Zeeland proefgebied Zwembad 2 Maandag 15 september 2008 PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Niet op stroom, maar op stoom WIMHOFMAN Het zwembadcomplex in Aberdeen zag er niet aantrek kelijk uit. Het gebouw was oud en de ingang was niet gemakkelijk te vinden. Er was wel een hal. Op de wand had men wat onhandig een groene, grijnzende zeeslang met gele vlekken geschilderd, alsook een paarse haai en een zeer roze zeemeermin met schelpen op haar borsten die er op een raadselachtige manier aan vastgegroeid waren. Hier en daar had je betonnen vloeren met plassen waarin zwarte pluis jes dreven en lollystokjes. Maar er waren ook stukken met bruine tegels. Al gauw wordt het publiek gesplitst in mannen en vrouwen. Later blijkt dat je toch weer gemengd gaat zwem men. Nu ja, ik hoefde niet veel te zwemmen, maar ik hoorde de anderhalfjarige kleinzoon Frank alleen te ondersteunen bij zijn zwemles. Zo stond ik even later in het bad tussen vrouwen die hun kindertjes vasthielden en op het teken van de badmeesteres rondjes dansten en badeen- tjes of plastic vissen pakten en liedjes zongen. Hickory dickory dock, the mouse went up the clock. Kleine Frank had veel ple zier. Hij houdt wel van liedjes en water en hij deed niets liever dan hard spetteren en trappelen. Hoe de zwemlerares zich ook uitsloofde: de kinderen zongen niet mee. Sommigen keken met grote schrikogen rond of barstten in huilen uit, want een kinderleven zit elke dag wel weer vol verrassingen. Ik zag ook kinderen die met volle teugen het water van het zwembad dronken. Dat beeld bleef me lang bij, want ik zelf vind zwem badwater vies en ik denk het liefst niet over wat er allemaal aan haren, fecaliën, kledingresten, lichaamsvocht, huidschil fers en korstjes in drijft. Het idee alleen al maakt me half mis selijk. Gelukkig duurde de les niet lang. 'U bent een fantas tische grootvader', zei de badmeesteres, en op dat moment ge loofde ik haar bijna. Dat beeld bleef me bij, want ik zelf vind zwembadwater vies COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties Kleintjes 0900-5628 722 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA 14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (P5) (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713, 4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaafwgvuldig pm mefp^scfcnsgëQeyVnsljritietcéloton treft u nadere i Zeeland is Koploper Tijdenbeleid voor minister Plasterk. De Zeeuwen zoeken uit hoe we het drukke dagelijks leven beter kunnen regelen. door Claudia Sondervan Er schijnen tankstations te zijn die je pakketpost voor je aannemen, zodat je daar zelf niet voor hoeft thuis te blijven. Dat is twee vlie gen in één klap: je kunt de tijdsbe sparing van het on-line winkelen daadwerkelijk benutten en de pomphouder weet zich verzekerd van trouwe klanten. Maar waar is zo'n tankstation? En is er ook ie mand die de onderhoudsmonteur voor de cv-installatie binnen kan laten? Er schijnen dorpshuizen te zijn waar mensen als 'dorpassis tent' huissleutels beheren en ook nog een wasservice bieden. Maar waar? Dat wordt de komende weken op grote schaal uitgezocht in Zeeland door het Amsterdamse onder zoeksbureau Déhora. Met de uit komsten gaat Scoop, het Zeeuwse instituut voor welzijn en cultuur, aan de slag om meer mogelijk te maken voor mensen wiens dagta ken niet meer passen in het ne gen-tot-vijf-tijdsbestek. De minister van Emancipatie heeft bedacht dat we beter als mantelzorg actief kunnen zijn, meer uren kunnen werken, min der autokilometers hoeven te ma ken en van vele problemen met opvoeden en gezondheid af zijn als we werk, gezinsleven en zorg taken beter regelen. Zo pakken we De eerste Zeeuwse 'pillenpinautomaat' bij Apotheek Tholen werkt nog niet. Die in Sommelsdijk, net buiten Zeeland, wel. Daar kunnen mensen, die doorgaans te laat thuis zijn om hun herhaalrecept bij de apotheek te halen, terecht bij de 25 medicijnkluizen. Met hun zorgpas kunnen zij ook na sluitingstijd hun medicatie krijgen. Apotheker Arie-Jan Jordens (foto) weet dat de meesten de gratis service in de vooravond benutten, maar een enkeling haalt zijn pillen zelfs nog om 01.30 uur. foto Marijke Folkertsma en passant ook de krapte op de ar beidsmarkt, het fileprobleem, de economische recessie en de leef baarheid op het platteland aan. Sa men met Drenthe is Zeeland proef gebied om te zien wat gemeenten, ondernemers, werkgevers en bur gers voor elkaar kunnen krijgen. Het begint met inventariseren. Via de Brabant-Zeeuwse Werkge versvereniging worden bedrijven uitgenodigd via een inlogcode op een webadres, kenbaar te maken hoe zij werknemers tegenmoet ko men om werk aan privéleven te pa ren. De dertien Zeeuwse gemeen ten kunnen voor vijftienhonderd euro Déhora een halve dag op be zoek krijgen om door re nemen wat voor flexibele dienstverlening en voorzieningen zij hun burgers al te bieden hebben. Ad zeshon derd euro worden hun burgers meegenomen in de burgerraadple ging. De animo valt projecttrekker Marleen Vermeer van Scoop wat tegen. Sluis, Noord-Beveland, Rei- merswaal, Borsele en Veere doen al mee. Goes heeft in het verleden al meegedaan. Schouwen-Duive land en de andere twee Zeeuws-Vlaamse gemeenten moe ten nog besluiten. Vlissingen heeft al afgezegd, Kapelle en Middelburg ook. Vermeer: „De urgentie wordt blijkbaar niet onderkend. Terwijl een flexibeler samenleving zoveel aspecten raakt die bepalend zijn voor het succes van een gemeente: om er te wonen, te werken, er kin deren op te laten groeien. Het is zoals Koos de Vos van de Sociaal Economische Consult Groep zei: mensen die meer tijd krijgen om bijvoorbeeld horeca te bezoeken, zorgen voor omzet en werkgele genheid. Dat brengt vraag naar kin deropvang voor de horecawerkers maar geeft ook het toerisme een impuls, want de kwaliteit van de zaken verbetert." De gewone Zeeuw wordt verleid om mee te doen aan de raadpleging door ver loting van zeer begeerlijk gemaks- goed: een gratis professionele schoonmaakbeurt voor je huis. Scoop mag vier dagdelen van drie uur schoonmaaktijd aanbieden on der de mensen die op de website kenbaar maken welke voorziening of veranderde openingstijd het le ven eenvoudiger maakt. Aanbie der is Domestica, het leerwerkbe- drijf voor gemaksdiensten voor particulieren en bedrijven van Maecon in Middelburg. MIDDELBURG - Het zijn de groten on der de modeltreintjes waarmee Groot's Model Spoortram Maat schappij uit Broek op Langedijk naar Middelburg was gekomen. De mo dellen rijden echt op stoom en niet op stroom (foto). Uit heel het land waren modelspoor bouwers naar sporthal De Kruitmo- len gekomen op hun banen te laten zien op de beurs 'Middelburg Model- spoorstad'. Sommigen hadden hun eigen woonplaats op schaal nage bouwd, zoals de modelspoorbou wers uit het West-Brabantse Zeven bergen. Ondanks de concurrentie van de Open Monumentendag en het fraaie weer overtrof het bezoekers aantal de verwachting van de Stich ting Zeeuwse Modelbouw Hobbyis ten, die voor het eerst deze beurs hadden georganiseerd. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2