Tweede centrale dichterbij Terneuzenaar doodt in Sluiskil Rotterdammer 'Zeeland moet zich spiegelen aan Alaska' Oerknalmachine speurt naar de kleinste deeltjes 10 en 11 Lance Armstrong wil achtste Tour winnen Zakelijk geschil leidt tot fatale ruzie in loods op Kanaaleiland. Word ook abonnee! 'Help, het stinkt in de klas!' Delta vindt tijd rijp voor uitbreiding van kernenergie. LOS ANGELES - Lance Armstrong keert terug in de wielersport. De 37-jarige Amerikaan die in 2005 zijn zevende Tour de France won en daarna stopte, bevestigde gister avond dat hij een come-back wil maken. „Na een gesprek met mijn familie ben ik blij om te zeggen dat ik mijn come-back maak. Zo wil ik de kankerproblematiek op nieuw centraal stellen", aldus Armstrong die kanker overwon. MIDDELBURG - Zeeland moet een voorbeeld nemen aan Alaska. In deze Amerikaanse staat vormen beren het symbool voor de identi teit van het gebied. Zeeland vormt ook een duidelijk herkenbare een heid en moet ook een symbool kie zen. Dat is goed voor het imago en geeft toeristen een goed gevoel. Dat zegt de econoom Gert-Jan Hospers. Hij is volgende week een van de inleiders bij het Prinsjesdag debat over het thema 'kans op groei voor Zeeland. Dat is opgezet door Scoop, de Zeeuwse werkge vers en de Zeeuwse bibliotheek. X#-! Pagina 27: een regio is geen blik V_y sperciebonen STELLING Zeeland heeft behoefte aan een herkenbaar symbool reageer op www.pzc.nl Waterschapsverkiezingen moeten worden afgeschaft ■■I 25% aantal reacties: 345 SLUISKIL - De politie heeft gister ochtend rond half tien in een loods op het Kanaaleiland bij Sluis kil het stoffelijk overschot gevon den van een 44-jarige Rotterdam mer. Agenten gingen in de loods aan de Drogerijweg een kijkje nemen op aangeven van een 56-jarige in woner van de gemeente Terneu- zen. Die meldde zich rond negen uur ontdaan op het politiebureau in Terneuzen. De man biechtte meteen op, dat hij de daad op zijn Zeeland: 2 en 3; 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 13; Beurs: 14; Econo mie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Agen da: 28; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39 geweten had. De 56-jarige verdach te is onmiddellijk na zijn bekente nis in verzekering gesteld. Hij wordt later deze week voorgeleid aan de rechter-commissaris. Op het stoffelijk overschot van het slachtoffer wordt deze week sectie verricht. Politiewoordvoerster Mirja Vis zei gisteravond dat de zaak rond was. Nader verhoor van de verdachte moet nog wel de precieze achter grond van het misdrijf duidelijk maken. Duidelijk is al wel dat een zakelijk geschil leidde tot de moord. pagina 27: drama op afgelegen terrein Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800- 0231 231 8 711688 555530 door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Delta wil halverwe ge 2009 bij het rijk een vergun ning aanvragen voor de bouw van een tweede kerncentrale in Borsse- le. Het energiebedrijf verwacht dat de centrale eind 2016 operationeel kan zijn. Energiebedrijf Delta heeft nooit onder stoelen of banken gestoken dat het een tweede kerncentrale wil bouwen. „Het maatschappelijk draagvlak voor nog een kerncentra le was tot voor kort niet groot", zegt Delta-woordvoerder Mirjam van Zuilen. „Om die reden heb ben we nooit een vergunning aan gevraagd, ook al kan dat wel op ba sis van de huidige kernenergiewet. De laatste tijd is de discussie over kernenergie flink opgelaaid. Er is duidelijk sprake van een kentering in het denken over kernenergie en de bouw van een tweede kerncen trale in Nederland. Daarom ma ken we nu wel gebruik van de wet telijke mogelijkheden." Het laatste duwtje in de rug voor Delta was volgens Van Zuilen de aansporing vorige week van CDA-fractieleider Pieter van Geel. Hij riep op zijn weblog onderne mers op om een vergunning voor de bouw van een kernenergiecen trale aan te vragen. Hij vindt de productie van kernenergie in Ne derland 'onvermijdelijk'. Delta pakt die toegeworpen hand schoen op en werkt intern aan een zogenoemde startnotitie. Daar- Energiebedrijf Delta wil halverwe ge 2009 een vergunning aanvra gen voor de bouw van een twee de kerncentrale in Borssele. Die kan in 2016 operationeel zijn. in beschrijft het energiebedrijf wat het precies wil gaan doen. Ook de tweede centrale zou in Borssele moeten komen, bevestigt Van Zui len. „Er zijn op de markt verschil lende typen kerncentrales te koop, in vermogen variërend van 1000 tot 1200 megawatt. Delta heeft nog geen keuze gemaakt." De huidige kerncentrale heeft een vermogen van 485 megawatt. Delta dient de startnotitie eind dit jaar bij het rijk in. Halverwege vol gend jaar kan Delta een bouwver gunning aanvragen. Delta schat dat het 3,5 jaar duurt voordat alle vergunningen binnen zijn. temen. Uit onderzoek blijkt dat de binnenlucht op 80 procent van de scholen slecht is. foto ANP HAAG - Basisschoolleerlingen bieden in Den voor de Tweede Kamer een petitie aan. Ze vroegen gisteren aandacht voor de muffe lucht in lokalen. Er is geen geld voor goede ventilatiesys vyord ook m envhnnaar E 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1