Zeeland Afzeggen prins stelt teleur lis Project fondsenwerving voor clubs Kampioenschap letanque Zakkenrollers slaan hun slag SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 Kraankinderen 36 Watersnoodmuseum zoekt naar VIP voor heropening in april. Handig zierikzee - De oogst van tien jaar Historische Spelen kan niet gemanifesteerd worden dan met de voorstelling De die gisteravond op het Kraanplein in Zierikzee in première ging. Het verhaal speelt zich af in deze stad anno 1845. In tijd waar in grote tegenstellingen bestonden tussen arm en rijk. „Wat is het heerlijk om liefdadig zijn", zingen de regenten, terwijl ze zich afwenden voor de werkelijke kommer en kwel. De voor stelling imponeert door vaart, vormgeving, inzet, spelplezier en puntige teksten, zowel in spel als zang. Op de foto: Sara bij moeder Aagje, die door een kogel van de schutterij is getrof fen. foto Marijke Folkertsma Kleuters worden ondergedompeld in de Engelse taal Vrijdag 12 september 2008 - 1 Zeeuwse Vlegel wil vaste plek veroveren in de supermarkt Tip? redzzee@pzc.nl door Ton van den Nouweland ouwerkerk - Kroonprins Wil- 'em-Alexander, autoriteit op het gebied van waterbeheersing, heeft 'nee' gezegd op het verzoek het vernieuwde Watersnoodmuseum te openen. Gistermiddag werd in Ouwerkerk het startsein gegeven voor renova tie van het museum. Dat wordt vier keer zo groot (van één naar vier caissons); een klus die een 'kleine drie miljoen euro kost en in april klaar moet zijn. ,Het Watersnoodmuseum is in ,2001 geopend door staatssecretaris iddelburg - Op het speelterrein an Club Jeu de Boules in Middel- urg wordt zondag het Open èeuws Kampioenschap Petanque roor doubletten gehouden. De vedstrijden beginnen om 10.30 jur. tan het kampioenschap kunnen le leden meedoen van de Neder- ttidse Jeu de Boules Bond. Club Ru de Boules zit aan de Koude- Rrkseweg 139/141. Monique de Vries. Wie kent haar nog? Voor de heropening in april zoeken we het hogerop," zei mu seumvoorzitter Hans Simons gis termiddag in caisson nummer vier. Wie dat gaat worden, weet project leider van de uitbreiding, Ria Ge luk, nog niet. „Ja, het Koninklijk Huis is gevraagd. We hadden wel verwacht dat prins Willem-Alexan- der het zou doen. Maar voor zover nu bekend gaat dat niet lukken. Jammer, de prins heeft het te druk. Het komt niet uit in zijn agenda." Zoals bekend neemt het Rampmu seum de drie overige caissons aan de Weg van de Buitenlandse Pers in gebruik. In caisson 2 komt een multimediaal monument, in num mer 3 de machines alsmede een Zweedse geschenkwoning en in nummer 4 is aandacht voor toe komstig waterbeheer. Gisteren werden nadere details prijsgegeven. Zo krijgt het mu seum éénrichtingsverkeer. Wie eenmaal achter de glazen wand in caisson 4 is beland, kan niet meer terug. Achter die glazen wand komt de museumwinkel die vrij toeganke lijk moet zijn. Een wandeling door het gehele museum gaat ongeveer twee uur duren. In caisson 2 komt Het Watersnoodmuseum wordt vier keer zo groot. Met Pasen 2009 gaat het weer open. Prins Willem-Alexander is hiervoor uit genodigd, maar komt niet. een wand met namen van slachtof fers van de ramp. Als de bezoeker een naam uitspreekt, krijgt hij het droeve verhaal van die persoon te horen. De uitbreiding wordt betaald door vijftig organisaties en bedrijven. Grootste bijdrage komt van het VSB-fonds, gevolgd door energie bedrijf Delta, de Rabobank en ZLM Verzekeringen. Ook het Rijk, drie provincies, drie waterschappen en t8 gemeenten betalen mee. Weekblad Wereldre gio begint vandaag een publieks campagne om de financiering rond te maken. Het museum is bezig aan een goed seizoen. Vanochtend wordt de 25.000 ste bezoeker verwelkomd. door Esme Soesman kerkwerve - Geldgebrek is een van de grootste problemen waar mee non-profitorganisaties worste len. Reden voor het Welzijnshuis om een workshop over geld aan te bieden aan verenigingen en stich tingen op Schouwen-Duiveland. Het wordt er met krimpende subsi dies en stijgende kosten, niet mak kelijker op. Toch zijn er mogelijkheden om plannen tot uitvoer te brengen, via onder meer fondsenwerving of door zaken anders aan te pakken. „Zo kunnen we organisaties de kans geven hun projecten toch door te laten gaan", zegt sociaal cultureel werker Krijnie Ni- kolic-Padmos van het Welzijns huis. Jan Klumper en Peer Lamens zijn als experts aangetrokken. Klumper heeft veel ervaring met het opzetten van geldwervingspro jecten. Lamens is projectleider fondsenwerving bij Scoop. „Zij zierikzee - In het centrum van Zierikzee werden gisteren zeven vrouwen het slachtoffer van zak kenrollers. Eén hunner is aange sproken door een man die de weg vroeg. De vrouw liep met hem mee en voldeed aan het verzoek. Bij thuiskomst bleek haar porte monnee te zijn weggenomen uit haar fietstas. In de binnenstad van Middelburg werd van drie vrouwen de porte monnee gerold uit hun tassen. kunnen bestuurders handvatten aanbieden." De bedoeling is elk jaar een training te organiseren voor vrijwilligersorganisaties. Het Welzijnshuis heeft een enquête uitgezet om de behoeften (onder meer: meer leren over effectief ver gaderen) te peilen. De eerste workshop wordt 23 sep tember gehouden in dorpshuis Zuudende in Kerkwerve. Meer in formatie en opgave via het Wel zijnshuis: 0111-453444. Tip? redactie@pzc.nl Die Goesenaar ging onlangs de buurman helpen met de aanleg van een vlonder. Dat klusje vergt speciale schroeven, dus ook een speciaal bitje om ze in het hout te draaien. Helaas - in zijn ge reedschapskist zat van alles, maar niet het juiste bitje. Buur man wist raad. Hij had net een multitool bitjes- en schroeven draaierset aangeschaft, gewoon bij de supermarkt. Die paste wél. „Ongelofelijk hè, welk gereed schap ze tegenwoordig verkopen, en dat voor zo'n lage prijs", con stateerde hij tevreden. Dat bleek. De eerste schroef zat nog geen halve omwenteling in het hout, toen de superhandige multitool luid krakend in tweeën brak...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53