Vettel geniaal naar zege op Monza deOndernemer.nl Derde goud maakt van Is mijn succes idRl voldoende verzekerd? Bj£j| Racetalent van 21-jarige Duitser ontluikt in regenachtige race. Alles over verzekeringen en méér. Rolstoeltennissers in een dominante rol op de Paralympics. 24 Maandag 15 september 2008 PZC De sprint van het kopgroepje, met twee Keniaanse atleten op de voorgrond, lijkt op het eerste gezicht te worden uitgevoch ten op één been. Toch zijn het razendsnelle topatleten die strijden om de winst. De Keniaan Haron Keitany (links op de voorgrond) heeft het beste eindschot. Hij wint de race voor zijn landgenoot Asbel Kipruto Kiprop (rechts). foto Daniel Maurer/AP STUTTGART - Het zijn niet de Paralympische Spelen in Peking waar deze foto zaterdag werd genomen, maar de beelden ko men uit de finale van de 1500 meter in de World Athletics fi nal in Stuttgart. door Hans Koenekoop MONZA - Sebastian Vettel had al va ker een glimp van zijn racetalent laten zien. Het kwam gisteren tot ontluiking in de Grote Prijs van Ita lië in de Formule 1. Vettel stuntte met een ongewoon zelfverzekerd optreden en werd met 21 jaar en 74 dagen de jongste winnaar ooit in een wedstrijd uit de konings klasse van de autosport. De Fin Heikki Kovalainen van McLaren en de Pool Robert Kubi- ca van BMW Sauber flankeerden Vettel als de nummers twee en drie op het podium. In de strijd om de wereldtitel liep Felipe Mas sa één punt in op Lewis Hamilton. De Braziliaan van Ferrari beëindig de de grotendeels natte race op het circuit van Monza als zesde, de Brit van McLaren finishte als ze vende. Vettel verraste de Formule 1 zater dag al met het veroveren van pole- position in erbarmelijke weersom standigheden op het circuit van Monza. Voor het eerst dit seizoen stond een bolide van het kleinere Toro Rosso op de voorste start- plek. De kandidaten voor de we reldtitel, Hamilton en Massa, start ten vele plaatsen achter hem. De regen was er ook gisteren op de thuishaven van Ferrari. Zoda nig dat de coureurs uit voorzorg hun race vanachter de safetycar moesten beginnen. Toen die een maal was uitgeweken, spurtte Vet tel weg. Hij profiteerde als voorste rijder van optimaal zicht. Het pak achter hem zag door de sluier van opspattend water nau- I** Sebastian Vettel is de jongste winnaar ooit van een Formule 1 race. De Duitser zegeviert in de regen in de Grote Prijs van Italië op Monza. welijks iets en kon aanvankelijk weinig anders dan navigeren op flikkerende achterlichten. Met lef en zonder fouten te maken reed Vettel van start tot finish aan kop. Zijn illustere voorganger Mi chael Schumacher, die zeven keer wereldkampioen werd, was getui ge. Vettel, die in Duitsland al de koosnaam 'Baby Schumi' heeft, kreeg de complimenten van de baas: „Hij heeft zich door niets van de wijs laten brengen. Niet door de weersomstandigheden, evenmin door de strategieverande ringen. Hij was absoluut geniaal", loofde Schumacher zijn jeudigde landgenoot. Vettel zelf was sprakeloos na zijn zege: „Het is ongelooflijk, ik zal de ze beelden en emoties nooit verge ten." Achter Vettel gebeurde er later van alles tijdens de race in Monza, waar het geleidelijk opklaarde en de coureurs in het tweede deel zelfs konden wisselen van regen banden naar intermediates. Vooral Lewis Hamilton haalde driftig in en werkte zich op van de vijftien de plaats naar uiteindelijk de ze vende plek. Massa was ook actief en vocht me nig duel uit, maar hij schoot er niet veel mee op. De Braziliaan be gon en eindigde als zesde. Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndememer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes PEKING - Rolstoeltennisster Esther Vergeer heeft haar indrukwek kende ongeslagen status voortge zet op de Paralympische Spelen in Peking. De 27-jarige Woerdense won gisteren voor de derde achter eenvolgende keer de gouden me daille. In Athene 2004 en Sydney 2000 was ze ook al de beste. In de finale versloeg ze haar 22-jari- ge landgenote Korie Homan uit Utrecht. De partij was spannend en duurde twee uur. Homan sloeg zelfs meer winners dan Vergeer, 43 om 36, maar sloeg meer ballen fout: 54 tegen 43. Pas in de tie break van de derde set maakte Vergeer het beslissende match point: 6-2 4-6 7-6. Homan ontving vanzelfsprekend het zilver. Maikel SchefFers veroverde in het mannentoernooi brons. De rol stoeltennisser uit Helvoirt versloeg in de kleine finale zijn landgenoot Ronald Vink in twee sets: 6-3 6-1. De Nederlandse rolstoeltennissers domineren het paralympisch toer nooi op alle fronten. Robin Am- merlaan speelt vandaag in de fina-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 26