Zeeland Tafeltje-Dek-Je kan weer doorgaan ca Pogingen vlot trekken van recreatieproject Waterdunen Breskens Schorebruggers Vrijspraak voor breiden acties uit Middelburger 1 1 Y' oud-inwoner Vrijwilligers blijven vijf dagen per week warme maaltijden bezorgen. Ten strijde met glossy folder Handtekeningenacties op stapel in Kruiningen, Schore en Vlake. Gesprekken tussen provincie en Sluis op 22 september. S PZC Donderdag 11 september 2008 29 door Harmen van der Werf GOES - De warmemaaltijdvoorzie- ning van Tafeltje-Dek-Je in Goes is gered. Vanaf 1 januari 2009 gaat het Goese bedrijf Maaltijd@home met Versaantafel in Amsterdam de maaltijden verzorgen in Kloetinge, de stad Goes, Kattendijke en Wil- helminadorp. Zorginstelling Poel- wijck blijft 's-Heer Hendrikskinde ren, 's-Heer Arendskerke en Wol- phaartsdijk bedienen. Over de toekomst van Tafel- tje-Dek-Je in Goes ontstond eer der dit jaar onrust. De Unie van Vrijwilligers (UW) trok aan de bel, omdat het project dreigde te sneuvelen. Zorgcentrum Ter Weel had aange kondigd de maaltijdbereiding te stoppen met ingang van 2009, om dat er te veel geld bij moest. Direc teur Pim Hurkens had het over 75.000 euro op jaarbasis. Voor Ter Weel was een alternatief: Zorgstroom in Middelburg. Zorg- stroom levert thuis op te warmen koelvers-maaltijden. Die worden echter slechts twee keer per week bezorgd, terwijl UW-vrijwilligers in Goes dat vijf keer per week doen. De UW wilde daaraan vast houden. „Want", stelde voorzitter Willy de Lange, „het is erg belang rijk dat vrijwilligers dagelijks bij de mensen thuis komen en met hen een band opbouwen." Wethouder Joost Adriaanse (SGP/CU, welzijn) onderschreef dat. Hij heeft zich ervoor ingespan nen Tafeltje-Dek-Je in Goes op de oude voet voort te zetten. Dat is ge lukt. Het particuliere bedrijf Maal- tijd@home aan de Albert Plesman- weg in Goes zal het leeuwendeel van de maaltijden verzorgen. Vers aantafel in Amsterdam levert de maaltijden. Bij Maaltijd@home worden die voor bezorging op de juiste tempe ratuur gebracht. Tijdens een proeverij in vereni gingsgebouw Amicitia in Kloetin ge kwamen eerder dit jaar de pro ducten van Maaltijd@home als smaakvolste uit de bus. Goes sluit contracten met MaaltijdOhome en Poelwijck om de warme maaltijdvoorziening vanaf 1 januari op de oude voet voort te kunnen zetten. Voor eigenaresse Ria Warrens van Maaltijd@home is de keuze voor haar bedrijf een enorme opsteker. Als bijstandsgerechtigde is zij drie jaar geleden met de maaltijdservi ce begonnen. Tafeltje-Dek-Je Goes zorgt voor ruim een verdubbeling van de om zet. UW-voorzitter De Lange zegt 'erg blij' te zijn met de oplossing. Ze ventig a tachtig UW-vrijwilligers brengen de maaltijden rond. Tafel- tje-Dek-Je heeft in Goes tweehon derd cliënten. De gemeente zal de onkostenver goeding voor vrijwilligers regelen. GOES - Piet de Visser, begin jaren negentig de man ach- laat het niet bij woorden. Hij heeft om Goese raadsle- ter de ontwikkeling van het Goese Meer, trekt alles uit den op andere gedachten een glossy folder (zie foto) la de kast om hoogbouw in het nieuwe ambitieuze wo- ten maken en verspreid onder alle mogelijke officiële in ningbouwproject Goese Schans te bestrijden. De Visser stanties. door Luc Oggel KRUININGEN - Bewoners van Scho- rebrug, de polder ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beveland die in beeld is om te worden omge vormd tot een watergebonden be drijventerrein, gaan in Kruinin gen, Schore en Vlake handtekenin gen ophalen tegen de plannen. Dat heeft Jacques van Loo van het actiecomité deze week aangekon digd tijdens de Reimerswaalse raadsvergadering. Het actiecomité is zaterdag tijdens de braderie in Kruiningen present met flyers en handtekeningenlijs ten. Van Loo verwacht dat 'honder den' mensen zich achter het actie comité zullen scharen. „De naam Schorebrug werkt enigs zins verwarrend, maar inmiddels hebben we aan de bewoners van Kruiningen duidelijk kunnen ma ken dat het om de polder achter de Zanddijk gaat. We hebben al tientallen reacties gehad dat dit plan moet worden tegengehou den." Van Loo roept de gemeente raad op om door 'de smoes van (gedeputeerde) Van Waveren heen te prikken'. „De provincie wil een watergebon den terrein aanleggen en twee be- tonfabrieken uit Goes verplaatsen, maar dat zijn twee afzonderlijke zaken die je niet moet koppelen." Volgens de bewoners is de Kreek rak (die al is afgevallen) de ideale locatie voor een bedrijventerrein en horen betonfabrieken thuis in het Sloegebied. De 'Schorebruggers' vinden boven dien dat de plannen van de provin cie niet zijn te rijmen met de re cente kritiek op bedrijfsgebouwen aan de A58 bij Goes. „Dan wil je toch geen betoncentrale gaan plaat sen net voor de Vlaketunnel?" Van Loo vraagt zich ook af waar om de gemeente Kapelle niet bij de hele kwestie wordt betrokken. „De inwoners van Schore hebben hier ook grote belangen bij." door Emile Calon MIDDELBURG - Een 42-jarige oud-in woner van Middelburg is door de rechtbank volledig vrijgesproken. Hij moest terechtstaan voor het ja renlang seksueel misbruiken van zijn vrouw en voor mishandeling van haar. Volgens de aanklacht zou de man, voor en gedurende hun huwelijk, haar gedwongen hebben allerlei vormen van seks te ondergaan. Tijdens de zitting van de Middelburgse rechtbank trok de officier van justitie de verden king van seksueel misbruik in. Vol gens hem was er geen enkel juri disch bewijs voor dat misbruik. Hij vroeg de rechters dan ook om die man op dat punt vrij te spre ken. Wel handhaafde hij de be schuldiging dat de man zijn vrouw tot twee keer toe mishandeld zou hebben. Hij zou haar twee maal door elkaar hebben geschud. De Middelburgse rechters spraken de man gisteren volledig vrij. Vol gens de rechtbank is er onvoldoen de bewijs voor en het misbruik en de mishandelingen. door Frank van Cooten BRESKENS - De provincie Zeeland en de gemeenteraad van Sluis pra ten op maandag 22 september over manieren om recreatie- en na tuurproject Waterdunen bij Bres kens vlot te trekken. Met name de grondverwerving verloopt uiterst moeizaam. Zowel de Sluise ge meenteraad als Provinciale Staten houden vast aan vrijwillige grond verwerving. Omdat volgend jaar wordt gestart met de kustverster- king, Waterdunen is daar onder deel van, moet echter iets gebeu ren. Gedeputeerde Marten Wiers- ma koerst af op bestuurlijke duide lijkheid rond de jaarwisseling. Tussen de provincie en het minis terie van Vrom bestaat overigens geen verschil van inzicht over de gevolgen van de inlaat van zout water in de Oud Breskenspolder. Volgens onder meer de Partij voor Zeeland is sprake van ontpolde- ring. Minister Jacqueline Cramer stelt in een brief dat van ontpolde- ring geen sprake is. De polder wordt immers niet terug gegeven aan de zee. Het gaat om een bin- nendijkse integrale aanpak waarbij landbouwgrond voor meerdere functies wordt gebruikt waaron der zout water natuur onder in vloed van het getij. „Deze mening delen wij ook", zegt Lies Dekker, projectleider van Waterdunen. „Van ontpoldering is geen sprake. De polder krijgt een andere be stemming." Fractievoorzitter Johan Robesin van de Partij voor Zeeland is ech- j ter niet te vermurwen. In de Oud Breskenspolder en ook bij Perkpol- der is wel degelijk sprake van ont poldering, vindt hij. „In de primai re zeewering wordt een gat ge maakt. Volgens de waterschapswet is wel degelijk sprake van ontpol dering." Volgens Robesin wordt dit gege ven angstvallig verzwegen omdat de gevolgen voor het achterland volgens hem rampzalig zijn. „De eerstvolgende dijk of reeks van dij ken krijgt dan de status van pri maire zeewering. Dit heeft grote gevolgen voor bijvoorbeeld cam pings in de nabijheid die vanwege de veiligheid dan weg moeten of niet meer mogen uitbreiden." Volgens projectleider Dekker slaat Robesin de plank mis. „In de pri maire zeewering zit al een uitwate ringssluis. Gaten die je in de zee wering maakt moet je ook weer dichten. De getijdeduiker wordt zo ontworpen dat de primaire zeewe ring niet in gevaar komt." Slace 1095 Baanvelden 13 Postbus 88 4715 ZH Rucphen E-mail: lnfo@skidome.nl Tel.: +31(0)165 - 343134 www.skidome.nl/www.kiddleskidsklup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57