Sloegebied moet pas op de plaats maken Zeeland Wie gaat Steun actie tegen Schorebrug de Pisbakkenbuurt Bestuur buigt zich over voortzetten Schildersweek Bewoners bedreigde polder verzamelen ruim 8oo handtekeningen. Dorpsraad Nieuwdorp eist eerst betere verkeersontsluiting. De Kroo 'Hippisch On dernemer van het Jaar' Europaweg afgesloten voor aanleg Sloelijn Aanwijzing als rijksmonument is 'onwaarschijnlijk'. Inbraak winkelcentrum Dauwendaele Hardleerse bestuurder twee keer bekeurd Daman en Hoormck winnen ZK petanque Artsenprakijk Riethoven 1 2 Maandag 15 september 2008 PZCW Voor de veiling kunnen de kunstwerken in de Grote Kerk van Veere beke ken worden. foto Ruben Oreel VEERE - Van de veertig kunstwer ken van de Schildersweek Dom burg, die zaterdag onder de hamer gingen in de Grote Kerk in Veere, verwisselden er vijftien van eige naar. Voorzitter W. Spekhorst, van de organiserende stichting Art and Performance Domburg, omschreef de veiling dan ook als 'rustig'. Hij hoopt dat de opbrengst voldoende door Harmen van der Werf KRUININGEN - Inwoners van Krui- ningen willen bij hun dorp geen nieuw bedrijventerrein aan het Ka naal door Zuid-Beveland. Dit is za terdag duidelijk gebleken op de braderie in Kruiningen. Bewoners van Schorebrug, de polder waar de bedrijvigheid is gepland, voerden actie. Zij zamelden handtekenin gen in. De teller stond aan het ein de van de dag stil op 819. Schorebrug-bewoner en actievoer der Jacques van Loo had niet gere kend op zoveel steun. Hij was met een paar honderd handtekeningen al blij geweest. „Mensen kwamen zelfs op ons af om een handteke ning te zetten." „Goes wil van het eigen natte ha- ven- en industriegebied af om er een woonwijk van te maken", ver woordde Coen van Spall een alge meen gevoel op de braderie, „ter wijl wij met de overlast, het lawaai en meer verkeer worden opgeza deld. Het is ook niet zomaar een polder. De veiligste fietsroute voor middelbare scholieren loopt er doorheen, van het dorp naar de Viakebrug en andersom." Van Loo en zijn mede-bewoners 1^ Aanleg van een nieuw, nat bedrij- venterrein aan het Kanaal door Zuid-Beveland bij Kruiningen ligt slecht in Kruiningen, wijst actie op braderie uit. is om volgend jaar weer een Schil dersweek te kunnen organiseren: „We moeten alles op een rijtje zet ten voor we een beslissing hier over kunnen nemen." Tijdens de Schildersweek komen kunstenaars uit verschillende lan den naar Domburg. Een aantal schildersessies zijn voor het pu bliek toegankelijk. hoefden weinig uit te leggen. Bra deriebezoekers waren al goed inge licht. Rinus en Sara Oostdijk ren den met dochter Stefanie bijna op Van Loo af „Het is een mooi ge bied", loofden zij Schorebrug. „Zonde om dat ook op te offeren aan industrie." „En", tekende Van Loo aan, „het is nog maar de vraag of het grootste bedrijf in het Goese havengebied, Haringman Betonwaren, hierheen wil. Haringman maakt onderdeel uit van de De Hoop-groep in Ter- neuzen en die heeft ook al een ves tiging in Vlissingen-Oost." De provincie onderzoekt momen teel twee alternatieve locaties voor de Goese bedrijvigheid én andere watergebonden bedrijven die niet zo in Vlissingen-Oost thuishoren, te weten Goese Sas (bij Wilhelmi- nadorp) en Schorebrug. De laatste ligt het meest voor de hand. Vandaar dat de Schore- brug-bewoners ook al flink actie voeren. Ze gaan deze week nog huis-aan-huis handtekeningen ver zamelen in Kruiningen, Vlake en Schore. Ze zijn aanstaande zater dag ook actief op de Schoorse Herfstmarkt. De bedoeling is de handtekenin gen te overhandigen aan Jan Huis man, burgemeester van Reimers- waal. Hij liet zaterdag weten niet te tekenen. „Ik ben niet voor en ik ben niet tegen. Dat lijkt mij het verstandigste. Ik sta voor een goe de besluitvorming." Gelet op de kritische stemming, ook in de Rei- merswaalse raad, stelde hij: „Het is nog geen gelopen race." door Harmen van der Werf NIEUWDORP - De ontwikkeling van containerbedrijven in Vlissingen- Oost moet worden afgeremd, tot de Sloeweg tussen rijksweg A58 bij Heinkenszand en Vlissingen- Oost is verdubbeld. De dorpsraad Nieuwdorp heeft in een brief die wens op tafel gelegd bij de gemeen te Borsele en de provincie. De verkeersontsluiting van Vlissin gen-Oost is volgens de dorpsraad door de groeiende bedrijvigheid al onvoldoende. De Sloeweg kan in de huidige vorm - met twee keer één rijbaan - op werkdagen nauwe lijks meer (vracht)verkeer aan. De overheden hebben inmiddels toe stemming verleend voor de vesti ging van een nieuwe containerter- minal in de Scaldiahaven door het bedrijf Sealnvest. DEURNE - Tijdens het Onderne mers Congres dat gehouden werd op het Horse Event in Deurne is De Kroo Ruitersport uit Nieuw en Sint Joosland uitgeroepen tot 'Hippisch Ondernemer van het Jaar 2008'. De jury beoordeelde het bedrijf op het financiële rende ment, de bijdrage aan de professio nalisering van de paardensport en innovatieve strategische keuzes die worden gemaakt. NIEUWDORP - De EuropawegNoord in haven- en industriegebied Vlis singen-Oost is vandaag tussen 9.30 en 15.00 uur afgesloten voor werk zaamheden aan de bovenleiding voor de nieuwe Sloelijn. Verkeers regelaars zijn aanwezig om het ver keer te begeleiden. De officiële ope ning van de Sloelijn is maandag 6 oktober. Minister Eurlings (Ver keer) komt ervoor naar Zeeland. door Theo Giele MIDDELBURG - De man-van-de- rijksdienst-met-de-lange-naam was duidelijk. De kans dat de Bo- menbuurt in de Middelburgse Grif- fioenwijk een rijksmonument wordt acht hij 'onwaarschijnlijk'. Om daar onmiddelijk een oproep aan gemeente en provincie aan toe te voegen: geef zelf deze creatie van architect Arend Rothuizen een beschermde status. Want de Bomenbuurt, met zijn bijzondere rijtjeswoningen die ruim in het groen zijn neergezet, verdient het om bewaard te blijven. Het stuit de dorpsraad Nieuwdorp tegen de borst dat bij de beoorde ling van vergunningen voor zulke bedrijven alleen wordt gekeken of het bedrijf zelf aan milieueisen vol doet. Gevolgen voor de verkeersafwikke ling worden niet meegenomen. 'Wij als bewoners', stelt de dorps raad, 'mogen verwachten dat de overheid pas vergunningen zal af geven als de ontsluiting goed is ge regeld'. De dorpsraad laat juist nu van zich horen, omdat het naar zijn idee steeds duidelijker wordt dat Vlis singen-Oost aan het veranderen is. Het Sloegebied ontwikkelt zich meer en meer tot logistiek cen trum, met Sealnvest en de plan nen voor een Verbrugge Contai- Om overlast te voorkomen, wil de dorpsraad Nieuwdorp dat de Sloeweg eerst wordt verbreed, voordat Vlissingen-Oost meer in containers gaat doen. MIDDELBURG - In het Middelburgse winkelcentrum in Dauwendaele is in de nacht van vrijdag op zater dag ingebroken in een bedrijfs pand. Uit het pand werden diverse goe deren weggenomen. Ook wordt een paar honderd euro in contan ten vermist. Het totale schadebedrag is nog niet bekend, zo liet de politie giste ren weten. RILLAND - Een 42-jarige automobi list uit de gemeente Borsele is za terdagochtend rond half zeven op de A58 bij Rilland twee keer be boet voor te hard rijden. De eerste keer reed de man meer dan dertig kilometer per uur te hard reed. Hij kreeg een bekeuring, waarop hij heel hard zijn weg vervolgde, met ruim 145 kilometer per uur. Het le verde hem een tweede bon op. Jan van de Voorde, directielid van de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumen ten (RACM), was zaterdag een van de sprekers op het symposium 'In de sporen van architect Rothui zen'. Van de Voorde kent de Bomen- buurt van jongsaf aan. Zelf kwam hij uit 't Zand en zijn weg naar middelbare school liep door de Griffioen. Hij wist ook nog wat minder complimenteuze bijna men voor de buurt met 112 huur woningen. „Wij noemden het de Pisbakkenbuurt en mijn moeder had het over de Margarinebuurt." Monumentenbehoud gaat tegen woordig niet alleen meer over eeu wenoude pandjes met trapgevel- tjes. Er ligt een lijst met honderd nerterminal in de Sloehaven en de Westerschelde Containerterminal aan de Westerschelde (WCT). Van daag houdt havenschap Zeeland Seaports van 19 tot 22 uur een WCT-informatiemarkt in restau rant Landlust bij Nieuwdorp. Het is niet de eerste keer dat de dorpsraad van Nieuwdorp aan de bel trekt over de ontsluiting van Vlissingen-Oost. Zij heeft eerder voorgesteld de Sloeweg direct door te trekken naar het havengebied, waardoor het verkeer niet meer zo dicht bij Nieuwdorp hoeft te ko men. Dat is afgewezen, omdat dit te ingewikkeld en duur zou zijn. In dat kader vraagt de dorpsraad zich af of er wel voldoende finan ciële middelen zijn om de Sloeweg in 2012 verdubbeld te hebben. Een deel van het geld moet uit het ak koord over de Westerschelde-ver- dieping komen en is gekoppeld aan ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder in Oost- Zeeuws- Vlaanderen. MIDDELBURG - Ad Daman en John Hoornick uit Middelburg hebben het open Zeeuws kampioenschap petanque voor doubletten gewon nen. Tweede werd het Middelburg-Goe- se duo Willy Wirtz en Carina Ko- le en derde Bert en Annette Kui per uit Middelburg. De wedstrijd werd gisteren ge speeld op de baan van Club Jeu de Boules te Middelburg. Orthomoleculaire KANKERTHERAPIE Sterke gezondheid en immuun ondersteunende therapie bij kanker. Bekende HCG GEWICHTSVERLIES THERAPIE met groot succes, en een sterk verbeterde gezondheid. Deelvergoeding zorgverzekeraars. Wijngaardstraat 37 Goes T (0113) 223 999 L www.biomedischcentrum.com j naoorlogse gebouwen die genomi neerd zijn om als rijksmonument beschermd te worden. Een stap verder gaat nog het beschermen van hele straten of wijken. Als voorbeelden wat de RACM als 'topwijken' beschouwt, noemde 'Als er één buurt bescherming verdient, is het de Bomenbuurt' Van de Voorde Pendrecht in Rot terdam, Slotervaart in Amsterdam, en Mariahoeve in Den Haag. Alle maal een schaaltje groter dan de Middelburgse Bomenbuurt. Dat de Bomenbuurt bij het RACM niet hoog op de lijst staat heeft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12