Schorebrug in verzet tegen bedrijfsterrein Zeeland Niet één overtreder in Fliplandse straat Weekend voordeel Jaar cel en stoppen met drinken Gaslucht hangt in Reimerswaal Kortingen tot NU voor 799 Handtekeningenacties op stapel in Kruiningen, Schore en Vlake. Woordvoerder zegt dat gemeente op verkeerde plek heeft gemeten. Batavus Vivente Enkele voorbeelden Enkele voorbeelden w PZC Donderdag 11 september 2008 29 donderdag t/m zondag Da aanbiedingen zijn geldig van donderdag 11 (eplember t/m zondag 11 laptamber 2008. Prl|swl|zlglngen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldl OP=OP. Graag gedaan. Super deBoer door Luc Oggel KRUININGEN - Bewoners van Scho rebrug, de polder ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beveland die in beeld is om te worden omge vormd tot een watergebonden be drijventerrein, gaan in Kruinin gen, Schore en Vlake handtekenin gen ophalen tegen de plannen. Dat heeft Jacques van Loo van het actiecomité deze week aangekon digd tijdens de Reimerswaalse raadsvergadering. Het actiecomité is zaterdag tijdens de braderie in Kruiningen present met flyers en handtekeningenlijs ten. Van Loo verwacht dat 'hon derden' mensen zich achter het ac tiecomité zullen scharen. „De naam Schorebrug werkt enigszins verwarrend, maar inmiddels heb ben we aan de bewoners van Krui- Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goes e.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 RILLAND - In verschillende Reimers waalse dorpen hing gisteren een penetrante gaslucht. Medewerkers van Gasunie hadden bij onder houdswerk aan een gasontvangst- station in Rilland per ongeluk een te hoge dosering THT toegevoegd aan het op zichzelf reukloze gas. Bij energiebedrijf Delta kwamen verontruste telefoontjes binnen, maar de lucht is volgens een woordvoerder ongevaarlijk. „Wat je ruikt is de geurstof, geen gas." ningen duidelijk kunnen maken dat het om de polder achter de Zanddijk gaat. We hebben al tien tallen reacties gehad dat dit plan moet worden tegengehouden." Van Loo roept de raad op om door 'de smoes van (gedeputeerde) Van Waveren heen te prikken'. „De provincie wil een watergebonden terrein aanleggen en twee betonfa- brieken uit Goes verplaatsen, maar dat zijn twee afzonderlijke zaken die je niet moet koppelen." Volgens de bewoners is de Kreek rak (die al is afgevallen) de ideale locatie voor een bedrijventerrein en horen betonfabrieken thuis in het Sloegebied. De 'Schorebruggers' vinden boven dien dat de plannen niet zijn te rij men met de recente kritiek op be- De bewoners van de polder Scho- rebrug voelen niets voor een aan leg van een bedrijventerrein aan het Kanaal door Zuid-Beveland. Er is een actiecomité gevormd. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Kinderen en ouders uit de Schelpkreekstraat in Sint Philipsland gingen anderhalve maand geleden naar het gemeente huis om te pleiten voor een veilige re straat. Er zou vaak te hard gere den worden. De gemeente onder nam vrijwel meteen actie door me tingen te verrichten. Maar daaruit blijkt dat tussen 18 augustus en 3 september niet één automobilist de limiet van 30 kilometer per uur zou hebben overschreden. Ruim 50 procent van de mensen reed zelfs minder dan 15 kilometer per uur. 31 procent zat tussen de 16 en 20, terwijl de rest tussen de 20 en de 30 kilometer per uur zat. Bewoner Jaco Steijn, die optreedt drijfsgebouwen aan de A58 bij Goes. „Dan wil je toch geen beton- centrale gaan plaatsen net voor de Vlaketunnel?" Van Loo vraagt zich ook af waar om de gemeente Kapelle niet bij de hele kwestie wordt betrokken. Een aantal Reimerswaalse raads fracties liet zich dinsdagavond in niet mis te verstane bewoordingen uit over een concept-intentieover eenkomst die de stuurgroep (pro vincie, Reimerswaal, Goes, water schap en Rijkswaterstaat) wil aan gaan. Die heeft, vinden ze, een te dwingend en definitief karakter. „We worden aan de galg gehan gen", stelde Marien Weststrate (Leefbaar Reimerswaal). Volgens Andries Jumelet (Christenunie) ontbreken 'nut en noodzaak'. „Dit gebeurt alleen omdat Goes zono dig een luxe wijk (Goese Schans, red.) wil neerzetten." SGP en PvdA vinden dat de pro vincie met Goes maar een aparte overeenkomst moet sluiten. als woordvoerder, snapt deze cij fers wel. „Er is op de verkeerde plaats gemeten", zegt hij. „Dat ding hing aan een lichtpaal bij nummer zes, maar dat is op een plek waar mensen net de straat in komen rijden. Je hoeft niet heel slim te zijn om te bedenken dat au to's daar nog niet hard rijden." Steijn zegt de gemeente overigens niets kwalijk te nemen. Hij vindt dat die heel snel actie heeft onder nomen. „Ik wil alleen maar zeg gen dat we waarschijnlijk tot een betere meetplek waren gekomen als ze even contact met ons had den opgenomen." Als de gemeente op basis van de nu voorliggende cijfers besluit geen maatregelen te nemen in de straat, wil Steijn daar graag nog een gesprek over voeren. „Dan vraag ik of ze willen overwegen om toch nog eens op een betere plek te meten." MIDDELBURG - Na het verblijf in de gevangenis mag een 31-jarige Vlis- singer een half jaar lang niet drin ken. Die bijzondere voorwaarde legde de Middelburgse rechtbank hem gisteren op. De man werd veroordeeld voor mishandeling van een plaatsge noot. Na een ruzie zou hij hem in de Bonedijkestraat in Vlissingen uit de auto hebben getrokken, hem hebben geslagen, en, toen hij op de grond lag, ook hebben getrapt en geschopt. De officier van justitie eiste twee weken geleden een gevangenis straf van 21 maanden tegen hem. Raadsman E. Smit vond dat een veel te hoge straf omdat, zo zei hij, de man feitelijk een toffe vent is. „Alleen als hij drinkt gaat het mis." De rechtbank veroordeelde hem tot een celstraf van achttien maan den waarvan zes voorwaardelijk. Die voorwaardelijke periode is met name bedoeld om onder bege leiding van Emergis wat te doen aan zijn drankprobleem. Beter Leven per kilo I Koffie rood of robuust, snelfiltermaling, pak 250 gram a kiloprijs 3 96 Lay's Mixpack alle soorten, ultdeelzak 15 stuks of 4-pack 2J&I2&S I Braad- of Sukadelappen voordefllpak Het scharrelplus-ei met Beter Leven ster is exclusief verkrijgbaar bij Super de Boer Vouwfiets, met handremmen OP=OP van .259)- nu voor 199, Met 500,- korting! Kinderfietsen Batavus Snake xc 12 van 149,- leeftijd 2 a 3 jaar nu voor 99, Batavus Snake 22 van .339,- leeftijd 6 a 7 jaar nu voor 245, Batavus Snake 26 van 389,- leeftijd 9 a 10 jaar nu voor 249, Dames- en herenfietsen Batavus Cantate, supermooie fiets van Ü49,- nu voor 795, Batavus Entrada De Luxe, complete fiets van 699,- nu voor 495, Batavus Staccato De Luxe, met 8 versnellingen van S49,- nu voor 599, Batavus AS 350 (sportief model) van 599,- nu voor 399, aluminium frame verende voorvork met geïntegreerde koplamp naafdynamo met sensorkoplamp verstelbare stuurpen met ingebouwde fietscomputer 8 versnellingen Shimano Nexus Premium met rollerbrakes geïntegreerd slot Kortom de meest luxueuze fiets van Batavus! Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118 - 61 24 10 www.profile-vandendriest.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31