Zeeland 'Hee, daar heb je Joseph!' roepen ze ineens tegen me Figuranten gezocht effeweg.nl "CSOKOIÉ^ supervoordelige busreizen Voorronde WK Percussion Goes Amir (18) uit Goes is finalist in tv-show 'Op zoek naar Joseph'. Castaway zoek acteurs voor televisieserie over Annie M.G. Schmidt Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 5 dagen - Ardennen, Han-sur-Lesse 10 dagen - Slovenië PZC Maandag 1S september 2008 1 5 Amir (tweede van links) repeteert in de studio in Hilversum voor de liveshow van het tv-programma 'Op zoek naar Joseph' door Cornelleke Blok HILVERSUM - „Het is overweldi gend. Ik kom net kijken en nu kan ik misschien wel de hoofdrol ver dienen in zo'n grote musical." Tja, het kan snel gaan. Amir Vahidi (18) uit Goes is één van de finalis ten in het tv-programma 'Op zoek naar Joseph'. Hij strijdt tegen ne gen andere talenten om de hoofd rol in de musical 'Joseph and the amazing technicolor dreamcoat' van Andrew Lloyd Webber. De havo-scholier weet niet wat 'm overkomt. „Opeens sta ik in de be langstelling en krijg ik veel aan dacht van mensen. 'Hee, daar heb je Joseph!', roepen ze tegen me. Ik deel handtekeningen uit en brug klassers vragen of ze met me op de foto mogen. Vrienden hebben posters voor me gemaakt en opge hangen in Goes." Twee dagen per week staat hij in de Hilversumse studio om te repe teren voor de liveshows. Er heerst zaterdag een ontspannen sfeertje. Van spanning en strijd is niks te merken: tussen de danspasjes door wordt er gelachen en gedold. Amir glundert onafgebroken. „Ik vind het heerlijk. Ik krijg hier dansles sen, acteerlessen, zanglessen. Ik heb al zó ontzettend veel meege kregen. Musicals zijn een uitda ging. Het is heel moeilijk, want je moet alles kunnen. De workshops van Pia Douwes zijn heel indruk wekkend. Zij laat je dingen doen, waarvan je niet wist dat je ze kon. En als je dan in de studio met die band zingt, dan word je zo de lucht in getild. Dat geeft een mach tig gevoel." Even later oefent Amir met verbeten blik zijn liedje voor de liveshow: 'Ik leef niet meer 'Ze zeiden tegen me: als jij jezelf niet opgeeft voor de audities, dan doen wij het' voor jou, van Marco Borsato'. Hij glundert weer. „Ik heb er zo'n zin in! Ik ga echt knallen!' Zenuwen? „Ja, als ik sta te wachten tot ik op mag, dan ben ik wel zenuwachtig, maar zodra je het podium op gaat, dan ga je er gewoon voor. Je merkt er niks van dat er een miljoen mensen naar je kijken." Amir is de jongste en meest oner varen finalist van 'Op zoek naar Jo seph', maar in Zeeland is hij geen onbekende. Hij timmert flink aan de weg met zijn band The Artemis en speelt begin oktober de hoofd rol in de Joseph-uitvoering van de Musical-vrienden in theater de My the in Goes. Dat is niet helemaal GOES - Altijd al eens willen acte ren? Dichtbij sterren zien als Gijs Scholten van Aschat, Daan Schuur- mans en Nelly Frijda? Het kan bin nenkort in Zeeland, want Cast away zoekt figuranten voor de se rie Annie M. G. Schmidt. Van 20 september tot en met 20 oktober worden opnames gemaakt in diver se Zeeuwse steden en dorpen. In de serie is speciale aandacht voor de traditionele klederdraccht van Kapelle en Walcheren uit de periode van 1911 tot 1951. Het is voor producent BosBros Film- en TV Productions een hele uitdaging om scene's te maken waarin hon derd mensen in beeld gevangen moeten worden. Figuranten moe ten beschikbaar zijn tussen 20 sep tember en 20 oktober. Castaway zoekt mensen die in het bezit zijn van de traditionele klederdracht. Zij kunnen reageren via www.cas- taway.nl of via 0118-674499. toevallig. „Door die musical ben ik bij deze auditie gekomen. Mensen zeiden tegen me: als jij jezelf niet opgeeft, dan doen wij 't." De rol van Joseph past 'm goed, vindt Amir. „Vroeger, toen ik nog in Iran woonde, waren mijn neef jes altijd jaloers op me, omdat ik veel aandacht kreeg. Ze hebben me nooit in een put gegooid, maar ik was wel een buitenbeentje. Ik ben dus wel een soort Joseph." De hoofdrol lonkt, maar Amir laat z'n hoofd niet op hol brengen. „Het is wonderbaarlijk dat ik hier nu sta, maar ik laat me niet gek maken. Ik moet rustig blijven en niet te hard van stapel lopen. Ik ben al verder gekomen dan ik had gedacht. Alles is mooi meegeno men. Als ik de hoofdrol niet krijg, dan maak ik de havo af en ga ik naar het conservatorium. Ik ga ab soluut verder in de muziek." Voor lopig hoeft Amir daar nog niet over na te denken. De hoofdrol van Joseph blijft binnen handbe reik. In de liveshow kreeg hij gister avond ondanks wat kritische no ten van de jury, ruim genoeg pu- blieksstemmen om nog een week in de race te blijven. Amir speelt op 8,9 en 11 oktober in de Mythe in Goes, tijdens de uitvoe ring van Musical Vrienden. Kaartver koop via 0900-3300033 of www.thea- terverkoopzeeland.nl. GOES - Sportpunt Zeeland in Goes is in 2009 het strijdtoneel van een voorronde voor het wereldkampi oenschap Indoor Percussion. Deze slagwerktheaterwedstrijden vin den plaats op 28 februari. De organisator, Color Guard Ne derland, verwacht deelnemers uit heel Europa. De voorverkoop van de kaarten begint al op 1 decem ber dit jaar op www.color- guard.org. De wedstrijden duren de hele mid dag en avond. Korttogscode LM31 €30,- korting bij boeking voor vertrek op: 29 september Hoogtepunten: oorlogsmuseum Mardasson, burcht in Vianden, rondrit Müllerdal en het Eifellandschap, Luxemburg stad, Romeinse stad Trier en bezoek wijnkelder. Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4 maal ontbijtbuffet 4 maal diner Vervoer per Tourist Class touringcar liever naar Zwitserland? Boek voor vertrek op 12 en ontvang €50,- korting! Kortingscode LM32 Effe Weg, Postbus 23, 7710AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) W/A Genoemde prijzen zijn per persoon, excl. reserveringskosten, entreegelden en anvr (wj/1 /'M brandstoftoeslag a €1,-p.p.p.d. Fouten voorbehouden. De aanbiedingen zijn ^88^ scr rgeldig vanaf de verschijningsdatum m 22 sept of zo lang Je voorraad stre-r geldig vanaf de verschijningsdatum m 22 sept of zo lang Je voorraad strekt. Korting per boeking, ONTVANGT wel ONS BETAALT €30,- korting bij boeking voor vertrek op: 22 september Hoogtepunten: Luik, Vianden, Feodale burcht, Bastogne, grotten van Han, boottocht over de Maas, middeleeuws stadje Bouillon, wildpark Coo. Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4 maal ontbijtbuffet 4 maal diner Vervoer per Tourist Class touringcar €50,- korting bij boeking voor vertrek op: 29 september Hoogtepunten: Bied, Ljubljana, botanische tuinen, Julische Alpen, Cerkno, stadswandeling Koper, Sloveens Istrië, grottencomplex Postojnska Jama, Kasteel van Postojna, Regionaal park Rakov Skocjan, Lipica, Lokev, kasteel Miramare. Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9 maal ontbijt 9 maal diner Nederlandstalige gids van dag 3 t/m 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15