaal geluk dat Tilburg nogal knullig met de kansen om sprong. Tovaal creëerde zelf niets, maar twee minuten voor rust was het toch nog maar 0-6 en leek er in de tweede helft nog alles moge lijk. In de slotminuten van de eer ste helft kreeg Tovaal echter uit identieke situaties twee tries om de oren en was het duel direct ge speeld. Pas bij een 0-34-achterstand kon Tovaal iets terug doen. Bram Bruijnes reageerde alert na een charge down van Jan Otte: 5-34. De conversion van Jan-Joost Wiebrens belandde op de paal. Vlak voor tijd bepaalde Tilburg de eindstand op 5-41. derveen kwam na 2.38.17 over de fi nish. De wedstrijd werd gewon nen door Limburger Patrick Delait in 2.34.49. Van der Marei hoopt over drie we ken voor de vierde achtereenvol gende keer de Kustmarathon op zijn naam te schrijven. De wedstrijd over vijf kilometer werd gewonnen door voormalig Zeeuw Joost de Klerk. MIDDELBURG - De lach van de door gaans goed gemutste EMM-trainer Hans Dierickx wordt met de week minder uitbundig. Begrijpelijk, want veel reden voor vrolijkheid is er niet. De ziekenboeg van de Middelburg se handbalclub raakt met de week voller. Tegen de reserves van Heer- Ie afgelopen zaterdag moest een compleet basisteam toekijken van wege diverse kwetsuren. De opge trommelde A-jeugd verraste vriend en vijand door de Braban ders te verslaan: 20-18. Gisteren werd tegen het Belgische Izegem geoefend. EMM gaf verras send goed partij (26-31). Met name de defensie acteerde goed. Min puntje was het vele balverlies. „Door de vele schuiven is het voor iedereen wennen. Maar het heeft de aandacht." Vanwege de blessu- regolf neemt EMM de komende weken gas terug. door Aector Dooms AARDENBURG - Middelburg staat na tweede wedstrijden in de derde klasse van het zondagvoetbal nog op nul. Na de thuisnederlaag van vorige week tegen FC Bergen ver loor de ploeg gisteren teleurstel lend bij Aardenburg: 1-0. Middelburg liep al snel achter de feiten aan. De ploeg van Roy Hen driksen kon, behalve in de beginfa se, geen stempel op de wedstrijd drukken. Ondanks de goede start scoorde Niek van Sprundel al snel na een fraaie actie 1-0. Hendriksen haalde Freerk Koelma, die zich tekijk liet zetten door Van Sprundel, meteen naar de kant en bracht Ruud Mesu in. Middelburg creëerde bijna geen kansen en was alleen door kopballen van Jerfy Booy en Bestoun Awrahman en een vrije trap van Alper Koe; ge vaarlijk. Aardenburg bleef verdedi gend vrij gemakkelijk overeind en verzuimde aan de andere kant de score op te voeren. In de tweede helft kwam Jasper van Houcke als extra aanvaller voor Wouter Labrujère in het veld, maar de Middelburgers kon den geen kansen creëren. Ook niet in de acht minuten blessuretijd. Het was de thuisclub die verzuim de om de score op te voeren. Buij- ze zag nog een doelpunt afgekeurd wegens buitenspel. Drie minuten voor het einde kreeg de moegestreden Van Sprun del de verdiende publiekswissel, maar zijn teamgenoten zouden te kort worden gedaan om de zege al leen aan de individuele kwalitei ten van Van Sprundel toe te schrij ven. Zo speelden B-ert de Bruijcke- Aardenburg-speler Wouter Buijse (rechts) is jurriaan Peterson van Zeelan- dia Middelburg te snel af. foto Camile Schelstraete re en Rick van de Voorde hun di recte tegenstanders Alberto Conde Morgado en Jerfey Booy, behou dens het eerste kwartier, uit de wedstrijd, maakte Michiel Leijte als laatste man. een solide indruk en straalde doelman Sander Taze- laar zekerheid en vertrouwen uit. „We misten het gif wat Aarden burg wel had en we liepen vooral tegen onszelf te voetballen", con cludeerde Hendriksen, die met zijn ploeg na twee duels op nul punten staat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31