Zeefancl I25 Gekissebis over status Britannia Westkappels Polderhuis praat met Britse musea Beschermt hart en bloedvaten WALCHEREN 31 DE RODE PILAREN Navigatie Gemeente Vlissingen schrikt van mogelijke monumentenstatus. Delegatie naar Engeland om te spreken over samenwerking. Samenwerking zorgt voor uitbreiding programma HZ Cult Symposium Sporen van beleving opent Monumentendag vanavond vanaf 17.30 uur örasserieimenu noedelsoep met tuinkruiden, Wiener Schnitzel of Tiroler kaastaart en apfelstrüdel met vanillesaus 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 gratis naar Film by the sea kijk op www.drukkerijmiddelburg.nl en ontvang een gratis kaartje (zolang de voorraad strekt...) voor And when did you last see your father REUKLOZE FORMULE! 8 CENT PER DAG! Lucovitaal c Visolie Knoflook 90 capsules 14," I NU 2 verpakkingen voor de prijs van 1! Verkrijgbaar bij: Drogisterij Kruiderij Middelburg'Goes-Vlissingen www.derodepilaren.nl Houd de bloedvaten schoon Voor een verantwoord cholesterolgehalte Goed voor de bloedvaten Slecht één capsule per dag Biedt de meest uitgebreide bescherming Donderdag 11 september 2008Tip? redwalch@pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Opa heeft onlangs een spiksplin ternieuwe auto gekocht. Zo een tje met een navigatiesysteem. Handig voor als je ergens de weg kwijt bent. Toen kleindochter Ra chel van bijna g jaar op bezoek was bij opa, wilde ze uiteraard wel een ritje in de nieuwe bolide maken. Voor alle zekerheid stel de opa de gps maar in werking. Bij de eerste bocht hoorden ze de mevrouw 'linksaf zeggen. Maar opa, eigenwijs als hij is, stuurt de auto rechts de bocht om. De navigatiemevrouw meldt dat hij moet keren. „Nou", zegt opa, „die mevrouw weet het geloof ik beter dan ik." Waarop Rachel zegt: „Tja opa, die mevrouw werkt daar ook niet voor niks." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - „De Raad beveelt u daarom ter sterkste aan naast het paviljoen, ook het hotel in de be schermingsprocedure mee te ne men en dit gedeelte van het com plex eveneens over twee jaar te be schermen als Rijksmonument." Zo'n advies van de landelijke Raad voor Cultuur, daar had de Bond Heemschut alleen maar van dur ven dromen. Als minister Plasterk ermee instemt, wordt het voorma lig boulevardhotel Britannia in Vlissingen een Rijksmonument. In een vier pagina's tellend epistel wordt de architectuur- en cultuur historische waarde uiteengezet van de bouwval. „Het hotel vervul de niet alleen een belangrijke rol in de geschiedenis van Vlissingen, het is bovendien nog een van de weinige voorbeelden van wederop bouwarchitectuur van dit type ge bouw, niet alleen in Zeeland, maar ook in Nederland. Dit laatste geeft Britannia zeldzaamheidswaarde." Alle lof ging tot nog toe naar het paviljoen, met de mozaïeken van Louis van Roode. Maar de Raad be trekt het betonnen blok erachter, de zes etages hoge hoteltoren uit i960, ook bij het advies. „Ze vor men in feite één geheel." Met dat oordeel wrijft voorzitter Willem Heijbroek van de Bond Heemschut zich helemaal in de handen. „Wij zijn het hier van har te mee eens. Kijk, het lijkt van bui tenaf niet zo best. Maar binnen is er niks mis mee. Het Badpaviljoen in Domburg, bijvoorbeeld, had een veel zwaardere restauratie no dig. En als je ziet dat de ontwikke laar daar financieel op nul is uitge komen, dat het de overheid niks heeft gekost, zie ik het voor Britan nia absoluut rooskleurig in." Dat doet de gemeente Vlissingen ook wel, maar toch zeker niet met een monumentenstatus. Die zou het overleg met Loostad, de pro jectontwikkelaar, alleen maar ver storen. En die gesprekken gaan nu juist zo goed. Wethouder Piet Pol derman: „Loostad heeft net nieu we plannen ingediend. Het is er ons alles aan gelegen om die ont wikkeling door te zetten." Toch verwacht Polderman niet dat Plasterk het advies van de Raad zal overnemen. Daar heeft hij het nog uitgebreid met hem over gehad aan boord van de partyboot, toen de minister de kanjer-miljoenen kwam brengen. „Hij zei toen zelf nog dat je niet alle monumenten heilig moet verklaren. En boven dien, Britannia zit niet eens bij de lijst van honderd toppers van na oorlogse monumenten." De Raad voor Cultuur adviseert minister Plasterk om hotel Britannia aan te merken als Rijksmonument. De gemeente Vlissingen is daar niet blij mee. AoTl"D11r"l7r'lirT?"D V Markt51 f Middelburg u.cj_/j\_ V JvJvJ_i JvX T0118886886 VLISSINGEN - Een 'cyber'-meid die zich losmaakt uit an tieke geschriften. Met die blikvanger zet de Hogeschool Zeeland koers naar de 'nieuwe tijd'. De Vlissingse kun stenaar Carina Dumais ontwierp het beeld in samen spraak met HZ-cult studenten. Het digitaal kunstwerk, afgedrukt op geborsteld aluminium, is gisteren onthuld tijdens de opening van het academisch jaar. Het is opge bouwd uit louter enen en nullen. foto Lex de Meester hoopt nu in Engeland materiaal te vinden voor een speciale exposi tie. Het Poldermuseum op zijn beurt kan de Britse musea wellicht ook van informatie voorzien. Voorzitter Jan van Beekhuizen is opgetogen over de reis naar Enge land: „We worden er met open ar men ontvangen. Toch heel bijzon der, want wij zijn maar een klein museumpje in vergelijking tot die instituten." Stiekem hoop Van Beekhuizen op een permanente samenwerking met de Britten. Vandaag is het Westkappelse kwar tet te gast in Portsmouth, morgen in Londen. Zaterdag zijn ze weer thuis. door Theo Giele WESTKAPELLE - Vier mensen van museum Polderhuis Westkapelle vertrekken vandaag naar Engeland om met het wereldberoemde Im perial War Museum in Londen en het Royal Marine Museum in Portsmouth te praten over samen werking. Volgend jaar is het 65 jaar geleden dat geallieerde troepen in Westka pelle aan land kwamen. Het West- kapelse Dijk- en Oorlogsmuseum wil hieraan aandacht schenken en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27