land Knutselen, kopiëren en koffie drinken in voormalig godshuis Racewestrijd tussen scooterrijders eindigt in botsing met auto Raad krijgt les in e-mailbeveiliging Eis: jaar cel voor mensenhandel Projectontwikkelaar Marsaki praat met 't Gors over Petruskerk. Bestuurders kunnen uit parkeervak komende auto niet ontwijken. Onbekenden kraken computer raadslid Piet Kraan. Hoogste punt en open dag Spaans Kwartier Workshop Afrikaans dansen in Middelburg Open kampioenschap petanque in Zeeland Lichtstraal wint korfbaltoernooi Jonge bestuurder slaat over de kop Zakkenrollersgilde berooft tien vrouwen Officier is overtuigd van uitbuiting Bulgaarse vrouwen. 2 6 I Vrijdag 12 september 2008 PZC W Voor dagbesteding van't Gors hoeft projectontwikkelaar Marsaki minder in grepen te plegen in de Petruskerk, dan voor wonen. foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Goed voor de Goese ontwikkelingsmaatschappij Mars aki, goed voor Vlissingen en goed voor 't Gors. De instelling voor ge handicaptenzorg ziet het helemaal zitten met de Petruskerk. Manager Peter van den Berg hoort een de zer dagen van Marsaki hoeveel het huren van de voormalige kerk kost. „Ik houd mijn hart altijd een beetje vast bij dit soort projecten, omdat het opknappen zo duur is, maar het zou toch wel heel mooi en uniek zijn." 't Gors zou er graag haar activitei ten in de Badhuisstraat en de Boe- renhoftuin bij Poppendamme in onderbrengen. In de Badhuisstraat zit een kopieerwinkel, in de tuin is een druivenkas met een cafeetje. „De winkel en het cafeetje kun nen mee, maar de tuin natuurlijk niet. De cliënten die daar werken, I** Marsaki heeft eindelijk een mogelijke huurder gevonden voor de Petruskerk in Vlissingen: 't Gors. Een dezer dagen wordt duidelijk of het doorgaat. VLISSINGEN - Twee scooters zijn woensdagavond rond half zeven met hoge snelheid op een auto ge reden op de President Roosevelt- laan in Vlissingen. Daarbij raakten drie mensen gewond. Volgens de politie hielden de scoo terrijders een wedstrijdje. Toen ze een personenauto inhaalden, reed net een andere auto uit een par keervak. Door hun hoge snelheid konden de scooters deze auto niet ontwijken. Eén vloog door de lucht en kwam een eind verderop op het fietspad terecht. De bestuur- blijven bij Poppendamme. De rest zou meegaan naar de Petruskerk. Daar willen we naast een grandca- fé een creatief atelier starten." De Petruskerk biedt ruimte ge noeg met haar zeshonderd vierkan te meter -vierhonderd op de bega ne grond en twee keer honderd op de balkons. De drie werkplekken zou Van den Berg willen opsplit sen door middel van glazen wan den. Er zouden 24 cliënten aan de slag kunnen, evenveel als de huidi ge locaties nu samen tellen. Het kerkgebouw kan intact blij ven, al wil Marsaki in de toren meer daglicht binnen laten. „Maar het voordeel van dagbesteding in plaats van een woonbestemming, zoals we eerst voor ogen hadden is dat we verder niet aan allerlei ei sen voor daglicht en klimaatbe heersing hoeven te voldoen", zegt directeur Ruud de Baar van Mars aki. „Dat scheelt kosten." Wel moet hij nog overleggen met de gemeente of dagbesteding valt onder het huidige bestemmings plan van 'openbaar en maatschap pelijk'. „In dat geval is het een kwestie van een bouwvergunning aanvragen, acht tot tien maanden verbouwen en klaar. Anders gaan we misschien wel weer een jaren lange procedure tegemoet." door Theo Giele MIDDELBURG - Raadsleden van de gemeente Middelburg krijgen ad vies hoe te voorkomen dat onbe kenden in hun computerbestan den rondneuzen. Piet Kraan van éénmansfractie PPMK meldde eerder deze week dat er in zijn computer was inge broken. Een mailwisseling tussen hem en wethouder Albert de Vries was bij SP-raadslid Menno Visser terechtgekomen. „Visser be dankte mij voor de informatie, maar ik wist van niets", aldus Kraan die zeker weet dat hij zelf nooit het mailtje verstuurd kan hebben. „Ik heb die dag niet ach ter mijn computer gezeten." Kraan heeft vervolgens bij de poli tie aangifte gedaan. Hij zou graag zien dat de zaak wordt behandeld als 'computervredebreuk'. Hij hecht eraan om te zeggen dat hij uitgaat van de goede trouw van zijn collega-raadslid Visser. Het SP-raadslid wil op dit moment zelf niets kwijt over de kwestie. Onderzoek heeft uitgewezen dat ie mand vanaf een andere computer heeft weten in te loggen in Kraans e-mailaccount bij Zeelandnet. Dat kan alleen als iemand ook het wachtwoord weet. Het incident is door de fractievoor zitters besproken in het raadspresi- dium. De uitkomst is dat een be drijf is gevraagd raadsleden te in formeren over hoe zij hun compu ter tegen ongewenst bezoek kun nen afschermen. Voor zover bekend is Kraan het enige Middelburgse raadslid die NV Het Middelburgse raadslid Piet Kraan ontdekte bij toeval dat zijn e-mail is gekraakt. Raadsleden krijgen nu adviezen over beveiliging. met 'computervredebreuk' te ma ken heeft gehad. CDA'er Jo Kodde, de nestor van de Middelburgse raad, zegt dat hij enerzijds best wel geschrokken is van de kraakactie in de computer van Kraan. Anderzijds ziet hij het als een incident. De sfeer in de ge meenteraad heeft er volgens hem niet onder geleden. „Die was goed en die is goed." Het heeft de raadsleden wel, voor zover ze dat nog niet wisten, met de neus op de feiten gedrukt. E-mailverkeer kan gekraakt wor den. Kodde „Je moet dus voorzich tig zijn met wat je verstuurt. Als je geheime informatie per mail ver zendt, loop je een zeker risico." Voor Piet Kraan is de hele affaire een bijzonder onaangename erva ring. Iemand heeft toegang gehad tot je email. Maar wie en voor hoe lang is de vraag. De politie heeft de zaak in onder zoek, maar over de uitkomsten kan nog niets gezegd worden. VLISSINGEN - Het nieuwbouwpro ject Alegria in het Spaans Kwartier in Vlissingen, heeft gisteren het hoogste punt bereikt. De zestien eengezinswoningen vallen op door de boogvormige daken. Voor een ander bouwplan in het Spaans Kwartier, het appartemen tencomplex Belleza, wordt zater dag van 10 tot 12 uur een opendag gehouden. Een modelapparte ment is dan te bezichtigen. MIDDELBURG - De djembé-groep Djembé Mzungu houdt zondag 14 september een workshop Afri kaans dansen voor beginners. De les wordt door Thekla Bosschaart gegeven in De StadsRing in Mid delburg. De dansers worden bege leid door Moussé Dramé en zijn team. De workshop begint om 13 uur. Q www.djembe-mzungu.nl MIDDELBURG - Op het speelterrein van Club Jeu de Boules in Middel burg wordt zondag het Open Zeeuws Kampioenschap Petanque voor doubletten gehouden. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. Aan het kampioenschap kunnen alle jeu de boulers medoen die lid zijn van de NJBB. Club Jeu de Bou les zit aan de Koudekerkseweg 139/141. WESTKAPELLE - Een dubbele winst voor basisschool Lichtstraal in de finale van het schoolkorfbal in Westkapelle. De eindstrijd ging, bij zowel de groepen 5 en 6 als 3 en 4 tussen De Lichtstraal uit Westkapelle en De Knotwilg uit Oostkapelle. Het toernooi wordt ie der jaar georganiseerd door korf balvereniging Stormvogels. Aan het toernooi deden 22 teams mee. THOLEN - Bij een eenzijdig ongeluk op de Oud-Vossemeersedijk in Tholen is woensdag rond 18.45 uur een 21-jarige automobilist uit die gemeente gewond geraakt. De man raakte, vermoedelijk bij het inhalen, de macht over het stuur kwijt. Hij reed de dijk af, een sloot in, sloeg over de kop en kwam in een volgende sloot terecht. Hij is met een grote hoofdwond overge bracht naar het ziekenhuis. ZIERIKZEE - In Zierikzee werden gisteren zeven vrouwen het slacht offer van zakkenrollers. Eén hun ner is aangesproken door een man die de weg vroeg. De vrouw liep met hem mee om hem op weg te helpen. Bij thuiskomst bleek haar portemonnee te zijn weggenomen uit haar fietstas. In Middelburg werd van drie vrouwen de porte monnee gerold uit hun tassen. der van deze scooter, een Marok kaans uitziende jongeman, met een zwart trainingspak met een witte bies over de broekspijp, is strompelend weggelopen. De ande re scooterbestuurder reed vol in de zijkant van de auto en kwam ten valHij bleef gewond op straat lig gen. Vermoedelijk liep deze 21-jari- ge Vlissinger een open armbreuk op. De 37-jarige Vlissingse bestuur ster van de auto is eveneens ge wond geraakt, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. De politie zoekt getuigen van het ongeval, mogelijk kan ook de be stuurder van de auto die is inge haald door beide scooters zich mel den bij de politie. Telefoonnum mer 0900-8844. door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan blijft geloven dat een Bulgaarse vrouw (32), die jaren lang in Vlissingen woonde, schul dig is aan mensenhandel. Hij eiste een celstraf van een jaar tegen haar. Ook stelde hij dat de Middel burgse rechtbank, in het recente verleden, onterecht haar partner heeft vrijgesproken. Om die reden is Zondervan ook in hoger beroep gegaan. Hij is van mening dat het duo in 2005 Bul gaarse vrouwen naar Nederland lokte, waarna de vrouwen seksueel werden gebruikt zonder dat ze daarvoor een normale vergoeding kregen. Hij hield de rechters voor dat uitbuiting niet alleen moet lei den tot Charles Dickens-achtige si tuaties. Maar dat uitbuiting ook meer subtieler kan plaatsvinden. Op verzoek van een West-Brabant- se zakenman zocht het duo in Bul garije naar vrouwen. Die zaken man verklaarde tijdens zijn proces dat hij alleen maar op zoek was naar een partner. Maar Zondervan gelooft nog steeds dat het hem al leen maar ging om de seks. „Goed kope seks." Volgens de officier werden die vrouwen na een aantal maanden afgedankt en konden ze weer ver trekken. De een met weinig geld, de ander met wat meer. In twee gevallen ging het om ech te uitbuiting. En er was volgens hem geen sprake van een variant op 'boer zoekt vrouw', zoals de ad vocaat van de Vlissingse partner enkele maanden terug beweerde. „Een van die vrouwen was toege zegd dat ze zou werken als ser veerster. Niets daarvan. Ze werd behandeld als een prostituee." De Bulgaars-Vlissingse vrouw trad volgens hem op als tolk en bege leidster. Er was, zo stelde de offi cier, een nauwe samenwerking met de Vlissinger. De vrouw zelf was gisteren niet aanwezig bij haar rechtszaak. Ze is uitgewezen omdat ze illegaal in Ne derland verbleef. De kans dat ze, na een eventuele veroordeling, daadwerkelijk haar straf moet uitzitten, is dan ook zeer klein. Uitspraak 24 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28