Zeelan d Gesloten kraan 'klein incidentje' Op Soestdijk Niet één overtreder in Fliplandse straat Politie ziet dichtdraaien van afsluiter als levensgevaarlijk gedrag. Woordvoerder zegt dat gemeente op verkeerde plek heeft gemeten. Nazomer wandeltocht vanaf het Sportpunt Trekkertrek in Oud-Vossemeer Preventiewerker is Fort Ellewoutsdijk te gast bij sociaal café opent voor publiek Vier vrouwen bestolen in centrum van Goes Vliegenplaag teistert deel van Koudekerke Ruimte voor gezelligheid B PZC Donderdag 11 September 2008 29 door Emile Calon vlissingen - Een klein incidentje. Zo betitelde officier van dienst Wim van Haveren van de stadsge westelijke brandweer het dicht draaien van een brandweerkraan door onbekenden. Het gebeurde dinsdagavond terwijl de brand weer met een flink aantal wagens was uitgerukt om een brand in de Vlissingse Bonedijkestraat te blus sen. Volgens Van Haveren merkte de pompbediende van een van de wagens dat de hoeveelheid bluswa ter in zijn auto terugliep. „Hij zag dat op een van zijn metertjes." Elke brandweerautospuit heeft 1500 liter water bij zich. Om die hoeveelheid op peil te houden was de wagen via een slang gekop peld aan een ondergrondse brand- kraan. Een van de afsluiters van die kraan was door onbekenden dichtgedraaid. Van Haveren had gisteren geen idee wie dat gedaan kan hebben. Wel wist hij te vertellen dat de chauffeur de kraan weer open ge draaid had waarna er niets onregle mentairs meer gebeurde. Ook zou het werk van de brandweer niet zijn belemmerd door dat dicht draaien. De officier van dienst noemde het 'dom en baldadig ge drag'. Een zwaardere kwalificatie wilde hij het incident niet geven. De politie wel. Die is op zoek naar getuigen, omdat er sprake zou zijn van levensgevaarlijk gedrag. Van Haveren wees er gisteren nog op dat de Zeeuwse brandweer, tij dens het werk, nauwelijks tot geen hinder ondervindt van omstan ders. Hoogstens wordt er tijdens de viering van nieuwjaar wel eens een rotje naar brandweerlieden ge gooid. Maar het daadwerkelijk las tig vallen tijdens het blussen of het redden, daar is hem niets van bekend. Terugkijkend op de brand zelf con stateerde Van Haveren dat het goed was dat twee van de drie op- ni Alert ingrijpen door pompbedien- de maakte dat de gesloten kraan geen dramatische gevolgen heeft gehad voor het bluswerk en de afhandeling van de brand. geroepen teams die dinsdagavond aan het oefenen waren. „Die wa ren dus zeer snel ter plekke." Me de dankzij hun inzet was de brand in het benedenappartement snel geblust en bleef de schade beperkt tot die woning en het apparte ment daar direct boven. De bewo ners van de vier andere apparte menten, die allemaal via een por tiek naar binnen en buiten moe ten, konden in de loop van de nacht weer hun woning betrek ken. De twee bewoners van het uitgebrande appartement verble ven gisteren nog in het ziekenhuis. KAPELLE - Ouderen in Kapelle konden gisteren in Ceder hof alles te weten komen over mobiliteit. Er was een oe- fenparcours voor scootmobielen, er kon een controle lijst ingevuld worden over veiligheid in de buurt en er werden rollators en scootmobielen nagekeken. Maar er was ook voldoende ruimte voor gezelligheid, een bakje koffie en een praatje. Met zo'n vijftig senioren was het een drukke boel. foto Ronald den Dekker Wintercollectie is binnen. Opril Grote Markt 1 4461AK GOES (0113) 2166 62 www.opsoestdijk.nl www.opsoestdijk-outlet.nl o permanente make-up o huidproblemen Opril Beestenmarkt Ib 4-tfit AM Goes Tel: (01131 22 63 42 door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Kinderen en ouders uit de Schelpkreekstraat in Sint Philipsland gingen anderhalve maand geleden naar het gemeente huis om te pleiten voor een veilige re straat. Er zou vaak te hard gere den worden. De gemeente onder nam vrijwel meteen actie door me tingen te verrichten. Maar daaruit blijkt dat tussen 18 augustus en 3 september niet één automobilist de limiet van 30 kilometer per uur zou hebben overschreden. Ruim 50 procent van de mensen reed zelfs minder dan 15 kilometer per uur. 31 procent zat tussen de 16 en 20, terwijl de rest tussen de 20 en de 30 kilometer per uur zat. Bewoner Jaco Steijn, die optreedt als woordvoerder, snapt deze cij fers wel. „Er is op de verkeerde plaats gemeten", zegt hij. „Dat ding hing aan een lichtpaal bij GOES - Het Comité Fruitwandel- tochten Goes houdt zaterdag de na- zomertocht 2008. Deelnemers kun nen kiezen uit vijf afstanden: 5,10, 15, 20 en 30 kilometer. Voor de twee langste afstanden is de start tussen 8.00 en 9.00 uur. De overige wandelaars kunnen be ginnen met wandelen tussen 9.00 uur en 12.00 uur. Sportpunt Zee land is het startpunt. OUD-VOSSEMEER - De stichting Thoolse dagen houdt zaterdag de jaarlijkse evenementendag op het industrieterrein in Oud-Vosse meer. De dag staat in het teken van een trekkertrekwedstrijd in ze ven gewichtsklassen en drie sport- klassen. De wedstrijden duren de hele dag. De toegang voor bezoe kers bedraagt 10 euro. Kinderen mogen gratis komen kijken. nummer zes, maar dat is op een plek waar mensen net de straat in komen rijden. ]e hoeft niet heel slim te zijn om te bedenken dat au to's daar nog niet hard rijden." Steijn zegt de gemeente overigens niets kwalijk te nemen. Hij vindt dat die heel snel actie heeft onder nomen. „Ik wil alleen maar zeg gen dat we waarschijnlijk tot een betere meetplek waren gekomen als ze even contact met ons had den opgenomen." Als de gemeente op basis van de nu voorliggende cijfers besluit geen maatregelen te nemen in de straat, wil Steijn daar graag nog een gesprek over voeren. „Dan vraag ik of ze willen overwegen om toch nog eens op een betere plek te meten." Volgens de Fliplander willen bijna alle inwoners van de Schelpkreek straat dat er actie worden onderno men. „Al heeft niet iedereen daar hetzelfde idee over", stelt hij. „De één pleit voor bloembakken, ter wijl anderen van de straat graag een woonerf willen maken." WEMELDINGE - In dorpshuis De Wemel in Wemeldinge wordt vrij dag een sociaal café gehouden. Pre ventiewerker Rosa Salvia is te gast. Zij zal vertellen over probleemge drag bij ouderen. Het sociaal café is een initiatief van onder meer de Stichting Oude renzorg Kapelle, Allévo en de An- bo en duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Deelname is gratis. GOES - Vier vrouwen zijn gister middag in het centrum van Goes het slachtoffer geworden van dief stal. In de Kolveniershof werd de portemonnee van een 70-jarige vrouw gerold en in de Lange Kerk straat overkwam een 39-jarige vrouw hetzelfde. In een winkel werd de tas van een 34-jarige vrouw gestolen. Ook de tas van een 53-jarige vrouw werd gejat. ELLEWOUTSDIJK - Fort Ellewouts- dijk is zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend voor het publiek. Na tuurmonumenten en de Southern Association for Historie Re-enact- ments houden samen rondleidin gen en demonstraties over hoe het fort vroeger gebruikt werd. Verder zijn er schietdemonstraties en een excursie (om 13.00 uur) naar in laag 1887. KOUDEKERKE - Het westelijk deel van Koudekerke zucht al enkele da gen onder een vliegenplaag. Bewo ners zijn de hele dag met vliegen meppers in de weer om zich de dikke insecten van het lijf te hou den. Het probleem is volgens hen ont staan doordat kippenmest is uitge reden op een akker. Zij hadden gis teren het idee dat de overlast min der aan het worden is. SKISOME .Ni Baanvelden 13 Postbus 88 4715 2H Rucphen E-mait: iofo@skidome.n! Tel: +31(0)165 - 34 3134 www.skidome.nl/www.kiddleskidsklup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77