port Mansour Gader gaat altijd tot het gaatje ïï^.'ms Vande Velde Jron(| Sollied Zet grijpt macht in Ronde Missouri aankopGfl OD (Ie bank 45 Vrijdag 12 september 2008 PZC Vlissinger is bij SSV'65 omgeturnd tot een centrale middenvelder. Wereldkampioen kunstrijden stopt Groene Ster haalt vernietigend uit: 10-2 Van lersel en partner Wesselink uit elkaar Basketbaltoernooi in sporthal Baskensburg door Marco Puik VLISSINGEN - Voetbalclub SSV'65 heeft een turbulente periode ach ter de rug. De Goese zaterdagvere niging degradeerde twee keer op rij en is na zes seizoenen weer te rug in de tweede klasse van het za terdagvoetbal. Ondanks het spor tieve verval bleef Mansour Gader zijn ploeg trouw. Mogelijkheden om elders te gaan spelen waren er wel voor Gader, maar twee redenen hielden hem bij de Goesenaren: „Ik wilde in ie der geval op zaterdag blijven voet ballen, omdat ik op zondag naar de kerk ga. Bovendien vormden we bij SSV'65 vorig seizoen, on danks de degradatie, een hechte groep. We hebben elkaar er toen doorheen geholpen." De zoon van een Tunesische va der en een Nederlandse moeder zal zich op sportief vlak meer heb- 'Het komt nooit voor dat ik me in een wedstrijd niet volledig voor de club geef ben voorgesteld van zijn overgang van Goes naar SSV'65 in 2006. In zijn eerste twee seizoenen werden slechts twee competitieduels win nend afgesloten. „Tijdens mijn eerste jaar hadden we niet genoeg kwaliteit voor de hoofdklasse. Vorig jaar zat het in de competitie een aantal keer te gen, waarna we in een dip zijn te rechtgekomen." In de persoon van Jos van Belzen staat er dit seizoen een nieuwe trai ner voor de groep. „Mijn eerste in drukken van hem zijn heel posi tief Hij is erg bezig met de discipli ne en dat is iets waar het vorig jaar bij een klein percentage van de se lectie aan ontbrak." De tweedejaars student van de op leiding International Business and Languages aan de Hogeschool Zee land denkt dat een plaats in de middenmoot van de tweede klas se er zeker in zit voor het ver nieuwde SSV'65. ..We hebben dit jaar een mix van jong en oud. De trainer moet daar een geheel van zien te maken. De kwaliteiten van het elftal vallen mij zeer mee. We hebben goede voetballers en er is de afgelopen tijd veel passie in het team gekomen." Van linksback is de 24-jarige voet baller onder Van Belzen omge turnd tot centrale middenvelder. „De trainer heeft gezien dat ik meer in mijn mars heb dan alleen maar een mannetje uitschakelen. Als middenvelder kan ik lekker vrijuit voetballen." De inwoner van Vlissingen om schrijft zichzelf als een 'honderd procent werker'. „Ik moet het ook van mijn techniek hebben, maar sta er om bekend dat ik altijd tot het gaatje ga. Het komt nooit voor dat ik me in een wedstrijd niet vol ledig voor de club geef" SSV'65 opende de competitie met een doelpuntloze remise in en te gen Oostkapelle. Gader hield er toch een positief gevoel aan over. „We hebben de nul gehouden en ondanks het ruwe spel van de te genstander hebben we ons hoofd koel weten te houden." Morgen wacht Arnemuiden, een ploeg die Gader omschrijft als een hecht collectief „Het zijn harde*" werkers die er van de eerste tot de laatste minuut voor gaan. Ik ver wacht een fysiek zware wedstrijd. In onze eerste thuiswedstrijd gaan we echter voor de winst. We heb ben verplichtingen ten aanzien van het publiek dat ons de afgelo pen twee jaar is blijven steunen. Ie dereen is er klaar voor." Mansour Gader: „We hebben goede voetballers en er is de afgelopen tijd veel passie in het team gekomen." foto Ronald den Dekker OTTAWA - Canada is een regelrech te kandidaat voor een gouden me daille op de Winterspelen van Van couver in 2010 kwijtgeraakt. We reldkampioen kunstrijden op de schaats Jeffrey Buttle kondigde on verwachts zijn afscheid aan. „De Spelen in Vancouver zijn wel be langrijk voor me, maar niet om er te winnen. Het zit eenvoudig niet meer in mijn hart." VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen gaven in hun eerste thuiswedstrijd van dit seizoen meteen maar hun visi tekaartje af De Zeeuwse eersteklas ser versloeg FC Rif uit Bergen op Zoom na een 3-0-ruststand met 10-2. Hoessein Bouzambou (2x), Etienne Mallie (3x), Youssef Afkir, Andre Siereveld (3x) en Salim Ben Sellam waren de doelpuntenma kers voor de Vlissingers. RIJSWIJK - Beachvolleybalsters Mar leen van lersel en Marloes Wesse link spelen niet langer samen. Wesselink stopt tijdelijk. Ze wil tijd vrijmaken voor haar studie en gaat op zoek naar een nieuwe beachpartner voor 2009. Van lersel maakt het seizoen af met Sanne Keizer. Van lersel en Wesselink wonnen in 2007 de na tionale titel. VLISSINGEN - BC Vlissingen organi seert zondag een sterk bezet bas ketbaltoernooi in sporthal Baskens burg in Vlissingen. Het toernooi begint om 10.00 uur en eindigt rond 18.00 uur. Bij de mannen nemen naast BC Vlissin gen nog elf teams. Bij de vrouwen is de spoeling iets dunner, met naast de organise rende vereniging nog vijf deelne mende ploegen. BRANSON - De Amerikaanse wiel renner Christian Vande Velde heeft het commando overgeno men in de Ronde van Missouri. De renner van Team Garmin won de derde etappe. Het betrof een individuele tijdrit over 28,6 kilometer. Vande Velde nam tevens de leiding in het alge meen klassement over van de Brit Mark Cavendish. Vande Velde, in juli vijfde in de Ronde van Franrkijk, klokte 39 mi nuten en 51 seconden op het heu velachtige en winderige parkoers rond de plaats Branson. De Austra liër Michael Rogers zette de twee de tijd neer (40.12) en de Cana dees Svein Tuft de derde (40.25). Beste Nederlander was Rob Ruygh met de 37e tijd. Vande Velde heeft in het klasse ment 21 seconden voorsprong op Rogers. De Ronde van Missouri telt zeven etappes. HEERENVEEN - De meest recente aankopen van SC Heerenveen, Mi- ka Vayrynen en Kenny Steppe, be ginnen vanavond op de bank tij dens de competitiewedstrijd tegen Heracles Almelo. Dat wilde trainer Trond Sollied gisteren kwijt na de afsluitende training. Vayrynen, overgenomen van PSV, maakte gisteren voor het eerst ken nis met Sollied. De Finse midden velder bereidde zich de afgelopen anderhalve week met de nationale ploeg voor op het WK-kwalificatie- duel met Duitsland, woensdag in Helsinki. De wedstrijd eindigde in 3-3, Vayrynen was een van de doel puntenmakers bij de Finnen. „Zijn tijd komt zeker", stelde Sollied zijn middenvelder gerust. De Belgische doelman Steppe is voorlopig tweede keus achter zijn landgenoot Brian Vandenbussche. „Hij heeft in Volendam goed ge keept, er is geen reden tot wijzi gen", aldus de Noorse oefenmees- ter. West Ham United heeft heeft Gianfranco Zola aangesteld als nieuwe oefenmeester. De 42-jarige Italiaanse oud-international, als speler actief bij onder meer Chel sea, onderschreef bij de Engelse club gisteren een driejarig con tract. Zola, die Jong Italië onder zijn hoede had, volgt Alan Curbis- hley op. Deze stapte vorig week- op omdat hij vond dat het bestuur zich te veel bemoeide met zijn werk. PSV hoopt dat vanmiddag alle internationals aansluiten voor de laatste training in voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. Jason Culina, Ibrahinv Afellay, Andreas Isaksson, Francis co Rodriguez, Timmy Simons en Edison Méndez waren na hun in terlands van woensdagavond nojf niet teruggekeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79