Zeeland PZC 25 Toekomst Tafeltje-Dek-Je verzekerd het goese meer deDRVKKERY 'Twee centrale parkings voor vrachtwagens' Blauwalg koppig Gaslucht hangt in Reimerswaal BESTUURDERS VAN GOES: VOORKOM VERKEERDE BESLISSINGEN! BEVELANDEN-THOLEN 32 31 Vrijwilligers blijven vijf dagen per week warme maaltijden bezorgen. m Brasseriemenu noedelsoep gratis naar Film by the sea Navigatie Ten strijde met glossy folder Samenwerking zorgt voor uitbreiding programma HZ Cult Symposium Sporen van beleving opent Monumentendag Donderdag 11 september 2008 Tip? redgoes®pzc.nl door Harmen van der Werf COES - De warmemaaltijdvoorzie- ning van Tafeltje-Dek-Je in Goes is gered. Vanaf januari 2009 gaat het Goese bedrijf Maaltijd@home met Versaantafel in Amsterdam de maaltijden verzorgen in Kloetinge, de stad Goes, Kattendijke en Wil- helminadorp. Zorginstelling Poel- wijck blijft 's-Heer Hendrikskinde ren, 's-Heer Arendskerke en Wol- phaartsdijk bedienen. Over de toekomst van Tafel- tje-Dek-Je in Goes ontstond eer der dit jaar onrust. De Unie van Vrijwilligers (UW) trok aan de bel, omdat het project dreigde te sneuvelen. Zorgcentrum Ter Weel had aangekondigd de maaltijdbe reiding te stoppen met ingang van 2009, omdat er te veel geld bij moest. Directeur Pim Hurkens had het over 75.000 euro op jaarba sis. Voor Ter Weel was een alternatief: Zorgstroom in Middelburg. Zorg- stroom levert thuis op te warmen koelvers-maaltijden. Die worden echter slechts twee keer per week bezorgd, terwijl UW-vrijwilligers in Goes dat vijf keer per week doen. De UW wilde daaraan vast houden. „Want", stelde voorzitter Willy de Lange, „het is erg belang rijk dat vrijwilligers dagelijks bij de mensen thuis komen en met hen een band opbouwen." Wethouder Joost Adriaanse (SGP/CU, welzijn) onderschreef dat. Hij heeft zich ervoor ingespan- Goes sluit contracten met Maaltijdd>home en Poelwijck om de warme maaltijdvoorziening vanaf 1 januari op de oude voet voort te kunnen zetten. nen Tafeltje-Dek-Je in Goes op de oude voet voort te zetten. Dat is ge lukt. Het particuliere bedrijf Maal- tijd@home aan de Albert Plesman- weg in Goes zal het leeuwendeel van de maaltijden verzorgen. Vers aantafel in Amsterdam levert de maaltijden. Bij Maaltijd@home worden die voor bezorging op de juiste temperatuur gebracht. Tij dens een proeverij in verenigings gebouw Amicitia in Kloetinge kwa men eerder dit jaar de producten van Maaltijd@home als smaakvol ste uit de bus. Voor eigenaresse Ria Warrens van Maaltijd@home is de keuze voor haar bedrijf een enorme opsteker. Als bijstandsgerechtigde is zij drie jaar geleden met de maaltijdservi ce begonnen. Tafeltje-Dek-Je Goes zorgt voor ruim een verdubbeling van de omzet. UW-voorzitter De Lange zegt 'erg blij' te zijn met de oplossing. Ze ventig a tachtig UW-vrijwilligers brengen de maaltijden rond. Tafel- tje-Dek-Je heeft in Goes tweehon derd cliënten. De gemeente regelt de onkostenvergoeding voor vrij willigers. Cliënten krijgen straks re keningen van de leveranciers. Emergis doet nog tot 1 januari de administratie. door Rob Paardekam THOLEN - In de gemeente Tholen komen misschien twee grote ge meenschappelijke parkeerterrei nen voor vrachtwagens. Dat idee opperde wethouder Kees van Dis deze week tijdens een commissie vergadering. Het is volgens hem slechts één van de mogelijke oplossingen om het probleem met geparkeerde vracht wagens, dat in meerdere kernen speelt, op te lossen. De onderne mers van wie de vrachtwagens zijn, zouden volgens de wethou der een bijdrage kunnen leveren aan de gemeenschappelijke par keerplaatsen. „Hoe meer er mee doen, hoe lager de kosten." Een definitief plan hoopt het colle ge later dit jaar voor te leggen aan de raad. Eerst wordt onder chauf feurs een enquête gehouden om te vragen hoe zij tegen de problema tiek aankijken. Of twee grote par keerplaatsen op centrale plekken in de gemeente hen bekoren, is de vraag. „Wij willen eigenlijk ge woon in of bij ons eigen dorp blij ven staan", zegt Henk den Haan van de chauffeursvereniging Sint Philipsland. GOES - Piet de Visser, begin jaren negentig de man achter de ontwikkeling van het Goese Meer, trekt alles uit de kast om hoogbouw in het nieu we ambitieuze woningbouwproject Goese Schans te bestrijden. Volgens hem wordt 'het fraaie Goe se Meer' straks door die hoogbouw ontsierd en wordt 'een geliefd natuur- en recreatiegebied (bij de te slopen AKF-fabriekshal) verwoest'. De Vis ser laat het niet bij woorden. Hij heeft om Goese raadsleden op andere gedachten te brengen een glossy folder (zie foto) laten maken en verspreid onder alle mogelijke officiële instanties. Of de ge meenteraad van Goes onder de indruk is, zal van avond blijken, als een raadscommissie het be stemmingsplan Goese Schans bespreekt. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur met tuinkruiden, Wiener Schnitzel of Tiroler kaastaart en apfelstrüdel met vanillesaus 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk op www.drukkerijmiddelburg.nl en ontvang een gratis kaartje (zolang de voorraad strekt...) voor And when did you last see your father GOES - De giftige blauwalgen die weken geleden in de Goese vesten zijn opgedoken, blijken hardnek kig. De waarschuwing om niet te vissen of honden in het water te la ten zwemmen of ervan te laten drinken blijft daarom van kracht, laat een woordvoerster van het wa terschap weten. Hoewel de West en Oostvest er visueel beter uit zien, tonen recente watermonsters aan dat de concentraties nog steeds te hoog zijn. „Als de alg een maal in het water zit, kom je er bijna niet meer vanaf, het enige dat helpt, is een strenge winter." RILLAND - In verschillende Reimers- waalse dorpen hing gisteren een penetrante gaslucht. Medewerkers van Gasunie hadden bij onder houdswerk aan een gasontvangst- station in Rilland per ongeluk een te hoge dosering THT (tetrahydro- tiofeen) toegevoegd aan het op zichzelf reukloze gas. Bij energiebe drijf Delta kwamen verontruste te lefoontjes binnen, maar de lucht is volgens een woordvoerder onge vaarlijk. „Wat je ruikt is de geur- stof, er is geen gas vrijgekomen." rprnm Tip? redactie@pzc.nl Opa heeft onlangs een spiksplin ternieuwe auto gekocht. Zo een tje met een navigatiesysteem. Handig voor als je ergens de weg kwijt bent. Toen kleindochter Ra chel van bijna 9 jaar op bezoek was bij opa, wilde ze uiteraard wel een ritje in de nieuwe bolide maken. Voor alle zekerheid stel de opa de gps maar in werking. Bij de eerste bocht hoorden ze de mevrouw 'linksaf zeggen. Maar opa, eigenwijs als hij is, stuurt de auto rechts de bocht om. De navigatiemevrouw meldt dat hij moet keren. „Nou", zegt opa, „die mevrouw weet het geloof ik beter dan ik." Waarop Rachel zegt: „Tja opa, die mevrouw werkt daar ook niet voor niks." --- --- •-... Weg natuur- en recreatiegebied?! grens bestaand bestemmingsplan Het Goese Meer 17 ha geannexeerd gebied 7,7 ha bebouwd met 216 woningen (24 m. hoge flats) y- XX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73