Kloetinge zorgt voor idyllisch tafereel GPC overleeft stormloop en pakt een punt bij Achilles Veen: 1-1 Derk Thijs wint EK Eersteklasser leeft zich uit op Wilhelmina'2ee6 (1-7) en neemt leiding. Terneuzense Boys en Zaamslag delven het onderspit. W PZC Maandag 15 september 2008 door Rudy Boogert WIJK EN AALBURG - Met de grootste overwinning onder het inmiddels elf seizoenen durende bewind van Diederik Hiensch stelde Kloetinge zaterdag zijn kandidatuur voor een topklassering in de eerste klas se C van het zaterdagvoetbal. Wil helmina'26, dat de wedstrijd na twee rode kaarten afsloot met ne gen man, werd met 1-7 afgescho ten door de nieuwe koploper. Na twee wedstrijden over een kampioenschap spreken is rijkelijk vroeg. Maar met de aanvallende kracht van Kloetinge ligt een hoofdrol in het verschiet. De snel heid van Mervin Niemantsver- driet, de power van Marinus Baas en de fijnbesnaarde balbehande ling van Étienne Mallie zal elke ver dediging hoofdbrekens bezorgen. „Vorig jaar in de hoofdklasse lie pen wij achter de tegenstander aan", concludeerde Mallie, „nu lo pen ze achter ons aan." Met gepaste trots wees hij op het tussenrapport van Kloetinge. In de oefencampagne, de beker en de competitie heeft de club al zijn wedstrijden nog gewonnen: negen stuks met de indrukwekkende doelcijfers 42 voor en 5 tegen. „Maar ons positiespel kan nog be ter", zei Mallie. „Soms willen we met 180 kilometer per uur naar het doel. Dat moet rustiger. Ook bij mezelf." Mallie ondervindt dat het niveau verschil tussen de hoofdklasse en de eerste klasse levensgroot is. „We hebben een stap terug ge daan, maar het is wel een héél gro te stap." Ook qua entourage. Bij welke hoofdklasser worden bij voorbeeld de lijnen nog gekalkt als de spelers het veld al op lopen? En bij welke hoofdklasser grazen de koeien direct achter het doel en va ren de bootjes langs? Binnen de lijnen zorgde Kloetinge voor de idyllische taferelen. Met snel aanvalsspel draaide Kloetinge de thuisclub dol. Na een kwartier tje opende Mallie de score. Na een fraaie steekpass van Teun Rent meester kapte hij zij tegenstander uit en scoorde in de korte hoek. Niemantsverdriet zorgde na een versnelling langs twee man met een schot van buiten de zestien voor de tweede goal. Baas maakte 0-3 uit een snelle ingooi van Rent meester, die zelf 0-4 maakte op aangeven van Baas. Er was toen een halfuur gespeeld. Toen Niemantsverdriet vervolgens voor de zoveelste keer tegen het Kloetinge scoort onder Diederik Hiensch voor het eerst zeven keer in een competitiewedstrijd. Bij Wilhelmina'26 wordt het 1-7. Kloetinge is nu koploper. gras werd gewerkt, kon Wilhelmi na'26 ook nog 's met tien man ver der. De manmeersituatie maakte het spel van Kloetinge echter min der vloeiend. Vroeg in de tweede helft toonde Baas nog 's zijn kracht. Hij werd ingespeeld in de zestien, draaide sterk weg en maak te 0-5. Christian Bauman maakte uit een vrije trap 1-5, waarna inval ler Wouter de Craene voor het slotakkoord zorgde. Hij was twee keer attent bij knullig (lees: niet) uitverdedigen van Wilhelmina'26. Het waren zijn eerste officiële goals in het eerste van Kloetinge. In blessuretijd scoorde Wilhelmi na'26 nog een rode kaart na de tweede gele voor Anton Versteeg. Wilhelmina'26-Kloetinge 1-7 (0-4). 14. Etienne Mallie 0-1, 17. Mervin Nie mantsverdriet 0-2, 25. Marinus Baas 0-3, 31. Teun Rentmeester 0-4, 51. Ma rinus Baas 0-5, 61. Christian Bauman 1-5, 69. Wouter de Craene 1-6, 88. Wouter de Craene 1-7. Scheidsrechter: J.M. IJpelaar (Kaatsheu vel). Rode kaart (2x geel): 35. Jan Arendse en 90+1Anton Versteeg (bei den Wilhelmina'26). Gele kaart: Peter van Helden en Christian Bauman (bei den Wilhelmina'26). Aantal toeschou wers: 100. Kloetinge maakte er eerder zeven tegen Wilhelmina'26 In 1992 scoorde Kloetinge ook zeven keer tegen Wilhelmina'26. Het werd toen 7-2 op het Wesselopark. Arjo den Dekker maakte er vier. De laatste keer dat Kloetinge zeven keer scoorde in de competitie was in maart 2005. WGZ werd met 0-7 verslagen. Dolf Roks was toen trainer. De recordzege van Kloetinge in veertig jaar KNVB-voetbal is de korfbalach tige 4-12 tegen RWH op de slotdag van het seizoen 1993/1994. Ook toen scoorde Arjo den Dekker vier keer. VEEN - GPC Vlissingen hield aan de uitwedstrijd bij Achilles Veen een punt over: 1-1. „Daar kunnen we me leven", zei trainer André Maas na afloop. GPC verdiende het punt vooral op basis van de tweede helft. Toen wist de Vlis- singse zaterdag-eersteklasser onder de druk van de thuisclub uit te ko men en werd goede tegenstand ge boden. Voor de pauze zat GPC aardig in de tang bij Achilles Veen en liep het schade op. Na een aanval over rechts in de 25e minuut schoot Ro bert Conradi raak: 1-0. Veen kreeg hierna mogelijkheden op 2-0, maar de thuisclub, waar Niels Do- mincus in de basis stond, faalde in de afwerking. Na de pauze herstel de GPC zich en kreeg het na één minuut al een dot van een kans. Ralph Wiessner schoot echter naast. In de 65e minuut was het wel raak. Na een snel genomen vrije trap van Jord Vermeer tikte Wiessner de bal met de punt van de schoen binnen: 1-1. Vier minu ten voor het einde leek GPC de ze ge nog te pakken, maar de keeper van de thuisclub reageerde alert bij een afstandsschot van Jord Ver meer. Bij GPC ontbraken Erik de Ruijter (gekneusde knie) en Leo de Groot (ribblessure). De vervan gers waren Jord en Jesse Vermeer. Achilles Veen-GPC Vlissingen 1-1 (1-0). 25. Robert Conradi 1-0, 65. Ralph Wiessner 1-1. Gele kaart: Ronald Kloppenburg (GPC). Eersteklasser Terneuzense Boys werd in zijn eerste thuiswedstrijd door een doelpunt in de toegevoeg de tijd geveld. Roy Leeuwenstein verzilverde voor Rijsoord een straf schop: 1-2. Terneuzense Boys kwam in de eerste minuut door een treffer van Abubakar Kourou- man op voorsprong: 1-0. Roy Leeu wenstein kopte voor rust de bezoe kers langszij: 1-1. Na de hervatting was Rijsoord geruime tijd de bete re ploeg. Toen iedereen zich ver zoend had met een gelijkspel, sloe gen de Zuid-Hollanders toe. Terneuzense Boys-Rijsoord 1-2. Abu bakar Kourouman 1 -0, Roy Leeu wenstein 1-1, Roy Leeuwenstein (straf schop) 1-2. Het verhaal van de wedstrijd te gen Nieuw Lekkerland zat 'm voor Zaamslag in de eerste helft. In die periode werd een doelpunt van Jo ris Rademaket afgekeurd. Terwijl Zaamslag beweerde dat de bal de doellijn had gepasseerd, zag scheidsrechter Van de Rest dat an ders. Toch kwam niet veel later de 0-1 er. Alfaro Pentury haalde doel treffend uit. Raymond Slagboom zorgde nog voor de pauze voor 1-1. Een discutabele treffer in de ogen van Zaamslag. Er zou sprake zijn geweest van buitenspel. „Tsja, en in de tweede helft was Nieuw- Lekkerland beter dan wij", zei Pen tury. Nieuw-Lekkerland-Zaamslag 3-1. Al faro Pentury 0-1, Raymond Slagboom 1-1, Jan-Dirk Verhey 2-1, Bas de Vos 3-1. 1^ De Zeeuws-Vlaamse eersteklas- sers beleven een slecht weekein de in de eerste klasse van het za terdagvoetbal. Zowel Zaamslag als Terneuzense Boys verliest. NEELTJE JANS - Middelburger Derk Thijs is Europees kampioen roei- fietsen geworden. De Zeeuw was in twee van de vier categorieën de sterkste, hetgeen genoeg was voor de eindoverwinning. Sander Ger- bes en Martijn Mateman eindig den respectievelijk als tweede en derde. Bij de vrouwen won Johan na Aarnoutse uit Middelburg. De eerste wedstrijd op zaterdag (criterium over 14 kilometer) was meteen een prooi voor Thijs. Sprintkanon Erwin Duijzer won de sprints, terwijl Martijn Mate man, de winnaar van vorig jaar, de uurrace won. Het slotstuk op de zondagmiddag werd wederom ge wonnen door Thijs, die daarmee in stijl afsloot. Drie kilometer voor de finish reed hij weg bij me de-vluchter Nico Rienks. In de categorie aparte fietsen wa ren Theo en Annemiek Homan uit Almere de beste op de tandem. Marinus Baas haalt uit voor een schot. De bal zal op de lat belanden. De spits van Kloetinge scoorde twee keer. foto Ad van Hasselt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29