Zeeland Gedoe om geld dorpshuizen Helihaven Port Zélande 25 déDRVKKERY Brievenbus van De Punt gepikt SCHOUWEN-DUIVELAND 32 31 Bellen met zelfgemaakte telefoon nMH Fractie LSD zet vraagtekens bij beleid van college B en W. Navigatie Brasseriemenu noedelsoep gratis naar Film by the sea Samenwerking zorgt voor uitbreiding programma HZ Cult Symposium Sporen van beleving opent Monumentendag Donderdag 11 september 2008 Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Er waren kinderen genoeg, gistermiddag bij kinder boerderij De Punt in Zierikzee. Maar er waren er maar twee die mee wilden doen aan de proefjesmiddag. Op de foto pro beert Tommie met vrijwilligster Marike Sebregts de telefoon verbinding uit, die hij van twee koffiebekertjes en een touw heeft gemaakt. Verder konden de kinderen kwaakgeluidjes ma ken door te wrijven over een touwtje dat door de bodem van een bekertje is gespannen, een wiebelpoppetje maken met kneedgummie of een vogel in de kooi laten verdwijnen door een tekening hard rond te draaien. Woensdag 1 oktober wor den er mobielen gemaakt. Ouders en kinderen kunnen dan de hele middag in- en uitlopen. foto Dirk-Jan Cjeltema door Piet Kleemans NIEUWERKERK - De fractie Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) vindt dat de gemeente geld dat bestemd was om huurders te laten wennen aan hogere tarieven voor de dorps huizen op het eiland verkeerd ge bruikt. Het college van burgemees ter en wethouders bestrijdt dat. De gemeente heeft de dorpshui zen en multifunctionele centra ver kocht aan woningbouwcorporatie Zeeuwland. De gemeente huurt de dorpshuizen van Zeeuwland en verhuurt ze weer door aan ge bruikers. Daarbij zijn de huurprij zen herzien en dat komt voor de meeste gebruikers - vaak lokale ver enigingen - neer op een forse ver hoging. Om dat minder hard aan te laten komen is volgens LSD in november 2005 afgesproken dat de gemeente een fors bedrag uit zou trekken voor huurgewenning gedu rende drie jaar. Daarvoor is een be drag van 500.000 euro beschikbaar gesteld. Het geld is toegevoegd aan de 'bestemmingsreserve strate gisch accommodatiebeleid'. LSD stelt dat de gemeente het geld niet zoals afgesproken gebruikt voor huurgewenning, maar voor de to tale exploitatie van de dorpshui zen. De oppositiepartij ziet dat als een drastische koersverandering Markt 51 j Middelburg T0118 886 886 van de gemeente en wil van het college weten waarom de gemeen teraad nooit van die verandering op de hoogte is gesteld. Het college verwijst de beschuldi gingen van LSD naar het land dei- fabelen. „De gelden worden alleen ingezet voor huurtekorten van dorpshuizen en oprichting van een nieuwe exploitatiestichting. Naar ons oordeel is steeds con form de raadsbesluiten gehandeld en hebben wij uw raad steeds op de hoogte gehouden." De Schouwse fractie Leefbaar Schouwen-Duiveland vindt dat de gemeente geld bedoeld voor huurgewenning voor dorpshuis gebruikers verkeerd gebruikt. Uit de pot van vijf ton is al behoor lijk geput. Het tekort van de dorps huizen en multifunctionele centra over 2007 bedroeg 130.000 euro en dat geld komt uit de speciale reser ve. Het tekort over 2008 wordt ge raamd op 256.000 euro en ook dat bedrag wordt uit genoemde vijf ton geput. De kosten die gemoeid zijn met de oprichting van een nieuwe - overkoepelende - beheerstichting voor de dorpshuizen op Schou wen-Duiveland worden geraamd op 10.000 euro. In kas is dan nog ruim een ton. De overkoepelende beheerstich ting moet per 1 januari 2010 het be stuur voor de meeste dorpshuizen op zich nemen. SCHARENDIJKE - Het gemeentebe stuur van Goedereede heeft wel oren naar de aanleg van een heli kopterplatform op Marina Port Zé- lande. De jachthaven wil al sinds 2006 eer platform van 30 vierkante me ter en een toegangsweg aanleggen. De haven zelf) Sea Spirit Port Zé- lande, Brielle Yachting en Zeelen- berg Architectuur krijgen steeds va ker te maken met klanten die zich per heli verplaatsen. Aanleg, be- ZIERIKZEE - De buitenbus van kin derboerderij De Punt is in de nacht van dinsdag op woensdag ge stolen. „Een doodgewone groene, plastic bus", zegt beheerder René de Klerk. „Kennelijk gestolen door iemand met weinig geld, wiens ei gen brievenbus kapot is." De politie meldde een inbraak dinsdagochtend in een bedrijf aan de Hageweg in Bruinisse. Hier ver dwenen enkele honderden euro's. heer en onderhoud komen voor re kening van de jachthaven. Goed ereede wil meewerken aan het plan. Onder meer omdat een heli kopterplatform een belangrijke rol kan vervullen bij ongevallen, ram pen en andere noodsituaties. Ver der vindt de gemeente het plan uit economisch en toeristisch oog punt een goede zaak. Afgesproken is dat eventuele plan- schade van omwonenden door Ma rina Port Zélande wordt vergoed. Tip? redactie@pzc.nl Opa heeft onlangs een spiksplin ternieuwe auto gekocht. Zo een tje met een navigatiesysteem. Handig voor als je ergens de weg kwijt bent. Toen kleindochter Ra chel van bijna 9 jaar op bezoek was bij opa, wilde ze uiteraard wel een ritje in de nieuwe bolide maken. Voor alle zekerheid stel de opa de gps maar in werking. Bij de eerste bocht hoorden ze de mevrouw 'linksaf zeggen. Maar opa, eigenwijs als hij is, stuurt de auto rechts de bocht om. De navigatiemevrouw meldt dat hij moet keren. „Nou", zegt opa, „die mevrouw weet het geloof ik beter dan ik." Waarop Rachel zegt: „Tja opa, die mevrouw werkt daar ook niet voor niks." vanavond vanaf 17.30 uur met tuinkruiden, Wiener Schnitzel of Tiroler kaastaart en apfelstrüdel met vanillesaus 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk op www.drukkerijmiddelburg.nl en ontvang een gratis kaartje (zolang de voorraad strekt...) voor And when did you last see your father

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53