Elke dag een frikadellenbroodje 1+1 m hifi KORTINGEN TOT "u|t" 60% Palladio Beschermt hart en bloedvaten .yzz? 11 H DE RODE PILAREN Luc Blomme toont werk in kerk Yerseke Dropping en vissen voor de Thoolse jeugd Op weg van huis naar school en andersom 'verplichte' snackstop. Wie is de sterkste m/v van Kruiningen? B PZC Donderdag 11 september 2008 27 Dedon, Borek, Tribii, Manutti en andere merken buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl THOLEN - Onder de noemer Let's move around houdt het Thoolse jeugd- en jongerenwerk ook dit jaar weer een paar activiteiten voor de jeugd. Vrijdag 26 septem ber kunnen jongens en meiden 's avonds bootvissen bij de Bergse- diepsluis. Een week later is er laat op de avond een militaire drop ping bij Sint-Annaland. Aanmel den kan vóór 18 september via de e-mail: ibr@tholen.nl. door Koen van Bommel KLOETINGE - Bakker Boer in Kloe tinge doet het goed. Vooral onder scholieren. Elke dag komt er een flinke karavaan hongerige fietsers langs, die in de omliggende dor pen wonen. Sjako Boer, eigenaar van de bakkerij, heeft er een flinke kluif aan. Op de drukste uren, 's ochtends voor- en 's middags na schooltijd, staan er soms wel veertig fietsen van puberende jongens en meiden op het pleintje voor de winkel. Het is dan zo vol dat andere klan ten, die bijvoorbeeld met de auto VOOR ALLE DUIDELIJKHEID I DE WEKKER MAKELAARDIJ Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goes o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 komen, er niet meer bij kunnen. Maar dat is dan ook één van de weinige klachten die Sjako heeft over de jongeren. Volgens hem zijn ze over het algemeen 'netjes en welopgevoed'. „Er zitten er maar een paar tussen die het ver zieken. Gastjes met een veel te gro te mond. Soms moeten we zelfs ie mand wegsturen." Snoep en fridakellenbroodjes zijn favoriet bij de scholieren. Het broodje gezond laten ze links lig gen. „Hebben ze die hier dan?", vraagt een jongen vertwijfeld. Ach, dat overtollige vet fietsen ze er wel weer af En wat doen ze met alle rommel aan blikjes, zakjes en snoeppapiertjes? 'In de prullen bak', beweren ze. Kevin (16) uit Kapelle: „Er staat daar een afvalbak, maar soms staan er wel twintig fietsen voor. Dan stoppen we ons afval onder ie mand z'n bagagedrager." Zelf zegt hij heel aardig te zijn tegen het per soneel van de bakker. „Wij zijn heel sociaal." Kevin stopt elke schooldag even bij de bakker. Vijf 'Wat we met papiertjes en blikjes doen? Allemaal in de prullenbak' keer per week dus, om een donut te kopen. Zijn die lekker? „Jawel. Maar soms hebben ze niet de goe de donuts. Ze kunnen er toch reke ning mee houden? Ik kom hier el ke dag", zegt hij quasi verontwaar- Blj NADE In het artikel over Dansschool Mo ves in Goes en Middelburg, dat gis teren in deze krant is gepubli ceerd, stond per abuis een ver keerd telefoonnummer vermeld. Het juiste nummer van de dans school is 0113-403936. Moves geeft op dinsdag en donderdagavond les sen aan hiphop- en streetdanceta- lenten. lucagj LUC0||MAt Visotïi Knofi Visoiie Knoflook Houd de bloedvaten schoon Voor een verantwoord cholesterolgehalte Goed voor de bloedvaten Slecht één capsule per dag Biedt de meest uitgebreide bescherming REUKLOZE FORMULE! 8 CENT PER DAG! WAARDEC0UP0N Verkrij^jaar bij: Lucovitaal c p Drogisterij Kruiderij NU 2 verpakkingen H Middelburg-Goes-YliMingen voor de prijs van ii www.derodepilarcn.nl digd. Hij geeft per week rond de vijf euro uit bij de bakker. „En nog twintig cent fooi ook." Vier, vijf euro per week laat een scholier gemiddeld bij Bakker Boer 'achter'. Tegen de veertig ko men er elke dag wel langs. Even re kenen? Dat levert Bakker Boer bijna duizend euro per maand op. Dat moet de overlast wel een beet je goedmaken. Steven (12) uit Kruiningen koopt nooit broodjes, maar wel blikjes frisdrank. „Vooral energydrink, het is best een eind fietsen." Ook hij gooit z'n afval netjes in de prul lenbak. Waar zijn dan toch die paar rotte appels die de boel verzie ken? Op een stuk of wat gastjes met een grote mond na, vallen die niet te bespeuren. YERSEKE - De Vlaamse schilder Luc Blomme, bekend van het televisie programma Braambos op de Bel gische zender Canvas, exposeert zaterdag en zondag (Monumenten dag) twintig werken in de her vormde dorpskerk van Yerseke. De thema's van de impressionisti sche kunst van oud-schooldirec teur en 'schilder voor God' Blo mme zijn boeren, vissers en Bijbel se onderwerpen. De directe, een voudige en toegankelijke schilde rijen hebben een hoge lithurgische en geloofsverkondigende waarde. Het werk van Blomme is zaterdag de hele dag te zien en zondag tus sen 12.00 en 17.00 uur. Een catalo gus is beschikbaar in de kerk. TTliM Lil I Karetse Verzekeringen Hypotheken Ruychrockstraat 12 4472 AW 's Heer Hendrikskinderen j telefoon (0113) 25 02 23 karelseverzekeringen@kpnplanet.nl KRUININGEN - Zwemvereniging Zee- landia, Ons Boeregoed en het Oranjecomité houden zaterdag tus sen 10.00 en 17.00 uur in Kruinin gen de jaarlijkse braderie op en rondom de markt. Er is van alles te doen, zoals een rommelmarkt, oude auto's, een rondrit met de brandweer, kerktoren beklimmen en diverse optredens. Om 14.00 uur maken dorpsbewo ners in de Burg. Elenbaasstraat uit wie de sterkste man en vrouw van Kruiningen zijn. ^53 Rijopleidingen Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- incl. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113)22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl Scholieren 'belegeren' de bakkerij-supermarkt aan de Lewestraat in Kloetinge. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75