op karakter naar winst Alles moet wijken voor het ego van Armstrong Boogerd gaat ook twijfelen Achtste Tourzege moet ook afrekening worden met al zijn critici. PZC Donderdag 11 september 2008 I 43 l'MT No hard feelings. De Belgische doelpuntenmaker Wesley Sonck (10) wordt bescheiden gefeliciteerd door de Turkse bondscoach Fatih Terim. foto Murad Sezer/AP ASSEN - Gaat Michael Boogerd in navolging van Lance Armstrong zijn rentree vieren in het wielerpe- loton? De Hagenaar sloot het giste ren tijdens de kick-off van de Ron de van Spanje in Assen niet uit. „Ik kan me heel goed voorstellen dat Lance weer begint." „Het is moeilijk om het nieuwe le ven als gestopte renner weer op te pakken. Ik heb de afgelopen we ken veel getraind en dan blijkt dat ik het nog steeds kan. Dan ga je toch twijfelen. En toen ik hoorde dat hij terugkomt begon het te kriebelen", vertelde Boogerd. Op 21 oktober vorig jaar nam Boo gerd op 35-jarige leeftijd officieel afscheid tijdens een speciaal voor hem georganiseerde wedstrijd op de Cauberg. Het was een beetje een afscheid in mineur, want de Raborenner was weken eerder ge blesseerd geraakt door een val tij dens de training. Hij miste daar door zijn laatste grote wedstrijd, de Ronde van Lombardije. Ook vanwege dat toch niet leuke af scheid, heeft Boogerd nog wel de droom zijn rentree te vieren. Start Boogerd op 29 augustus 2009 in Assen voor de Vuelta? „Zeg nooit nooit. Kijk, ik heb geen ploeg. Maar als Armstrong mij belt om voor zijn ploeg te rijden, zeg ik geen nee." Comeback Kids door Ad Pertijs DEN HAAC - Arme Alberto Conta- dor. Volgend jaar zal hij weer de Tour niet mogen winnen. Lance Armstrong blijkt zijn zinnen te hebben gezet op een achtste zege en daarvoor moet alles wijken. Uit het gisteren op internet gepubli ceerde interview met Vanity Fair blijkt dat de sportieve oorlogsma chine al op volle toeren draait. Nadat hij zijn moeder en de moe der van zijn kinderen als eerste had ingelicht, verzamelde hij in zijn Texaanse villa de oude getrou wen om zich heen. Onder hen ook Johan Bruyneel, zijn oude teambaas en de huidige leider van Astana. Samen stippelden ze de weg uit naar Parijs. Of beter ge zegd: de weg naar de achtste eind zege. Van iets anders wordt kenne lijk niet uitgegaan. Dat verbaasde ook Douglas Brink- ley, journalist, kennis en buurtge noot van Lance Armstrong. Enkele weken geleden nodigde de toen nog oud-renner hem uit voor een drankje en een hapje. Brinkley ver onderstelde dat Armstrong weer wilde praten over politiek, diens ambities om president van de Vere nigde Staten te worden en de strijd tegen kanker. „Ik heb je iets groots te vertellen", liet de zeven voudige Tourwinnaar hem nog we ten. Brinkley dacht direct to the point Lance Armstrong te komen en vroeg hem naar zijn presidents-ambities. „Dat is wel licht iets voor 2014", merkte de renner losjes op. Niet veel later kwam de echte aap uit de mouw: „Ik wil een achtste Tourzege." Als Brinkley onder het genot van een goed glas wijn vraagt wat er ge beurt, mocht hij de Tour niet win nen, krijgt de man de gevreesde 'Look' toegeworpen. Armstrong gaat er in al zijn (gespeelde) ver ontwaardiging gewoon niet op in. Wanneer Brinkley enkele dagen la ter voor een tweede gesprek langs komt, zit het huis vol. Een came raploeg registreert alles en Arm strongs voornaamste getrouwen W* De enige van wie Armstrong in de fysieke zin iets te vrezen heeft, is Contador. Deze Span jaard is volgend jaar echter zijn ploeggenoot bij Astana. zijn er ook. Nogmaals stelt Brin kley de vraag wat er gebeurt als hij de Tour niet wint. Weer is er de 'Look' en dit keer legt advocaat Bill Stapleton uit dat binnen de BV Armstrong nooit wordt ge dacht aan verliezen. Ze gaan de Tour niet rijden. Ze gaan de Tour winnen. De enige voor wie hij in de fysieke zin echt iets te vrezen heeft, is Contador. Deze Spanjaard is volgend jaar echter de ploegge noot van Armstrong bij Astana. De kans dat hij zijn vinger mag op steken met de vraag 'mag ik ook winnen', is nihil. Het lange interview licht nog veel meer tippen van de sluier op. Armstrong geeft aan hoe heerlijk het weer was om vorige maand met een afgetraind lichaam top sport te bedrijven tijdens een mountainbiketocht. Hij verlangt te rug naar de topsporter in hem. Hij mist de aandacht. Hij zegt dat die ook goed is voor verkoop van zijn gele bandjes. Zijn Lance Amstrong Foundation zal meeprofiteren van zijn comeback. Een achtste Tourze ge zal ook meehelpen hem onder weg naar 2014 wat langer in de schijnwerpers te houden. De achtste Tourzege moet ook een afrekening worden. Met al die mensen die hem zien als de meest gehate sporter aller tijden. De ca meraploeg registreert vanaf nu al les. Zoals ook al zijn medische ge gevens in een dagboek te volgen zullen zijn. Door op de meest transparante manier ooit de Tour te winnen, denkt Armstrong alle critici echt de mond te snoeren. Lance Armstrong heeft grootse dromen bij zijn terugkeer in het peloton. Maar hij is gewaarschuwd: Comeback Kids zijn zelden succesvol. Vier mislukkingen en twee successtory's. Mark Spitz De Amerikaanse zwemmer was de koning van de Olympische Spelen in 1972. Hij won zeven keer goud. Na de Spelen beëindigde hij zijn carrière. In 1992 kwam hij uit zijn zwempensioen, gelokt met een premie van een miljoen dollar, om zich te kwalificeren voor de OS in Barcelona. Dat mislukte. Simon Vroemen Geplaagd door liefdesverdriet maakte de 39-jarige steeplechaser dit jaar een verbluffende rentree, waarin hij zelfs Peking in zicht kreeg. De olympi sche droom eindigde echter in een nachtmerrie. Vroemen raakte verstrikt in een dopingaffaire. Mario Cipollini Mooie Mario kon de adoratie van de fans niet missen en keerde begin dit jaar terug in het peloton. Het werd een complete mislukking. Maar een beetje Comeback Kid laat zich niet snel in de archiefkast zetten: Cipo, pas 41zou in navolging van Armstrong alweer op de rollers warmdraaien. Martina Hingis De Zwitserse tennisster vestigde een hele reeks 'jongste-ooit-records', maar moest in 2002 door blessureleed haar carrière beëindigen. Vier jaar later kwam ze terug, maar die comeback eindigde in een ontluistering. Na vermeend cocaïnegebruik werd ze langdurig door de tennisbond geschorst. Johan Cruijff Eén van Nederlands beste voetballers ooit werd vernederd in de meest dramatische afscheidswed- strijd uit de historie (0-8 tegen Bayern München), maar kwam terug zoals alleen een JC dat kan doen. Zowel bij Ajax als aartsrivaal Feyenoord liet hij het publiek weer op de banken dansen. George Foreman De Amerikaanse bokser verloor in 1974 de wereldtitel zwaargewicht aan Muhammed Ali in The Rumble in the Jungle. Twintig jaar en enkele comebacks later werd Foreman op 45-jarige leeftijd de oudste wereldkampioen door Michael Moorer te verslaan. PZC Willem Adriaansens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79