Eerste zege voor aanvallend Vlissingen krijgt te weinig tegen IFC Vier treffers Domburg zijn niet genoeg: 4-4 Philippaerts grijpt wereldtitel in MX1 Walcherse ploeg komt steeds terug van achterstand: 4-4. Van Sparrentak snel in halve marathon 28 Maandag 15 september 2008 PZC foto Lex de Meester GOES - Zondag-tweedeklasser Vlis singen bood het publiek gisteren een mooie middag, maar hield er maar één punt aan over. Tegen het Zuid-Hollandse IFC werd het 4-4. Vlissingen stond, ondanks het be tere van het spel, na dertig minu ten door Ufuk Akkanoglu (2x) met 0-2 achter. Op slag van rust scoorde Peter de Jong de aanslui- tingstreffer voor de thuisploeg. Wat volgde was een spannende tweede helft met vijf doelpunten. Eerst maakte Reinder van der Vel de 1-3, waarna Besar Xhoxhaj Vlis singen terug in de wedstrijd bracht. Tien minuten voor tijd maakte Akkanoglu zijn derde van de middag en leek de wedstrijd ge speeld. Via Randy de Dreu (90) en Peter de Jong (90+1) pakte Vlissin gen alsnog een punt. Trainer Ruud Pennings: „Wij waren beter, alleen hadden we pech met de te- gengoals. Toch heb ik de jongens een compliment gemaakt, omdat ze tot drie keer toe een achter stand van twee doelpunten goed maakten. We hebben veerkracht getoond." Terneuzen boekte in zijn tweede wedstrijd de eerste overwinning. De Zeeuws-Vlamingen namen op vreemde bodem na rust afstand van Steenbergen: 1-3. De rood-zwarten hadden na een 0-0- ruststand aan een sterk laatste half uur voldoende om het gepromo veerde Steenbergen over de knie te leggen. Tien minuten na rust scoorde Jar- no Waebeke 0-1. Niet veel later kopte Sinan Coban de 0-2 binnen. Toen Klaas van der Spoel acht mi nuten voor tijd 1-2 van maakte, leek nog van alles mogelijk. Niet veel later schoot Eric-Jan Naudts Terneuzen echter in veilige haven. Alwin van Ham (rechts) schiet op het doel van Unitas. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Clinge is dankzij een 3-0-zege bij Zeeland Sport in de vierde klasse A nog de enige ploeg zonder puntenverlies. In de vierde klasse B besliste Walcheren de wedstrijd bij Odio als voor rust. Domburg-Luctor'88 4-4: On danks een sterke start van de be zoekers leidde Domburg na 20 mi nuten met 2-0, via Maurice Ber nard en Martij n Minderhoud (strafschop). Nog voor rust kwam Luctor'88 langszij door Jason War man en Jurgen van Maldegem. In de tweede helft maakte Chiel Ma- ranus al snel 3-2, maar binnen vijf minuten boog Rutger van Rossum de achterstand om in 3-4. Na de 4-4 van Robin Geelen was de slot fase voor de thuisploeg, maar er werd niet meer gescoord. Hontenisse-Jong Ambon 2-2: De lezoekers waren voor rust sterker. f lontenisse mocht blij zijn dat de schade tot 0-2 beperkt bleef, door treffers van Remco Felius en Da niël Pattinama. In de tweede helft schoot Peter van Dijk vanaf elfme ter de 1-2 binnen, waarna Wilco Broekhoven er een kwartier voor tijd 2-2 van maakte. Zeeland Sport-Clinge 0-3: De Vlissingers wisten geen vuist te maken tegen een sterker Clinge, dat na twintig minuten via Tho mas Leegwater de score opende: 0-1. Tien minuten na rust zorgde Davy van Puijvelde voor 0-2 en kort hierna was de wedstrijd be slist toen John Slis met een wat ge lukkige treffer voor 0-3 zorgde. Odio-Walcheren 0-3: Halverwege stond het al 0-3 door doelpunten van Robin van de Velde, Roy Ver kerk en Vincent de Rijke. Na rust lukte het Odio niet om een bres te slaan in de verdediging van Wal cheren dat de wedstrijd simpel kon uitspelen. -"4 GOES - Middelburger Wim van Sparrentak is gisteren in de halve marathon van Rotterdam op de 48e plaats geëindigd. Hij finishte in 1.14.35 en was daarmee vijfde in de categorie mannen 35+. Zijn plaatsgenoot JaapJan Ritsema werd in dezelfde categorie 28e in 1.28.07. Bij de mannen 40+ was Gert van der Vinden uit Biggeker- ke op dreef Hij werd veertiende in deze categorie in 1.23.56. Andere snelle Zeeuwen waren Henk Lous (Vlissingen) in 1.31.40, John Gue- quièrre (Middelburg) in 1.32.43, Edwin Harmes (Nieuwland) in 1.33.10 en Jack van Aspert (Middel burg) in 1.37.22. Bij de vrouwen 50+ werd Lena de Wilde uit Vlis singen 7e 1.52.29. Haar plaatsgeno- te Lenie van Kleven werd 8e in 1.53.29. De wedstrijd werd als van ouds gedomineerd door Kenianen. De snelste zes atletefi'-kwamën uit het Afrikaanse l&tdD'r' 'VAstP. i:s FAENZA - De Italiaanse motorcros ser David Philippaerts heeft de we reldtitel veroverd in de konings klasse MXi. Op thuisgrond had de coureur van Yamaha genoeg aan de vijfde plaats in de Grote Prijs van Italië. De Nederlander Mare de Reuver beëindigde het wereld kampioenschap als tiende. De Duitser Max Nagl (KTM) won beide manchesin de slotwedstrijd van het seizoen. Philippaerts wer- de derde en negende en verdiende meer dan genoeg punten om de Belg Steve Ramon te onttronen als wereldkampioen. De Reuver, die vorige week nog triomfeerde in de Grote Prijs van de Benelux in Lierop, kwam er in Citta di Faenza niet aan te pas. De zesde plaats in de eerste manche was zijn enige wapenfeit. De Zuid-Afrikaan Rattray greep de ti tel in de MX2-klasse. mHSIagen jg!S I FUTSAL Walcherse competitie. Eerste klasse: TCV 1 - Engiplast/Uitrtn 1 8-2, SV Sloga - Garderen/Dekker 1 8-2, Tympaan VZV/Hydrofa 1 11-5, Alfonds/ZWNegen - Murre/de Visser 1 6-6, Slijterij Souburg - SC Baskensburg 12-3. Tweede klasse: PSVW - Engiplast/Uitrtn 2 2-4, Akkerdaas Garderen/Dekker 2 2-8, Peter Christ - WZP 6-"S>/M6tfnahyL-FA - VAW 1 3-9r Meiveld - TSA Brandpreventie 7-3. Derde klasse: Geen Idee - Voskamp Boys 8-4, Woontrend Zeeland - Fy siotherapie Knol 5-6. Vierde klasse: Schinkel Ass - Jobse Timmerwerken 3-4, VZV/Hydrofa 2 - Murre/de Visser 2 2-7, No Spang - Westka- pelle 1 5-6, TCV 2 - Varian BV 4-5, AFC - Schel de Marinebouw 2-1Vijfde klasse: Don Risico beheer - FC Laurens 2 10-3, Thermo Products - Draadkrabbers 5-2, Westkapelle 2 - Zeeuw- sche Stryders 5-6, Goüwe Gheyt/SVB - VAW 2 4c7> v il2 flDëfi&X l't M 9£>"Ii 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30