Zeeland PZCI25 Veere pakt vliegenplaag aan Regenbui zorgt voor overlast www.onderdetoren.com Ontheffing voor anti-hagelkanon WALCHEREN 27 36 College overweegt extra regels op te stellen voor bemesting bij huizen. <t#V Bezoek dé woonwinkel van Middelburg Workshops op 20 en 27 september Maak uw eigen moodboard ZATERDAG 13 SEPTEMBER OPEN DAG BIJ DEK Handig Fruitteeltbedrijfin Kats omgevormd tot zorgboerderij Zeeuwse Vlegel wil vaste plek veroveren in de supermarkt Vrijdag 12 september 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - De gemeente Veere bekijkt of er extra regels moeten komen voor het bemesten van ak kers in de buurt van woningen. Dat schrijven de burgemeester en wethouders in een brief aan om wonenden van de Evertsenstraat in Koudekerke. De bewoners hebben al een paar weken last van een vliegenplaag die vermoedelijk ontstaan is door het gebruik van kippenmest op landbouwgrond aan de Duin straat. De wetgeving schrijft voor dat de uitgereden mest meteen onderge werkt moet worden. En hoewel dat nu niet meer is vast te stellen, vermoedt de gemeente dat de boer dat ook gedaan heeft. Maar regels over bemesten in rela tie tot afstanden tot woningen en de windrichting zijn er niet. De omwonenden van het land- bouwperceel vinden dat de ge meente daar wel voor moet zor gen. „Wij worden echt horendol van die vliegen. Dit willen we nooit meer meemaken", zeggen Louis van der Wal en Boudewijn Breed- veld, terwijl ze opnieuw vliegen van zich afslaan. „We zijn hele dagen aan het mep pen en aan het stofzuigen, maar de vliegen blijven komen. Ze zit ten overal. In de keuken, op het toilet, in de slaapkamer. Het is ver velend en ook nog eens onhygië nisch. De enige oplossing voor de toekomst is dat de gemeente een verbod op kippenmest invoert." Wethouder Jan Bostelaar neemt de vliegenplaag serieus. Hij beloof de gisteren een bestrijdingsmiddel over het land te spuiten. „We houden de zaak in de gaten. Daarnaast hebben we binnenkort een milieu- stafoverleg waarin we de kwestie opnieuw bespreken. Verder zullen we contact opne- De vliegenplaag in Koudekerke is vermoedelijk ontstaan door uitgereden kippenmest. Buurtbe woners willen een verbod op kip penmest. men met naburige gemeenten om te horen of zij ook met dit pro bleem kampen en hoe zij daarmee omgaan. Mogelijk kan een bepaald type dierlijke mest worden uitge sloten in specifieke perioden van het jaar. Maar dat zullen we eerst nog eens goed moeten uitzoeken. Misschien is het zelfs raadzaam een dergelijke maatregel provin ciaal te trekken." Toch vindt Bostelaar het nog te vroeg om te zeggen dat kippen mest helemaal verboden moet worden. „Dit is de eerste keer dit jaar, dat we een melding van een vliegen plaag door mest hebben gekregen. De vorige melding dateert van een paar jaar geleden. Toen gebeurde het in Vrouwenpolder." -ov CV Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl CLINCE - Een hevige regenbui heeft gisteravond rond half zeven voor wateroverlast gezorgd in Clinge. De bui trok vervolgens vanuit Zeeuws-Vlaanderen over Krabben- dijke, en zorgde ook hier voor eni ge overlast. In korte tijd viel er in de 's-Graven- straat in Clinge 25 milimeter re gen. Hierdoor kwam bijna de hele straat van huis tot huis onder wa ter te staan. Vermoedelijk is er via schrobputjes water in enkele hui zen omhoog gekomen. De brandweer heeft de straat onge veer een uur afgezet. Enkele put deksels in de 's-Gravenstraat die omhoog waren gekomen, zijn te ruggelegd. Ook zijn de roosters van de gemalen schoongehouden om het water beter te laten weglo pen. Rond kwart voor acht was het meeste regenwater via de riole ringen weer weggestroomd, en was de weg weer begaanbaar. De 's-Gravenstraat in Clinge heeft al vaker blank gestaan, twee maan den geleden nog was het ook al raak. De regenbui teisterde rond half ze ven ook Krabbendijke. De overlast was hier iets minder dan in Clin ge- De Appelstraat en Morlodestraat stonden van stoep tot stoep blank, maar het water bereikte niet de woningen. Het aanwezige brand weerkorps van Krabbbendijke hoefde niet in te grijpen. Het wa ter zakte vanzelf Decorette woonatelier Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg Interesse? 0118 640269 decmiddelburg@solcon.nl HEINKENSZAND - De gemeente Bor- sele wil negen fruittelers onthef fing geven voor het gebruik van an- ti-hagelkanonnen. Acht mogen het apparaat van april tot oktober dag en nacht inzetten. Eén teler met een iets luider kanon mag tus sen 23.00 en 7.00 uur niet schieten. Een half uur voor een hagelbui los barst, mag het kanon worden aan gezet. Het gebruik moet aan de ge meente worden gemeld. OP TERREIN BIJ DE VITRITE, ELEKTRAWEG I TE MIDDELBURQ Gratis proefrijden en spectaculaire open dag aanbiedingen! Tip? redactie@pzc.nlTip? redactie@pc.nl Die Goesenaar ging onlangs de buurman helpen met de aanleg van een vlonder. Dat klusje vergt speciale schroeven, dus ook een speciaal bitje om ze in het hout te draaien. Helaas - in zijn ge reedschapskist zat van alles, maar niet het juiste bitje. Buur man wist raad. Hij had net een multitool bitjes- en schroeven draaierset aangeschaft, gewoon bij de supermarkt. Die paste wél. „Ongelofelijk hè, welk gereed schap ze tegenwoordig verkopen, en dat voorzon lage prijs", con stateerde hij tevreden. Dat bleek. De eerste schroef zat nog geen halve omwenteling in het hout, toen de superhandige multitool luid krakend in tweeën brak... Dini Harpe in aktie met de vliegenmepper. Zij en andere buurtbewoners willen dat er een verbod komt op het uitrijden plaag in Koudekerke veroorzaakte. van kippenmest, dat een vliegen- foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27