Moskou zegt leger terug te trekken €25,- pccm Werk jij in zorg en welzijn? Dan krijg je bij cm 4,1% rente op je spaarrekening. Negeren buitenlandse verkeersboetes aangepakt 'Elektrometer' KORTING!! Sarkozy sluit nieuw akkoord over uittocht Russen uit Georgië. Dodental sloppenwijk Caïro loopt snel op Vrouwelijke kandidaat premierschap Japan Vlootoefeningen Rusland-Venezuela ADBRLLOn Elk 2e ticket! 8 Dinsdag 9 september 2008 PZC door onze correspondent Remco Reiding MOSKOU - De status van Nicolas Sarkozy als vredestichter heeft gis teren wat meer glans gekregen. De Franse president sloot namens de Europese Unie een akkoord met het Kremlin over de terugtrekking van Russische troepen uit Georgië en de uitzending van Europese waarnemers. Ruim drie weken na de eerste be lofte het leger terug te trekken, zijn er nog altijd Russen in Geor gië, zelfs diep landinwaarts. Rus land had amper voldaan aan de helft van de zes punten in het eer ste Franse plan voor een staakt-het-vuren. De EU schortte gesprekken over een nieuw part nerschap met Rusland daarom op. Sarkozy was gisteren opnieuw in Moskou. Hij werd bijgestaan door EU-buitenland-coördinator Javier Solana en José Manuel Barroso, voorzitter van de Europese Com missie. Het Kremlin interpreteerde de tekst van het eerste akkoord an ders dan de EU. Gisteren maakte de zware EU-delegatie duidelijk dat het toch echt de bedoeling was dat alle Russische troepen zich zouden terugtrekken tot hun oude posities in de regio's Zuid-Ossetië en Abchazië. Na weken getouwtrek beloofde de Moskou belooft na een bezoek van de Franse president Sarkozy nu echt zijn leger uit Georgië terug te trekken. De EU stuurt waarnemers naar bufferzones. Russische president Dmitri Medve- dev gisteren dat Russische troepen binnen een maand zullen plaats maken voor tweehonderd EU-waarnemers in de zogeheten bufferzones. Eerder hadden de Russen nog gezegd dat nóg een waarnemersmissie zou leiden tot versnippering. De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa én de Verenigde Naties zijn ook al actiefin de regio. Medvedev is ook bereid binnen een week alle eenheden terug te trekken uit de Georgische haven stad Poti en omgeving. Hij eist wel dat Georgië eerst schriftelijk garan deert Abchazië niet aan te vallen. De Russische erkenning van de on afhankelijkheid van de twee Geor gische provincies is 'definitief, zei Medvedev gisteren tegen zijn gas ten. Europese leiders hadden het Kremlin gevraagd de erkenning van Zuid-Ossetië en Abchazië te heroverwegen. Op 15 oktober wordt in Genève een internationale conferentie be legd over de veiligheid op de Kau- kasus. Dat is volgens Medvedev in lijn met het laatste punt van Sarko- zy's vredesplan. CAIRO - Egyptische reddingswer kers hebben 47 lichamen geborgen in de sloppenwijk van Cairo die za terdag getroffen werd door rots blokken. De blokken braken af van een klif Waarschijnlijk liggen er nog honderden lichamen onder het puin. Gisteren zijn graafmachi nes ingezet om de rotsen, waarvan sommige zo groot zijn als flatge bouwen, te verwijderen. TOKYO - De Japanse oud-minister van Defensie Yuriko Koike heeft zich kandidaat gesteld als voorzit ter van de Liberaal Democratische partij (LDP). Mocht ze winnen, maakt de politica kans de eerste vrouwelijke premier van het land worden. Koike, een ex-televisiepre- sentatrice, zette tijdens de bekend making van haar kandidatuur in op economische hervormingen. MOSKOU - Rusland en Venezuela zullen mogelijk gezamenlijke vloot oefeningen houden. Russische ma rineschepen bezoeken nog voor het eind van dit jaar Venezuela en kunnen dan deelnemen aan geza menlijke oefeningen. Zondag werd de komst van de schepen al door de Venezolaanse president Hugo Chavez aangekondigd. „Gil het maar uit, yankees", zei hij in zijn eigen radioprogramma. XIANGFEN - Reddingswerkers doorzoeken een modderstroom in het noorden van China. Daar kwamen gisteren bij een aardverschuiving zeker 26 mensen om het leven. Hevige regen veroor zaakte een stroom modder. Een opslagplaats met benodigdheden voor mijnbouw stortte in. Het was niet duidelijk hoeveel slachtoffers zich in het gebouw bevonden. Tweeëntwintig mensen kon den worden gered. foto AP BRUSSEL - Automobilisten in de he le EU moeten vanaf 2010 bepaalde buitenlandse verkeersboetes thuis gestuurd krijgen, vindt het Euro pees Parlement. De commissies voor verkeer en justitie stemmen vandaag in met een voorstel met die strekking, zo bleek gisteren. Nederlanders krijgen al boetes van flitscamera's vanuit het buitenland thuis, maar dat is voor Duitsers bij voorbeeld anders. De Duitse over heid weigert mee te werken aan het innen van in het buitenland opgelopen verkeersboetes. De landen van de Europese Unie maakten in 2005 al vergaande af spraken. Toen werd al vastgelegd dat de landen eikaars boetes zou den innen. Maar behalve Neder land hebben alleen Oostenrijk, De nemarken, Finland, Frankrijk, Roe menië en Hongarije daar nationale wetgeving voor gemaakt. PARIJS - De Scientologykerk in Frankrijk wordt gedaagd voor 'ge organiseerde fraude'. Zeven leden worden vervolgd voor het illegaal voorschrijven van medicijnen. Een vrouw deed aangifte. Zij zei dat ze ruim 20.000 euro betaalde voor les sen, boeken, medicijnen en een 'elektrometer', een apparaat dat de geestestoestand van mensen meet. BRLLonvfiflRTen ev Boek online via www.adballon.nl Ga naar www.pggm.nl Weet wat je waard bent We bestaan 25 jaar Vier dit met ons mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8