Sport Bij Van Basten is niemand heilig 21 22 en 23 25 Ajax-coach schroomt niet om Huntelaar naar de kant te halen. □2 ADO Den Haag zorgt Vette! jongste winnaar voor stunt tegen AZ ooit in de Formule 1 Jurrie Koolhof krijgt Granqvist schittert ontslag bij Cambuur met Maradona-goal Jon Dahl Tomasson 'f, jlf wijst Feyenoord w - weg naar zege Maandag 15 september 2008 Alberto Contador onbetwiste heerser in bergritten Vuelta tip? sport@pzc.nl Klaas-Jan Huntelaar (rechts), die Roda-verdediger Jean Paul Saeijs het nakijken geeft, werd na een handvol gemiste kansen gewisseld door zijn trainer. foto Marcel Antonisse/ANP door Jop van Kempen AMSTERDAM - Hij kreeg tegen Ro- da JC een handvol grote kansen, maar Klaas-Jan Huntelaar kwam niet tot scoren. Om de i-o-voor- sprong te verdedigen, haalde trai ner Marco van Basten de topscorer van vorig seizoen onder luid ge fluit naar de kant. Het was, zei hij, geen wissel om Huntelaar te straffen voor de grote kansen die hij om zeep had gehol pen. Tegen de zin in van het pu bliek wisselde Van Basten de top scorer van vorig seizoen omdat hij de minimale voorsprong wilde ver dedigen. „Met Lindgren voor Huntelaar wil de ik meer zekerheid inbouwen. Sulejmani en Suarez bleven staan omdat ze meer snelheid hebben. Ze zijn bij counters gevaarlijker." Huntelaar zei dat hij zijn coach wel kon begrijpen. „Ik was liever nog tien minuten in het veld blij ven staan, maar het was een tacti sche wissel. Dat heeft de trainer me zelf gezegd." De dubbele betekenis van de wis sel zal Huntelaar ook niet zijn ont gaan. Want als hij zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen had Van Basten zijn aanvoerder ge woon laten staan. Bij een voor sprong van 3-0 of 4-0 was er voor Huntelaar geen vuiltje aan de lucht geweest. Aan de kansen lag het niet, want als de topscorer van vorig seizoen (33 goals) in top vorm was geweest, had hij mini maal twee keer gescoord. „Ik denk dat ik iets te gretig was", aldus de spits die dit seizoen 35 goals wil maken. „Hij wilde er ge woon niet in." Huntelaar was niet de enige die slordig met de kansen omsprong. Ook Miralem Sulejmani en inval ler Luis Suarez verprutsten de bes te mogelijkheden. Door die on zorgvuldigheid kwam Roda via Yu- lu Matondo nog bijna op gelijke hoogte. De enige treffer in de 54ste mi nuut kwam op naam van Ajax-ver- dediger Thomas Vermaelen, die bij een hoekschop volledig vrij Klaas-Jan Huntelaar mist een handvol grote kansen en wordt door trainer Marco van Basten naar de kant gehaald in de wedstrijd tegen Roda JC (1-0). stond, omdat Roda-speler Willem Janssen zijn sok omhoog stond te trekken. In vergelijking met het verloren duel van twee weken geleden te gen Willem II was het voor Van Basten wél een opluchting dat zijn ploeg veel meer kansen creëerde. Waar Ajax in Tilburg een suffe in druk maakte, speelden de Amster dammers in de eerste thuiswed strijd fris en energiek. Ajax wacht na de zege op Roda JC een belangrijke week. Het speelt donderdag voor het Uefa-Cuptoer- nooi tegen FC Borac en zondag in de Kuip tegen Feyenoord. RIJSWIJK - Het gepromoveerde ADO Den Haag ontpopt zich in de beginfase van de competitie in de eredivisie als stuntploeg. De ploeg van André Wetzel is na twee speelronden de verrassende koploper. Zaterdag werd een fraaie thuiszege geboekt tegen het nog puntloze AZ (3-0) en werd ADO gedeeld koploper. pagina 23: Van Gaal in zwaar weer MONZA - Sebastian Vettel was spra keloos na zijn zege in de Grote Prijs van Italië in de Formule 1. De Duitser werd met 21 jaar en 74 da gen de jongste winnaar ooit van een race in de koningsklasse van de autosport. De Spanjaard Alonso was tot giste ren met 22 jaar en 26 dagen in 2003 de jongste triomfator. pagina 24: Vettel geniaal naar ze ge op Monza Sebastian Vettel wint op Monza. LEEUWARDEN - Al na zes wedstrij den is trainer Jurrie Koolhof van Cambuur Leeuwarden op non-ac tief gezet. Zaterdag kreeg hij te ho ren dat de club geen vertrouwen meer in hem heeft. Koolhof is ontgoocheld. „Dit is een donderslag bij heldere hemel. Ik heb de indruk dat er enkele mensen in de top bij Cambuur zit ten die nogal snel in paniek ra ken." Koolhof (48) had zaterda gochtend nog de training geleid. CRONINCEN - De wedstrijd tussen FC Groningen en FC Utrecht (2-0) was weinig sprankelend, maar kreeg een geweldige opleving door een actie actie van de Zweedse aan winst Andreas Granqvist. De verdediger kreeg na ruim een half uur spelen de bal, begon aan een fantastische rush, slalomde door de Utrechtse verdediging en haalde ook nog doeltreffend uit voor de 1-0. „En Maradona-goal", vond trainer Ron Jans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23