Kerncentrale verdeelt Huisartsen zijn woest op Klink Vandalen hinderen brandweer Dode bij frontale botsing op Philipsdam SP wil vandaag opheldering van het kabinet over gevolgen. B Beroepsgroep eist dat minister terugkomt op bezuinigingsmaatregel. Word ook abonnee! HET WEER: Oranje wint ternauwernood in Macedonië 41 WESTKAPELLE - Het Westkappels Zangkoor zingt bij de officiële opening van de nieuwe weg over de zeedijk. De weg, die als werktitel Panoramaweg had, kreeg gisteren zijn echte naam: Noorderhoofdweg, genoemd naar het vuurtorentje aan het begin van de weg. De weg ligt op een nieuw stuk dijk dat tussen Westkapelle en Domburg is aangelegd in het verlengde van de Westkappelse Zeedijk. Het is onderdeel van het project Zwakke Schakel Westkapelle: versterking van de zeekant van de dijk bij Westkapelle. foto Ruben Oreel door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Politiek Den Haag rea geert verdeeld op het voornemen van Delta om een vergunning voor een tweede kerncentrale aan te vra gen. De SP wil vandaag van het ka binet opheldering. SP-Kamerlid Paulus Jansen wil van de ministers Cramer (PvdA, milieu) en Van der Hoeven (CDA, economie) weten wat de plannen van Delta betekenen voor de be handeling van de nieuwe kernener giewet. „Wij denken dat de tijd nog niet rijp is voor een nieuwe centrale", aldus Jansen. De nieuwe wet ligt op de plank en is strenger dan de huidige. Maar de nieuwe wet is begin dit jaar door Cramer niet ter behandeling aangeboden aan de Kamer. Zij vond dat niet no dig omdat er geen aanvraag lag. Zij verbaasde daarmee de Kamer. PvdA en CU vinden dat de huidi ge wet alsnog moet worden aange scherpt. PvdA-Kamerlid Diederik Samson zei: „Wijziging is sowieso nodig, want de sluitingsdatum van de huidige kerncentrale moet er nog in worden opgenomen. De nieuwe wet kan zo naar de Kamer. ppj Het plan van Delta om een ver- gunning aan te vragen voor de bouw van een tweede kerncen trale wordt In politiek Den Haag verdeeld ontvangen. Voor die tijd heeft Delta nog geen aanvraag ingediend." CDA en WD zijn enthousiast over het voornemen van Delta. „Eindelijk komt een er eind aan een theoretische discussie", zegt WD'er Halbe Zeilstra. Jos Hessels (CDA): „Borssele is dé voor de hand liggende plek vanwege het maatschappelijk draagvlak." f '"-JtPagina 3: commentaar ky pagina 2 en 3: nog veel vragen over komst kerncentrale Zeeland kan er nog best een paar kerncentrales bij hebben reageer op www.pzc.nl Zeeland heeft behoefte aan een herkenbaar symbool oneens 49% 51% aantal reacties: 362 BRUINISSE - Een 59-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land is gisterochtend om het leven gekomen bij een verkeersongeval op de Philipsdam. Het ongeluk gebeurde om 11.50 uur, vanuit Bruinisse gezien nog vóór de sluis. De auto van het slachtoffer kwam door nog onbekende oorzaak op de verkeerde weghelft terecht en reed vervolgens frontaal op een te gemoetkomende vrachtwagen. De truck werd bestuurd door een 41-jarige man uit Willemstad. Het 59-jarige slachtoffer overleed ter plaatse. Als gevolg van het ongeval is de Philipsdam, verbinding tussen de Grevelingendam en Sint Philips- land, de gehele middag gesloten ge weest voor het autoverkeer. DEN HAAG - De Landelijke Huisart sen Vereniging (LHV) is woedend op minister Klink omdat die de vergoeding voor herhaalrecepten wil halveren. De artsen weigeren met Klink te praten zolang die be zuinigingsmaatregel op tafel ligt, maakte de LHV gisteren bekend. De vereniging wil deze maand met de leden praten over deze 'schandalige maatregel'. Klink zei gisteren dat de gesprek ken met de LHV over bezuinigin gen zijn gestrand. Hij neemt daar om zelf het heft in handen door de tarieven voor herhaalrecepten te verlagen van 4,50 euro naar 2,25 euro. Dat moet 83 miljoen euro op leveren. Daarvan geeft Klink 15 miljoen terug aan de artsen door een hogere vergoeding voor werk in avond, nacht en weekeinde. De bezuiniging is volgens Klink nodig omdat het budget voor de huisartsen vorig jaar met 124 mil joen is overschreden. Voor dit jaar verwacht hij eenzelfde tegenvaller. De artsen wijzen bezuinigingen af en willen hogere nachttarieven en hogere bijdragen voor telefonische bereikbaarheid en invoering van het elektronische patiëntendossier. pagina 31: 'huisartsen zijn slecht - bereikbaar' VLISSINGEN - Tijdens de bluswerk zaamheden bij een woningbrand aan de Bonedijkestraat in Vlissin- gen is dinsdagavond door onbe kenden de brandkraan dichtge draaid. De brandkraan zorgde voor de wa tertoevoer naar de tankwagen die brandweerlieden in de brandende woning van bluswater voorzag. In de watertank zat voldoende water om enige tijd te kunnen doorgaan met blussen. Pas toen de druk in de tank op een gegeven moment wegviel, werd ontdekt dat de brandkraan was dichtgedraaid. De politie stelt een onderzoek in naar het voor val. Zeeland: 2 en 3; 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 8; Buitenland: 9 en 11; Meningen: 15; Beurs: 16; Econo mie: 17; Boeken: 21; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 32; 36 en 37; Agenda: 38; Sport: 41 t/m 45; Tele visie: 46 en 47 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 Buien d Donderdag 11 september 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 215 - los nummer €2,00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1