Buitenland Texas op de vlucht voor Ike oorlog Georgië K ligt veel lager M Maak nu een werelddeal met de Mitsubishi-dealer. Gouverneur voorziet aanzienlijke schade door orkaan. Schatten uit tijd van Alexander blootgelegd Dodental rotslawine Egypte loopt op Ontsnapte zwerm bijen doodt drie Chinezen Massagraf slachtoffers Srebrenica ontdekt PZC Vrijdag 12 september 2008 9 Inwoners van Galveston timmeren hun winkel dicht, foto David J. Phillip/AP door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Na ravages te heb ben aangericht in Haïti en Cuba stevent orkaan Ike met volle kracht af op de kust van Texas. On geveer een miljoen inwoners van de Amerikaanse staat hebben giste ren het advies gekregen hun hui zen te verlaten. De plaatselijke au toriteiten vrezen dat de storm be gin dit weekeinde kan inslaan met een windsnelheid van meer dan 200 kilometer per uur. Gouverneur Rick Perry van Texas waarschuwt voor 'aanzienlijke schade'. „Dit is een heel gevaarlij ke storm. We bereiden ons voor op het ergste." Ike kan voor grote overstromingen zorgen in het kustgebied. De or kaan kan de waterspiegel met wel ATHENE - Archeologen hebben in Griekenland juwelen, wapens en aardewerk ontdekt uit de tijd van Alexander de Grote. De vondsten werden gedaan op een antieke be graafplaats bij Pella in het noorden van Griekenland, de geboorte plaats van de legendarische Mace donische leider. Alexander de Gro te overleed op 32-jarige leeftijd in Babylon in 323 voor Christus. CAIRO - Het dodental als gevolg van een rotslawine die zaterdag een sloppenwijk in de Egyptische hoofdstad Cairo trof, is inmiddels gestegen tot 72. Tientallen wonin gen werden verwoest toen de rots blokken naar beneden vielen. Het was niet de eerste keer dat een rotslawine dood en verderf zaaide in Cairo. De dodelijkste tot nu toe had plaats in 1993. Toen vielen er zeventig doden. CHANGCHUN - Agressieve bijen heb ben na een verkeersongeluk in de Chinese stad Changchun drie men sen doodgestoken. Een vrachtwa gen geladen met bijenkorven botste op een landbouwvoertuig, waarna een zwerm bijen ontsnap te. Bergingswerkers hadden een flinke kluif aan het opruimen: ze moesten speciale pakken en mas kers dragen om te voorkomen dat de boze bijen hen zouden prikken. SARAJEVO - Onderzoekers hebben een massagraf blootgelegd met minstens 247 slachtoffers van de massaslachting in 1995 in Srebreni ca. Dat maakte de Bosnische Com missie Vermiste Personen gisteren bekend. De lichamen werden ge vonden in het dorp Kamenica in 3 het oosten van Bosnië. Mogelijk liggen in het massagraf nog eens honderd stoffelijke overschotten. 5 meter doen stijgen. Bijna acht duizend militairen van de Nationa le Garde van Texas zijn in staat van paraatheid gebracht. De Ame rikaanse president George Bush heeft de noodtoestand uitgeroe pen, waardoor de staat aanspraak kan maken op financiële en perso nele hulp van de federale over heid. De orkaan, die al zeker aan zeven tig mensen het leven heeft gekost in het Caribisch gebied, is na Gus- tav en Hanna de derde grote storm die binnen twee weken af stevent op Amerika. Organisaties als het Rode Kruis en het agent schap voor noodsituaties Fema dreigen overbelast te raken door de opeenvolgende evacuaties. Het is ook onduidelijk of er voldoende mankracht zal zijn voor de repara tie van het elektriciteitsnetwerk en andere infrastructuur. In Texas zijn honderden bussen in gezet om mensen te transporte ren. Enkele snelwegen naar de kust zijn nu alleen nog open voor verkeer in de richting van het bin nenland. Zieken en ouderen zijn al grotendeels uit de regio geëvacu eerd. Inwoners van laag gelegen wijken in de stad Houston kregen gisteren de opdracht om te vertrek ken naar hoger gelegen gebieden. Alle scholen en overheidsinstellin gen sluiten hun deuren. De olie productie in Texas komt groten deels stil te liggen. Er stonden gisteren bij winkels lan ge rijen mensen die rantsoenen in wilden slaan. De oprukkende or kaan zorgde al voor lichte overstro mingen in Mississippi en Louisia na, waar nog steeds tienduizenden mensen zonder elektriciteit zitten als gevolg van Gustav. MOSKOU - De kortstondige oorlog tussen Rusland en Georgië vorige maand heeft aan minder dan hon derd burgers het leven gekost. Dat is de conclusie van een Russische onderzoekster van mensenrechten organisatie Human Rights Watch (HRW) na bezoeken aan het con flictgebied. Rusland en Zuid-Osse- tië hadden het eerder over vijftien honderd burgerslachtoffers. Tatiana Loksjina van HRW zei niet te snappen waar het dodental van vijftienhonderd vandaan komt. Russische en Zuid-Ossetische bronnen zeggen dat Georgische troepen zich in de afvallige provin cie schuldig hebben gemaakt aan marteling en zelfs genocide. Loksji na zei dat zij daarvoor geen aanwij zingen heeft gevonden. Wel heb ben volgens haar Georgische tanks moedwillig geschoten op kelders van flats waar burgers schuilden voor het geweld. Lpg voor 1.495,-* Voordeel tot 4.017,-** 5 jaar volledige garantie Gratis navigatie en trekhaak*** HIGH FIVE! 0'/- rente op de Colt**** Mitsubishi heeft wat te vieren. De Colt is de beste Koop in de compacte klasse, onlangs is bij Nedcar in Born de eerste Nederlandse Outlander van de band gelopen, de Outlander 2.2 Di-D diesel is de schoonste SUV én uit onderzoek blijkt dat we in de top drie staan van meest betrouwbare auto's in Nederland. Daarom is het van 12 t/m 30 september a.s. High Five bij Mitsubishi. Hét moment om een werelddeal te maken met de dealer. Zoals lederen bekleding op een Outlander Sport voor 995,-, rear seat entertainment met 700,- voordeel op de Grandis, maar liefst 1.400,- voordeel op de Outlander Intro Edition en nog heel veel meer. Kom daarom nu kijken bij de Mitsubishi-dealer en maak die deal. High Five! www.mitsubishi-motors.nl PROUD TO BE DIFFERENT 5 jaar garantie 3 2 jaar verlengde garantie, behalve op L200 en Pajero, *lpg voor€ 1.495,- van toepassing op de Lancer Wagon, de Outlander Sport en de Grandis, **maximaal voordeel van toepassing op de Grandis InSport met Cinema- en Travel Pack en Ipg-installatie. ***Geldig op de Grandis Travel en de Outlander Sport Travel. ****0/ financiering gedurende 2 jaar en max. te financieren bedrag 5.000,-. Prijzen incl. bpm/btw, tenzij anders vermeld, excl. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaarmaken, af Schiphol-Rijk. Afgebeelde modellen kunnen afwijken van de standaardspecificaties. Brandstofverbruik van 4,6 1/100 km tot 13,5 1/100 km, C02-emissie 121 tot 324 g/km. Importeur: MMSN B.V., Schiphol-Rijk, (020) 405 68 00. Wijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9