Vlissingen wil stabiel seizoen EK"°r roeifietsers GAS EROP! UWSTE KIA SP0RTAGE: NU MET LPG VOOR 995,- 44 Donderdag 11 september 2008 PZC Hockeyclub brengt in nieuw seizoen ook mannenteam op been. Rinske de Visser (midden): „Voor dit seizoen kan ik geen zinnige prognose geven." foto Ruben Oreel door Peter Snelders VLISSINGEN - Vlissingen komt weer met een mannenteam in de hock- eycompetitie voor standaardteams uit. Enkele seizoenen was de club daarvan verstoken. Het jeugdige team start in de vierde klasse. De vrouwen van Vlissingen spelen op nieuw in de derde klasse. Het team hoopt op een stabiel seizoen. Vorig seizoen was het met name na de winterstop wisselvalligheid troef. VROUWEN. Vlissingen leek de af gelopen competitie de opwaartse lijn van het seizoen daarvoor door te trekken. Het team stond bij de winterstop op een fraaie tweede plaats. Daarna kreeg het hoge ver wachtingspatroon een flinke op doffer. Menig wedstrijd waarin men zich kansrijk achtte werd ver loren. Vlissingen zakte dan ook weg naar de vijfde plaats. Coach Rinske de Visser kan deels verklaren waarom het na de win terstop minder ging. „We werden - geconfronteerd met blessures en zwangerschap. Ik wil onze terug val daaraan niet helemaal toeschrij ven, maar het verklaart wel veel. De organisatie binnen het team viel weg en door een aantal verlies- partijen zakte ook het vertrouwen. We hopen nu constanter te preste ren." Toch wordt het team nu al geconfronteerd met een tegenval ler. De jeugdige keepster Julia Mul- lié is door een blessure voor een aantal maanden uitgeschakeld. „We zullen een beroep moeten doen op de keepster van meisjes A. Vanuit dat team stromen er nog enkele speelster door. Daar tegen over staat het verlies van Marte Scholma en Sara Tawfik. Vooral Marte was een gouden kracht. We zullen dat in de breedte op moe ten vangen. Voor dit seizoen kan ik geen zinnige prognose geven. We gaan in ieder geval voor een probleemloze competitie. Hopelijk kan de komst van nieuwe trainer Roland Peekei het team een extra impuls geven" MANNEN. Het samenwerkingsver band tussen de verenigingen Mid delburg en Vlissingen krijgt bij het mannenteam gestalte. De selectie- groep van zeventien bestaat uit vijf spelers van Middelburg en twaalf van Vlissingen. Zestien van hen komen rechtstreeks uit de jon gens A. Roland Peekei is de enige routinier in het team. Norbert Ja- Wq Het vrouwenteam van hockey- club Vlissingen hoopt op een sta bieler seizoen in de derde klasse dan vorig jaar. Het team is enke le steunpilaren kwijtgeraakt. Selecties Vlissingen Vrouwen. Coach: Rinske de Vis ser. Trainer: Roland Peekei. Selectiegroep: Jasmijn de Kam, Tere van Rooijen, Daniële Sturm, Pamela Okutuate, Brechtje de Schipper, Julia Mul- lié, Eline Reinders, Caro Schuite- ma, Eva Zelders, Iris Koole, Me rel de Kam, Aberdien Cloc- quet, Nicky van Grimbergen en Frederique van Amersfoort. Mannen. Coaches en trainers: Norbert Jagers, Bruno Houben. Selectiegroep: Pepijn van der Zanden, Erik Cevaal, Huub Ja gers, Rens van Hoek, Sjoerd Houben, Emile de Haes, Dem- ko Bakker, Job van Kooten, Jes se van der Zanden, Roland Peekei, Shawn Coppejans, Is- kander Tange, Frank de Smidt, Bas Cevaal, Gijs de Koning, Michiel Crucq en Sam de Feij- ter. gers, die samen met Bruno Hou ben het team onder zijn hoede heeft, denkt dat het team een fors gewenningsproces zal ondergaan. „Het zijn over het algemeen grote en stevige jongens, maar senioren- hockey is toch nog iets anders. Technisch kan deze groep het ni veau van deze vierde klasse zon der probleem aan. Vooral als het op lichamelijk contact aankomt, zal het even wennen zijn." MIDDELBURG - Het is een traditie aan het worden. In het tweede weekeinde van september verza melen roeifietsers zich op Neeltje Jans. Zaterdag en zondag is het weer zover. Voor de tiende keer worden de Europese kampioen schappen roeifietsen gehouden De roeifiets is een ligfiets waarbij de berijder zijn/haar fiets voortbe weegt door het maken van een roeibeweging. Voor deze Open EK zijn 66 deelnemers ingeschreven uit vier landen. Er is een wedstrijd klasse en een tourklasse. Op het programma staan vier onderdelen: criterium (14 km), sprints (333 me ter), uurrace en een duurrace van 80 km. De tourklasse heeft de keus uit twee tochten: 60 en 70 km. Op dit EK staat olympisch roeikampioen Nico Rienks weer aan de start. Ook andere top- roeiers zoals Sander Gerdes en Ym- te Sijbrandij (drievoudig roeifiets- kampioen en kampioen ligfiet sen), Martijn Mateman, Theo Ho- man, Derk Thijs en Beb Thijs, Jo- han Marynissen (Belgisch roeikam pioen) en Arno Seijbel komen aan het vertrek. Voor meer informatie zie www.rowingbike.com Het programma. Zaterdag: 12.15 uur criterium raceklasse; 13.15 toertocht tourklasse; 13.45 sprints raceklasse; 15.30 uur uurrace raceklasse, zondag: 10.15 uur 80 km raceklasse; 10.15 uur toertocht 70 km; 14.30 uur sprintfinale; 16.30 uur prijsuitreiking. AutoVermeulen GOES Pearyweg 6 4462 GT 0113-561 812 Kia Melse Vlissingen VLISSINGEN Industrieweg 31 4382 NA 0118-415 220 Autobedrijf Van Hensbergen Bergen op Zoom B.V. BERGEN OP ZOOM Witteveenweg 6 4612 RA 0164-247 066 0E NIEUWSTE KIA SPORTAGE BIEDT MEER De nieuwste Kia Sportage heeft nu nog meer te bieden. Deze compacte en eigenzinnige StlV is tijdelijk leverbaar met een aantrekkelijk aanbod op een gasFX IPG Installatie, Oat biedt niet alleen drastisch lagere, brandstofkosten maar is ook minder belastend voor het milieu. 2o rijdt u met een beter humeur weg bij bet tankstation en houdt u nog eens geld over voor andere leuke dingen. Daar bovenop biedt de nieuwste Kia Sportage u nu nóg meer rijplezier onderweg dankzij zijh vétbéterde standaarduitrusting en op tal can purt'i r gee i m-oe m en ">.!et,eui UatuZejt overtuigen en bopk vandaag nog pen 1CRTAB6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80