Arundel Rood Nighthawks at the Diner in Groede O AutoTrack.nl J Concert fadozangeres Maria de Fatima ander hoogtepunt van festival. 34 Vrijdag 12 september 2008 PZC AGENDA OP PAD Beelden aan het water Muziek en poëzie. Goes, stadshaven, 20.00-22.00 uur. Rondvaart Grevelingenmeer Twee uur durende tocht naar onder meer natuurgebied Hompelvoet, waar de meeu wen gevoerd worden. Verder zijn onder weg halfwilde fjordenpaarden te zien. Brouwershaven, haven Den Osse, 13.30 uur. Dahlia's De dahliatuin aan de Van Citterstraat tus sen de huisnummers 3 en 5 houdt open dagen. Heinkenszand, Van Citterstraat, 10.00 tot 17.00 uur. Smakelijk Veere Zeven Veerse restaurants houden een cu linaire vierdaagse met bijzondere gerech ten, muziek en mooie verhalen, 's Mid dags aankomst groepen Highlanders. Veere, stad. Zeeuws Planetarium 3D voorstellingen. 14.00 uur: The Final Frontier; Infinity Express, The Heart of the Sun; 16.00 uur: Kaluoka'hina; The Fi nal Frontier; 19.30 uur: Infinity Express; Bombardement van Rotterdam; Origins of Life; Kamperland, Haven 5. MUZIEK Bertus Borgers Bertus speelt samen met zijn broer Peer het theaterconcert Bertus in familieom standigheden. Nieuw en St Joosland, Theater De Weg wijzer, 20.30 uur. Nazomerfestival Wereldmuziek Maartje Rikhof zingt jazz. Ze wordt bege leid door trio Rogier Telderman. Zierikzee, De Vierschaar, 20.00 uur. Jamsessie Jazz en funk Open podium. Terneuzen, Porgy en Bess, 22.00 uur. Orgelconcert Fieke Nikken sluit de zomerconcerten af. Haamstede, Hervormde Kerk, 20.00 uur. Tango Tango El-amante verzorgt een Argentijns tangocafé. Met: dj Guillermo. Vlissingen, Cinecafé Cinecity, 16.00-21.00 uur. Muziek in Wemeldinge Harmonie Ons Genoegen uit Kapelle geeft een concert. Wemeldinge, dorpsplein, 20.00 uuur. Pools koor Optreden koor Camerata. Tholen, katholieke kerk, 20.15 uur THEATER De Kraankinderen Muzikaal openluchtspel. Zierikzee, Oude Haven, 20.00 uur. Brak De Zeeuwse Komedie speelt de voorstel ling Brak. Goes, 't Beest, 20.30 uur. EXPOSITIES Nieuw Zout In Beeld. Visies van Zeeuwse fotografen op cultuur, wereldbeeld en religie. 40 Fo to's formaat 1.50 x 1 meter (t/m 27/9); Tholen- Grote Kerk, ma t/m za 13.30-17.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl foto Dolph Cantrijn/CPD Bertus Borgers treedt vanavond op in Theater De Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland. De voor stelling begint om 20.30 uur. Borgers speelt samen met zijn broer Peer een theaterconcert onder de titel Bertus Borgers in fami lieomstandigheden. Hij maakte in de vroege jaren zeventig furore met zijn band The Mister Al- bert Show, maar werd een nationale bekendheid als bandleider en zanger/saxofonist van Sweet d'Buster. Na het uit eenvallen van die band ging hij op tournee met zijn vriend Herman Brood. Het was Brood die Borgers zijn grootste hit bezorgde door zijn Still Be- lieve te vertolken, een klas sieker in de Nederlandse rock-'n-roll. De afgelopen twee decennia was Bor gers voornamelijk als si- de-man te bewonderen bij Raymond van het Groenewoud en The Gol den Earring. Nu, in de voorstelling 'Ber tus in Familieomstandig heden' onderneemt hij een poging om alles klein te houden. De belangrijk ste richtlijn die hij zichzelf meegaf, was dat alles wat hij voor deze voorstelling meeneemt in zijn auto moet passen. Dat neemt niet weg dat de heren heel wat instrumenten meeslepen. BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Get smart: 18.45 en 21.15 uur; Star wars: 13.45 uur; Wanted: 18.45 en 21.15 uur; The superhero mo vie: 18.45 uur; Batman, The dark knight: 20.45 uur; Mamma Mia: 18.45 en 21.15 uur; GOES Merral, Bangkok dangerous: 19.30 uur; Mamma Mia: 19.15 en 21.30 uur; Meet Dave: 18.45 en 20.45 uur; Batman, the dark knight: 22.00 uur; Wanted: 19.00 en 21.45 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Into the wild: 20.00 uur; VLISSINGEN CineCity, Filmfestival vrijdag 12 t/m zon dag 21 september. Q kijk voor het programma op www.pzc.nl/filmbythesea ZIERIKZEE FiZi, Paris: 20.30 uur. GROEDE - Concerten van Rood Nighthawks at the Diner en fado zangeres Maria de Fatima zijn de muzikale hoogtepunten van het Groede Festival 2008, dat morgen en zondag wordt gehouden. Rood 8c Nighthawks at the Diner is de band rond singer-songwriter en multi-instrumentalist Rood. De groep, die bestaat sinds 1994, maakt 'filmische' muziek met in vloeden uit de jazz, blues, rock, folk en klassiek. Naast Rood be staat de band uit Toon Meijer (saxofoon, klarinet), Pieter Klaas- sen (gitaar), Jan Flubacher (contra bas) en Thijs Verwer (drums). In de muziek voert melancholie de boventoon. Maar het publiek krijgt geen gelegenheid om onder uit te hangen, want na een Huister- lied volgt vaak weer een swingend bluesnummer of een stevige jazz- sound. Tussen de nummers door babbelt de zanger losjes met het publiek. De formatie heeft diverse albums op haar naam staan, waarvan het vorig jaar verschenen Perfect life (2007) de jongste is. Rood 8c Night hawks at the Diner treden morgen avond op de Markt in Groede op, vanaf 17.00 uur. De bekende Portugese fadozange res Maria de Fatima treedt zondag op, eveneens vanaf 17.00 uur en op de Markt. Het Groede Festival is een jaarlijks terugkerend evenement met thea ter, muziek, kunst en andere cultu rele activiteiten. Het diverse pro gramma is voor een breed publiek toegankelijk. De opbrengst komt ten goede aan de stichting die zich inzet voor restauratie van de kerk in Groede. Voor het complete programma zie www.groedeaanzee.nl. Je kunt nu alle nieuwe auto's bekijken en vergelijken op AutoTrack.nl. Zet ze naast elkaar, check de extra's en zie welk model jouw voorkeur verdient. Keihard nieuwe auto's vergelijken doe je op..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36