Sport Leuvelink moet heel even geduld hebben 14 Vrijdag 12 september 2008 PZCW Spits van Dauwendaele -ontbreekt door blessure in duel met Kapelle. Auöi POPPE Basketbaltoernooi in sporthal Baskensburg Van lersel en partner Wesselink uit elkaar Groene Ster haalt vernietigend uit: 10-2 Landzaat en Bruins zijn toch niet fit door Ron de Waal MIDDELBURG - Na twee opeenvol gende seizoenen zeer beroerd ge start te zijn met de competitie, is FC Dauwendaele ditmaal bijzon der overtuigend begonnen. Na de klinkende 9-0-overwinning op ZSC'62 van afgelopen zaterdag spreken sommigen al van de te kloppen ploeg in de derde klasse. Het was al verschillende malen ter sprake gekomen in Middelburg. 'Met de dramatische seizoensope ningen - vorig jaar stond Dauwen daele na vijf wedstrijden nog steeds op de hatelijke nul - moest het maar eens afgelopen zijn. Ook nieuwkomer Jasper Leuvelink was er op gebrand om met dit feno meen af te rekenen. „Het moest dit jaar absoluut anders", zegt de negentienjarige spits, die afgelo pen zomer de overstap maakte van de A-junioren van Zeelandia Middelburg naar de ploeg van trai ner Gérard de Nooijer. „Maar de voortekenen waren goed", vertelt Leuvelink. „In de voorbereiding liep het al goed, en wonnen we vaak met grote cijfers. Natuurlijk was dat geen garantie 'Het was wel een lastige beslissing om Zeelandia Middelburg te verlaten' voor de competitie, maar er stond afgelopen week bij de eerste wed strijd wel een ploeg met veel zelf vertrouwen. Vooralsnog lijken we ner van mij. En ook dat ik af en toe mijn goaltje meepik", vertelt hij. „In het begin dacht ik wel dat het lastig zou worden om mijn plekje te veroveren, omdat er veel spitsen bijgekomen waren. Maar tot nu toe mag ik steeds in de ba sis starten. Gelukkig scoorde ik re gelmatig in de beker- en oefenwed strijden, dus ik heb het wel zelf af gedwongen." Daar leek het bij zijn vorige club Zeelandia Middelburg nog niet snel naar uit te zien. „Ik speelde in de Ai, maar het bleef lang onduide lijk waar ik dit seizoen zou belan den. Ik ben in die periode bena derd door Gérard, die ik nog ken de van de JVOZ, en toen was de keuze niet meer zo moeilijk. Het was wel een lastige beslissing om Zeelandia Middelburg te verlaten, maar ik heb bij Dauwendaele ge woon meer kans om in de eerste ploeg te komen." Bij Dauwendaele heeft Leuvelink zijn competitiedebuut inmiddels gemaakt, zij het dat dit maar een half uur duurde. „Ik moest er met een bovenbeenblessure uit. Met fy siotherapie en voldoende rust moet het snel verholpen zijn, maar het betekent wel dat ik er morgenmiddag tegen Kapelle niet bij ben." En daar baalt de jonge spits flink van. „Het is gewoon klote", klinkt het resoluut. „Je hoort van verschil lende kanten dat Kapelle ook een leuke ploeg heeft. Ik wilde graag zien hoe we ons daar tegen mani festeerden. En of het terecht is dat de verwachtingen voor dit seizoen hooggespannen zijn. Ook wilde ik voor mezelf wel zien waar ik sta. Maar er zit helaas niets anders op dan even geduld te hebben." Jasper Leuvelink: „Je hoort af en toe zelfs al geluiden dat wij de te kloppen ploeg zijn." foto Lex de Meester dus de sterke lijn door te kunnen trekken. Je hoort af en toe zelfs al geluiden dat wij de te kloppen ploeg zijn." Met een veel bredere en zeer zeker ook jongere selectie dan vorig sei zoen, is Dauwendaele dus goed ge start. Vooral in aanvallend opzicht is de Middelburgse ploeg er op vooruit gegaan. Jasper Leuvelink is in de punt van de aanval het aan speelpunt. „Dat verwacht de trai De nieuwe Audi A4 ziet het, voordat u het ziet. De nieuwe Audi A4 Avant. Bovenzintuiglijke prestaties. De nieuwe Audi A4 Avant behoort tot de meest vernieuwende auto's op de weg. De diverse innovatieve rij-assistent- systemen zoals lane assist, side assist, drive select en adaptieve cruise control zorgen ervoor dat de auto voor u kijkt, denkt en zo nodig ingrijpt. Rijgedrag en comfort zijn van ongekend niveau, mede dankzij het volledig vernieuwde onderstel. De nieuwe Audi A4 Avant beschikt over een zeer riant interieur en een extra ruime bagageruimte van 490 liter. Met neergeklapte achterbank is de bagageruimte zelfs 1.430 liter. Ook is de Audi A4 Avant zuiniger dan ooit. De nieuwe motoren gebruiken gemiddeld 10% minder brandstof en alle diesels zijn voorzien van een roetfilter. Mede daardoor is 75% van de energielabels van de Audi A4 Avant groen, waaronder A-labels voor de beide handge- schakelde 2.0 TFSI-motoren. De Audi A4 Avant is al verkrijgbaar vanaf 37.965,-. U least al een Audi A4 Avant vanaf 725,- per maand*. Kom bij ons langs in de showroom voor meer informatie. Gildeweg 22, Vlissingen, telefoon: 0118 - 42 40 00 Handelspoort 4, Terneuzen, telefoon: 0115 - 64 73 33 www.autopoppe.nl Brandstofverbruik volgens 1999/100/EG: gemiddeld 5.1 9.2 liter/100 km <1 op 10.9 -19.6): CO^emissii I Full Operational Lease vt VLISSINGEN - BC Vlissingen organi seert zondag een sterk bezet bas ketbaltoernooi in sporthal Baskens burg. Het toernooi begint om ïo.oo uur. Bij de mannen nemen de volgende teams deel: Tracks (Heerlen), Barons (Breda), Cady' 73 (Capelle aan den IJssel), Schelde- sport (Terneuzen), Lieshout, Jump (IJsselstein), WB Giants (Bergen op Zoom), AMVJ (Amsterdam), Celeritas/Donar (Groningen), Jump'8o (Hellevoetsluis), Achilles (Nuenen) en BC Vlissingen. Bij de vrouwen zijn dat Lieshout, Combinatie (Barendrecht), Zoebas (Zoetermeer), Juventus (Schie dam), Haaglanden Royals (Den Haag) en BC Vlissingen. RIJSWIJK - Beachvolleybalsters Mar leen van lersel en Marloes Wesse link spelen niet langer samen. Dat maakten de Nederlandse kampioe nen van 2007 gisteren bekend. Wesselink stopt tijdelijk. Ze wil tijd vrijmaken voor haar studie en gaat op zoek naar een nieuwe beachpartner voor 2009. Van lersel maakt het seizoen af met Sanne Keizer. Ook zij gaat daarna op zoek naar een nieuwe medespeel ster voor het nieuwe seizoen. Naast de nationale titel in 2007 wonnen Van lersel en Wesselink de Europese titel tot 20 jaar (2005) en brons bij het WK onder 21 jaar (zowel in 2006 als 2007). VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen gaven in hun eerste thuiswedstrijd van dit seizoen meteen maar hun visi tekaartje af De Zeeuwse eersteklas ser versloeg FC Rif uit Bergen op Zoom na een 3-0-ruststand met 10-2. De zege was des te opvallen der omdat FC Rif vorig seizoen na een beslissingsduel nog promotie naar de hoofdklasse misliep. Hoes sein Bouzambou, Etienne Mallie en Youssef Afkir scoorden voor rust. Daarna werd het eerst 7-0 en 10-1 voordat de tegenstander nog maals kon scoren. Mallie (2x), Andre Siereveld (3x), Salim Ben Sellam en Bouzambou scoorden na rust voor de Vlissingers. ROTTERDAM - Feyenoord moet het morgen tegen FC Volendam waar schijnlijk stellen zonder Denny Landzaat (hamstring) en Luigi Bruins (bovenbeen en rug). Beide middenvelders leken maandag fit genoeg om weer met de selectie mee te trainen, maar hebben daar van een terugslag gekregen. Willem van Hanegem kan zondag tegen FC Groningen verdediger Mi- hai Nesu voor het eerst opstellen. FC Utrecht heeft zijn vrijgave ont vangen van de Roemeense voetbal bond. Ook een andere aanwinst, Ali Boussaboun, is inmiddels speel gerechtigd en inzetbaar tegen FC Groningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46