eelant Na veertig jaar afscheid toeristenkerk beschermen? Besuijens zijn beste sjezenpaar in Goes Onderzoek veiligheid oude Antwerpse tunnel Fietser gewond bij aanrijding met scooter Vader en docher winnen wedstrijd op monumentendag. Pater Rameckers voor het laatst voorganger in toeristenkerk. Waaslandtunnel één van de gevaarlijkste in Europa. w PZC Maandag 15 September 2008 1 3 Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl Pater Michel Rameckers draagt voor de laatste maal de mis op in de toeristenkerk. foto Ruben Oreel door Theo Ciele ZOUTELANDE - Met een dankwoord aan Hem, met een hoofdletter, en hen, met een kleine letter besloot pater Michel Rameckers gistermor gen zijn laatste dienst in kerk van Sint Catharina in Zoutelande. Ruim veertig jaar ging hij in het zomerseizoen voor in de toeristen kerk aan de Bosweg. Het is een bijzondere kerk, want de dienst wordt opgedragen in de open lucht. Waarschijnlijk ook de enige kerk met een motormaaier in de hoek. Pater Michel lacht: „En een kruiwagen. Meestal zijn die spullen opgeruimd, maar het is er vandaag niet van gekomen." De kerk is een ommuurde tuin, met een gazon en bomen. Alleen langs de zijkanten is een afdak gemaakt waaronder de voorganger staat en de kerkganger kunnen schuilen te gen regen. Rameckers: „Het leven zet zich hier voort, met dat groen. De vogels." Vanaf het voorjaar tot half septem ber maakte Rameckers ruim veer tig jaar land, elk weekeinde, de reis van zijn thuisbasis, het klooster van de Paters van het Heilig Hart in Bavel, naar de Zeeuwse kust. Nu zijn 84e verjaardag nadert, is het tijd om afscheid te nemen. Twee zusters uit van een klooster in Etten-Leur, die elk weekeinde de pater naar Zoutelande brach ten, beamen dat het reizen een be lasting wordt. Toen Rameckers in de jaren zestig naar Zoutelande kwam stond de kerk letterlijk 'Het is toch een hele bijzondere kerk, met een hele aparte sfeer' naast de camping. Het was de tijd dat katholieken nog trouwe kerk gangers waren. Ook op vakantie mocht geen dienst worden overge slagen. „We hadden toen op zaterdag en zondag een mis. Er kwamen toen vierhonderd mensen naar elke dienst", herinnert Rameckers zich. Tegenwoordig komen er in het hoogseizoen honderd tot soms tweehonderd mensen. Braban ders, Limburgers, uit heel het land. En er zijn Duitse vakantie gangers. Daarom worden de lezin gen ook in het Duits voorgedra gen. Eigenlijk wilde hij missionaris worden. Zijn missie lag uiteinde lijk niet overzee, maar aan zee. Het was bisschop Ernst die hem vroeg om een deel van zijn tijd aan de toeristenkerk te wijden. „Ik heb het altijd graag gedaan. Het is toch een hele bijzondere kerk, met een hele aparte sfeer." Gisteren maakten zo'n vijftig men sen zijn de laatste mis mee. Vol gend jaar bestaat de kerk vijftig jaar. Dan wordt groots afscheid ge nomen van de man die de Sint Ca- tharinakerk zo lang gediend heeft. door Marlies Lampert GOES - Tijdens de Open Monu mentendag in Goes werd een sje zen wed strijd gehouden waaraan tien sjezenparen deelnamen die negentig ringen konden steken. Aanvankelijk leken vier combina ties de prijzen te verdelen. Lange tijd maakten Marja Goed hart en Henk van de Guchte, Desirée en Jaap Sturm, Yentl en Jan Besuijen en Conny en Marco den Boer kans op de eindoverwin ning. Uiteindelijk waren het de jongste dames met hun vaders die met ie der zesentachtig ringen om de hoofdprijs streden. Bij een kamp op de 20 mm-ring staken Yentl en Jan Besuijen drie keer raak tegen over Desirée en Jaap Sturm slechts één keer. De eerste beker ging zo doende naar de familie Besuijen. De pollepel werd verreden over drie boerenronden op kleinere rin gen van 26, 20 en 14 mm. Winnende boer was ook hier Jan Besuijen die de meeste punten ver zamelde, terwijl Yentl het paard mende. De prijs voor de mooiste sjezencombinatie was voor Leny en Simon Lous. De prijs voor het mooist geklede paar ging naar Klaas en Neline van Belzen in Nieuwlandse dracht. Agenda: Zaterdag 20 september Zeeuws Kampioenschap Sjezenrijden met 35 sjezenparen in Ritthem, Dorpsstraat en omgeving, van 09.30 tot 17.00 uur. niets te maken met de kwaliteit. De buurt wordt niet bedreigd en dat is bij die andere wederopbouw- projecten wel het geval. Om te voorkomen dat er wel aan de opzet van de buurt wordt ge knaagd bood Van de Voorde aan een 'cultuur-historische' verken ning te maken. Zo'n verkenning geeft de gemeente en de provincie handvatten om op eigen niveau be scherming te bieden aan de buurt. De Middelburgse wethouder Han- nie Kool-Blokland zei zeker van plan op het aanbod van de rijks dienst in te gaan. Ook gedeputeerde Harrie van Wa- veren toonde zich een fan van de wijk: :Als er één buurt bescher ming verdient, dan is het de Bo menbuurt- in de-Griffioen." Bomenbuurt Griffioen Architect Arend Rothuizen ontwierp na de oorlog voor Middelburg het plan Griffioen, 112 woningen. Kenmerkend is het vele groen dat aan de wijk, schrijft archi tect Johan de Koning, een 'dro merige zondagmiddagsfeer' geeft. De huurwoningen zijn eigen dom van woningcorporate Woongoed Middelburg. De bewoners hebben een ei gen stichting Bomenbuurt Grif fioen opgericht, die zich sterk maakt voor behoud van het ka rakter van de buurt. i)lrj 33iTi .VJ rlr»3 10i' 1.1 door Wout Bareman ANTWERPEN - De Vlaamse regering laat onderzoeken op welke manier de oudste tunnel onder de Schelde bij Antwerpen, de Waaslandtun nel, beter kan worden beveiligd. Uit recent Europees veiligheidson derzoek blijkt dat de 75 jaar oude tunnel tot de onveiligste van Euro pa behoort. De tunnel (in de volksmond 'de konijnenpijp') verwerkt dagelijks zo'n 33:000 voertuigen. Tijdens de avondspits is dè-tunnel j die recht streeks op de Expresweg richting kust én Zeeuws-Vlaanderen aan sluit, alleen beschikbaar voor ver keer dat de stad verlaat. Vlaams minister Hilde Crevits van Openbare Werken heeft nu onder zoek aangekondigd naar de moge lijkheid de tunnel te voorzien van twee nooduitgangen. Daarnaast moet de signalisatie (variabele ver keersborden en rijstrookaanduidin gen) worden aangepast. Volgens Crevits is de situatie overigens niet zo alarmerend als door de Europe se onderzoekers werd aangegeven. De verlichting en het ventilatiesys teem zijn al aangepast en ook het communicatiesysteem voor de hulpdiensten is-g^moderniseerd,'1 MIDDELBURG - Een 65-jarige Mid delburger is vrijdagavond rond tien uur gewond geraakt toen hij op de Statenlaan in zijn woon plaats door een scooter werd aan gereden. De man liep hierbij een forse hoofdwond op en werd per ambu lance naar het ziekenhuis ge bracht. Op de scooter zaten twee perso nen. Zij gingen er na de aanrijding lopend vandoor met de, waar schijnlijk blauwe, scooter. Ze lie pen in de richting van het Meiveld het park in. De politie zoekt getuigen de aanrij ding of mensen'die het duo met de scooter bebberrzien-lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13