Werken en leren in een Kats' paradijs berco Auto rijdt van A58 af Wielrenner (60) botst op tractor Wijkfeest in Paauwenburg imMrnS-Zmm Zorgboerderij in oprichting wacht op vergunningen. TAMARA Nu definitief ontharen met IPL flitslicht. Begin nu en ga volgend jaar zorgeloos de zomer door. voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER GERRY WEBER w PZC Vrijdag 12 september 2008 I 2 7 Eline Stigter, Martin Nelis en Heleen Brouwer (vlnr) hebben samen met Kees van Hoepen een zorgboerderij in oprichting. foto Ronald den Dekker door Mieke van der Jagt KATS - De appels blozen aan de bo men, het veld met zonnebloemen kleurt geel. In het winkeltje wor den Zeeuwse producten en alles uit eigen hof verkocht en op het erf scharrelen honden en katten. Niks bijzonders, zo'n fruitteeltbe- drijf in Kats, behalve dat de Kersen tuin aan de Katse Groeneweg ook een zorgboerderij is. In oprichting, dat nog wel, want Heleen Brou wer en haar partner Martin Nelis wachten nog op enkele vergunnin gen. Het idee om van het fruitteeltbe- drijf een zorgboerderij te maken, kwam voort uit de contacten met Psyiënt, de Zeeuwse club die be middelt bij inzet van psychiatri sche patiënten in de fruitpluk. „Ik merkte dat die mensen gewoon op knapten in de buitenlucht, van het arbeidsritme en van de contacten, die je in een boomgaard makkelijk zelf kunt doseren." Heleen had al eens een zorgboerderij overwo gen, maar zag daar in haar eentje op haar leeftijd (ze is ruim in de vijftig) geen gat in. Maar door de ligging van de boom gaarden en de velden en doordat er het jaar rond werk is, is het be drijf uitermate geschikt voor een zorgonderneming. „Uiteindelijk opperde Martin dat mijn kinderen er misschien bij konden worden RILLAND - Een 6o-jarige wielrenner uit Hoogerheide is gistermiddag rond half twee gewond geraakt toen hij bij Rilland werd aangere den door een tractor. Een 16-jarige jongen uit de ge meente Reimerswaal reed met zijn tractor over de Oude Rijksweg, richting Krabbendijke. Hij wilde af slaan en verleende hierbij geen voorrang aan de van rechtskomen- de wielrenner, met als gevolg een aanrijding. In eerste instantie zag het er ern stig uit voor de wielrenner, reden om de traumahelikopter op te roe pen. Het letsel bleek uiteindelijk mee te vallen. De man is overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. betrokken." Kees (van Hoepen) en Eline (Stigter) hebben allebei een sociaal pedagogische achtergrond. „En zelfben ik ook in de zorg op geleid. De kinderen waren wild- enthousiast en ik heb inmiddels mijn baan opgegeven." De zorg boerderij in oprichting heeft nu al 'Zelfs de twijfelaars vinden snel iets wat ze leuk vinden' zes cliënten, die voor kortere of langere tijd per week komen. „We laten het allemaal een beetje vrij. Mensen moeten het echt zien zit ten en niet met tegenzin komen. Dat hebben we nog niet meege maakt, want zelfs de twijfelaars vinden snel iets wat ze leuk vin den", vertelt Eline. Er is ook nogal wat keus: plukken, snoeien, sorte ren, bloembinden, de winkel, de beesten, terrasbediening en spul len maken voor de verkoop. „Eén meisje maakt zulke mooie foto's, die verkopen we als ansichtkaart." De cliënten komen naar de Kersen tuin via allerlei contacten. Reïnte- greerders vanuit UWV en Emer- gis, stagiaires van Ithaka en prak tijkschool De Wissel, maar ook met de Groene School en andere zorgboerderijen heeft de Kersen tuin goede contacten. Heleen: „We willen graag dat de mensen hier een certificaat voor de fruitteelt kunnen halen. Stiekem kunnen ze een hele hoop leren." TOTAAL VERZORGING Super in prijs verlaagd. Oksels 35,- Bikinilijn 50,- Benen 150,- Bovenlip en kin 30,- telefoonnr. Middelburg telefoonnr. Zoutelande (0118) 418888 (0118) 563630 www.tarnaratotaalverzorging.nl ARNEMUIDEN - Een 24-jarige vrouw uit Arnemuiden is gistermiddag door de brandweer uit haar auto bevrijd, nadat ze van de snelweg A58 was afgeraakt. De vrouw reed rond kwart over vijf op de Imkerrijbaan, omdat ze bezig was met een inhaalmanoeu vre. Toen plots een voorganger van de rechterrijbaan de linker weghelft op reed, schrok de vrouw. Ze stuurde naar links en verloor vervolgens de macht over het stuur. Haar auto schoof achter stevoren de weg af en belandde via de berm in de bosjes naast de snelweg. Omdat de bestuurster last had van haar nek, werd de zijkant van haar auto door de brandweer openge knipt. Ze is per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. Daar bleek dat haar verwon dingen meevielen. lange vorststraat - goes VLISSINCEN - Wijkcentrum Open Hof in het Vlissingse Paauwen burg houdt zaterdag de jaarlijkse wijkdag. Bewoners, bedrijven en organisaties uit Paauwenburg kun nen elkaar die dag ontmoeten. Er zijn demonstratielessen yoga, de hobbycomputerclub geeft een powerpoint-demonstratie, de Bromfiets Oldtimers Liefhebbers uit Zeeland (Boluz) is present en karatekampioen Richard Pluijgers laat zien hoe hij in zijn karate- school kinderen weerbaar maakt. Verder is er een optreden van de Internationale Dansgroep Vlissin- gen en wordt er 's middags een dis co gehouden. De wijkmiddag wordt gehouden van 13.00 tot 17.00 uur in wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29